Dekor Style

Banyo Fayans Modelleri, Fayans Çeşitleri ve Fiyatları

Bu Yazımızda Size Ne Hazırladık:

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Birçok banyo fayans modelleri arasında, siyah fayans modelleri, mat fayans modelleri ve fayans renkleri olarak tam 55 farklı en güzel fayans modelleri arasında size uyanı seçebilirsiniz. Tam 55 farklı modelden size uygun olan modeli seçerek evlerinize ve iş yerlerinize uygulayabilirsiniz.

Banyolar bizim gerek fiziksel gerekse güzel fayans modelleri açıdan rahatlayıp dinlendiğimiz evimizin bölümlerinden birisidir. Ancak banyolarımızı dekore ederken en çok vakit kaybını fayans seçimlerinde yaparız. Çünkü fayanslar şık göründüğü gibi çeşitli kolaylıklarda sağlamaktadır. Bu nedenle bizlerde bu konu hakkında geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik. Bu araştırmamızda fayans modelleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine değindik. Şimdi dilerseniz sizlerle beraber bu bilgileri inceleyelim.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazı da birçok fayans modeli hakkında bilgi verdik. Piyasa da bulunan her renk, her türde ve her desende nerede ise hepsini araştırdık ve sizlerin beğenisine sunduk.

Resimli Banyo Fayans Modelleri

Fayans modeli genişçe bir banyo adına oldukça ideal. Özellikle de minimal hatlarda döşenmiş geri kalan kısım da sadeliğin öne çıkmasına yardımcı olmuş. Diğer yandan daha saydam bir görüntü olmasından ötürü tamamlayıcı olmuş. Rengi itibariyle de modelin oldukça sade ve kendine has bir havası var. Önemli bir yönüyse renk uyumu noktasında daha doğal renklerle birlikte kullanılması gerektiğidir. Sade olsun ama bir yandan da iddiasını ortaya koysun gibi bir arayış içindeyseniz bu model tam da size göre.

Ege Seramik Baltimore Seramik 45x45 cm Gri

Ege Seramik Baltimore Seramik 45×45 cm Gri 190,34 TL (11.08.2022)

 

Çanakkale Seramik Aria Seramik Serileri 30x60 cm Alegra

Çanakkale Seramik Aria Seramik Serileri 30×60 cm Alegra 209,90 TL

 

Çanakkale Seramik Summer Seramik 45x45 cm Taban Kemik

Çanakkale Seramik Summer Seramik 45×45 cm Taban Kemik 130,90 TL (11.08.2022)

 

Qua Fabre Lapıs Rec 30X90 cm 1,35 m2

Qua Fabre Lapıs Rec 30X90 cm 1,35 m2 154,90 TL (11.08.2022)

OKU Kullanışlı tezgah arası fayans modelleri

 

siyah banyo fayans modelleri

Fayans Modelleri : Siyah Mat Renk

 

Mavi Banyo Seramik

Mavi Banyo Seramik

 

Rengarenk Renkli Banyo Fayans Modelleri

Rengarenk Renkli Banyo Fayans Modelleri

En Kullanışlı Banyo Fayansları

Birbirinden güzel ve etkileyici bir çok fayans modelleri mevcuttur. Özellikle banyo denildiği zaman aşırı çok ve kişinin zevkine uygun modeller bulabilirsiniz. En kullanışlı banyo fayans modelleri arasından sitenizde istediğinizi bulabilir ve keyfinize göre beğenip seçim yapabilirsiniz. Gri, beyaz, bej, mavi, siyah, lacivert, pembe, sarı, kırmızı, siyah, renkli fayans modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Siyah Mat Fayans Modelleri

Modelin duruşu itibariyle sanki kasvetli bir havası varmış gibi gelse de oldukça şık bir görünüm adına uygun bir modeldir. Özellikle de bir kısmın daha soluk bir kısmın da parlak olması arada geçiş sağlanması bakımından etkili olmuştur. Diğer bir önemli özellikse modeli dilerseniz farklı alanlarda kullanabileceğinizdir. Öte yandan modelin genişçe bir alanda kullanılması dar alanlarla kıyasla daha doğru olacaktır. Diğer bir önemli özellikse renk uyumu noktasında daha çok soft renklerden yana tercihte bulunmanız gerektiğidir. Aksi halde alan daha da karmaşık duracaktır.

Siyah Banyo Fayans Modelleri

Siyah Banyo Fayans Modelleri

Siyah Banyo Fayans Modelleri

Oldukça şık bir havası olan fayans modeliyle çok şık bir alan elde etme şansınız olacaktır. Diğer yandan siyah rengin hakim olmasından ötürü daha çok geniş alanlarda kullanılması daha doğru bir karar olacaktır. Özellikle de beyazla birlikte kullanılması halinde bir geçiş sağlayacak ve o katı havası biraz kırılacaktır. Bu sayede alanın tamamen bir bütünlük içinde olması da sağlanmış olacaktır. Dar alanlar yerine geniş alanlarda kullanılması daha makul olacaktır.

Seçkin Fayans Modelleri

Seçkin Fayans Modelleri

Siyah Beyaz Fayans Modelleri

Oldukça şık bir havaya sahip olan model özellikle de daha kısıtlı alanlarda şıklık oluşturma isteyenler adına çok uygun olacaktır. Diğer yandan beyaz ve siyahın yakalamış oldukları uyum bu modelde de ortaya çıkmaktadır. Şık havasının yanı sıra renklerin uyumu sayesinde size modası geçmeyecek bir alan sağlama yanı da vardır. Bu tarzda bir fayans modelini daha çok banyolarda kullanmanız uygun olacaktır.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Mat Fayans Modelleri

Oldukça minimal bir tarzda döşenmiş olan bu alan size sadelik adına gerekli olanı sağlayacaktır. Karışık renk geçişleri yerine daha çok sadelikten yanaysanız eğer bu model tam da size göre. Özellikle de banyoda daha az eşya kullanılması halinde ortam dümdüz bir zemin kadar zarif olacaktır. Renklerin de uyumu sayesinde bütünlük sağlanacaktır. Bir diğer önemli özellikse renklerin modasının geçmeyecek olması nedeniyle size her zaman için kullanışlı bir alan sağlayacaktır.

Zarif Fayans Modelleri

Zarif Fayans Modelleri

Zarif Fayans Modelleri

Çağdaş bir banyo istiyorsanız eğer bu fayans modeli tam size göre. Alanda kullanılacak olan diğer parçalarla da uyum sağlandığı zaman oldukça güzel bir bütünlük olacaktır. Öte yandan az eşya olması sayesinde daha minimal hatlarda bir alana sahip olacaksınız. Diğer parçalarla sağlanan geçiş özellikle de bu uyumun parçası olacaktır. Siyah ve beyaz arasındaki birliktelik yıllarca modası geçmeyecek cinsten olmasından ötürü rahatça almanız mümkün olacaktır.

Yeşil Fayans Renkleri ve Modelleri

Yeşil Fayans Renkleri ve Modelleri

Yeşil Fayans Modelleri

Modern tarzda bir banyo isteyenler adına oldukça uygun bir fayans modelidir. Diğer yandan beyaz renklerin alana kattığı ferahlık sayesinde geri kalan kısımlarla bir bütünlük sağlanmıştır. Özellikle de minimal tarzda olması alanın boğucu bir havası olmamasını sağlamıştır. Aynaların kullanılması da mekana ayrı bir derinlik katmıştır. Bu tarz bir fayans modelini dilerseniz saydam parçalarla da kullanarak geçiş sağlayabilirsiniz. Diğer renklerle uyum yakalanması noktasında biraz dikkatli olmakta yarar olacaktır.

Metal Fayans Modelleri

Metal Fayans Modelleri

Metal Rengi Fayans Modelleri

Oldukça gösterişli olan bu model özellikle de şık bir alan elde etmek isteyenler adına uygundur. Diğer yandan model genel itibariyle havalı durduğu için diğer parçaların da ona uyum sağlayacak bir havada olması önem arz etmektedir. Bu tarz bir fayans modelini dilerseniz mutfağınız da kullanma şansınız olabilir. Diğer parçalarla sağlanacak uyum noktasında rengi atlamamakta yarar olacaktır. Aksi halde bu tarz bir modelin dikkat çekmesi söz konusu olmayacaktır.

Lüks Fayans Modelleri

Lüks Fayans Modelleri

Kum Beji Fayans Modelleri

Şık bir ortam arayışındaysanız eğer bu model tam da size göre. Diğer parçalarla sağlanan geçiş sayesinde bu havanın yakalanması da oldukça mümkün. Özellikle de daha modern bir alan isteyenler adına renkler de makul olacaktır. Diğer bir önemli yansa bu tarz modelleri daha çok geniş alanlarda tercih edilmesidir. Aksi halde zaten dar olan alan daha da küçük gözükecektir. Bize kalırsa eğer bu gibi detaylar ön planda tutulması halinde rahatlıkla tercih edilebilir.

Koyu Kahve Banyo ve Fayans Modelleri

Koyu Kahve Banyo ve Fayans Modelleri

Koyu Kahve Banyo Fayans Modelleri

Sade alanları seviyor ve kahverengi gibi tonların baskınlığı hoşunuza gidiyorsa eğer bu model tam da size göre. Özellikle de minimal havayı yakalamak size bir yerde fayda sağlayacaktır. Bu gibi modellerde renk geçişlerinin yanı sıra diğer parçaların da kendine has sade havası dikkat çekmektedir. Alanın sade olması kadar şık durması önemli olduğundan bu model size bunu rahatlıkla sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus diğer parçalarla bir bütünlük içinde olunması gerektiğidir.

Koyu Gri Fayans Modelleri

Koyu Gri Fayans Modelleri

Koyu Gri Fayans Modelleri

Hem modern hem de şık bir alan tercih edeneler için bu fayans modeli oldukça ideal. Özellikle de diğer parçaların gerek renk gerekse de sadelik bakımından uyumlu olması halinde bir sorun olmayacaktır. Banyo gibi yerlerde genel olarak bitki tarzı süsler kullanılmasa da cansız bitkilerle alana farklı bir geçiş sağlanması mümkün olacaktır. Özellikle de sade ve şıklık tercihinizse model tam da sizin içindir.

Kırmızı Fayans Modelleri

Kırmızı Fayans Modelleri

Kırmızı Fayans Modelleri

Renklerin uyumu noktasında fayans modeline dikkat edilmesi gerekmektedir. Zaten dikkat çeken bir model olmasından ötürü genel olarak size bu uyumu yakalama noktasında bir zorunluluk koşmaktadır. Öte yandan daha canlı alanlar elde etmek isteyenler adına makul bir modeldir. Aradaki geçişler sayesinde bu sağlanmış olacaktır. Bir diğer önemli özellikse daha sade parçaların kullanılması halinde rengin daha da belirgin olacağıdır.

Kahverengi Harika Fayans Renkleri

Kahverengi Harika Fayans Renkleri

Kahverengi Harika Fayans Modelleri

Sade alanları seviyorsanız eğer bu fayans modeli oldukça doğru bir seçim olacaktır. Diğer yandan parçalar arasında yakalanması gereken bir renk uyumu bulunmaktadır. Hem geçiş sağlanması hem de bütünlüğü oluşması bakımından bu model size yardımcı olacaktır. Elbette ki bu gibi detaylara dikkat edilmesi halinde. Sade ama bir o kadar da şık olması sebebiyle size istediğinizi sağlama noktasında katkısı olacaktır.

Kahverengi Desenli Fayans

Kahverengi Desenli Fayans

Kahverengi Desenli Fayans

Modelin şık olması sayesinde özellikle de daha gösterişli alanları sevenler için daha uygun bir model. Genel olarak kahverengi tonlarıyla bezenmiş olan modeli kullanırken daha açık renklerle birleştirmeniz daha doğru olacaktır. Aksi halde modelin var olan havası ortaya çıkmayacaktır. Bu gibi modeller adına önemli olan diğer parçalarla yakalanacak olan uyumdur.

Harika Desenli Gri Mat Fayans Banyo Dekor Modelleri

Harika Desenli Gri Mat Fayans Banyo Dekor Modelleri

Desenli Gri Mat Fayans Modelleri

Şık bir banyoysa istediğiniz bu fayans modeli bunu size sağlayacaktır. Aradaki renk geçişlerinin yanı sıra genel olarak minimal bir havası olan model özellikle de sade ama doğru parçalarla birlikte kullanılması halinde çok gösterişli bir alan meydana gelecektir. Diğer yandan modelin kullanıldığı alanın geniş olması gerekmektedir. Daha dar alanlar adına biraz daha açık renklerin kullanılması en uygun olandır. Renklerin arasındaki geçişin sağlanması adına bu gereklidir.

Koyu Banyolar İçin Fayans Seçimi

Koyu Banyolar İçin Fayans Seçimi

Koyu Banyolar İçin Fayans Modelleri

Oldukça keskin hatları olan bu banyoda kullanılan fayans modeli oldukça minimal bir özelliğe sahiptir. Sade ve bir o kadar da şık olması nedeniyle genel olarak size uzun süre kullanımı eskimeyecek bir alan sağlamış olacaktır. Özellikle de beyaz ve siyahın uyumu burada öne çıkmaktadır. Diğer yandan kalan parçaların da sade bir şekilde olması ortamda bütünlük sağlanması bakımından önemlidir. Bu gibi modelleri daha çok geniş bir alanda kullanmanız halinde istediğiniz sonucu elde etme şansınız olacaktır.

Açık Renk Banyolarda Fayans Seçimi

Açık Renk Banyolarda Fayans Seçimi

Açık Renk Banyolarda Fayans Seçimi

Ferah bir mekandan yana tercihte bulunmak isterseniz eğer bu fayans modeli oldukça uygun olacaktır. Özellikle de renklerin daha açık olması sayesinde sadeliğin yakalanması bakımından da uyumlu olacaktır. Diğer parçaların da buna uygun olması halinde sorun olmayacaktır. Daha çok geniş bir alanda kullanılması daha makulmüş gibi gelse de açık renklerden ötürü dilerseniz dar bir alanda da bu modeli uygulama şansınız olabilmektedir.

Açık Mavi Fayans Modelleri

Açık Mavi Fayans Modelleri

Açık Mavi Fayans Modelleri

Canlı bir alan tercih etmek isteyenler için model oldukça uygun bir seçimdir. Kullanılan rengin canlılığının yanı sıra aynı zamanda sade havası da göze çarpmaktadır. Özellikle de renkler arasındaki uyum sayesinde bütünlük yakalanmış olacaktır. Diğer yandan modelle birlikte kullanılacak olan parçalar daha sade olması da önemlidir. Bu sayede geçişin görülmesi bakımından da yardımcı olacaktır. Geniş ve dar alanlar bakımından kullanılmasında bir sorun olmayacaktır.

Beyaz Mavi Desenli Fayans Modelleri

Beyaz Mavi Desenli Fayans Modelleri

Beyaz Mavi Desenli Fayans Modelleri

Ferah bir mekan istiyorsanız eğer model tam da size göre. Özellikle de mavi ve beyazın geçişi sayesinde bir sorun olmayacaktır. Diğer parçaların da buna uygun renkler olması bütünlük sağlanması bakımından önemlidir. Sade ve şirin alanlarsa istediğiniz bize kalırsa en uygun modellerden birisidir bu. Dilerseniz eğer daha dar bir alanda kullanarak da bu etkiyi sağlama şansınız olacaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta daha sade parçalarla birleştirilmesi gerektiğidir.

Beyaz Kahve Fayans Modelleri

Beyaz Kahve Fayans Modelleri

Beyaz Kahve Fayans Modelleri

Oldukça modern tarzda döşenmiş bu banyoda kullanılan renkler de çok uyumlu halde. Eşyaların sade olması renklerin uyumu noktasında da önemlidir. Özellikle de geniş alanlarda bu tarz bir banyo güzel olacaktır. Öyle ki diğer eşyalarla birliktelik sağlanması halinde güzel bir etkisi olacaktır. Öte yandan dar bir alanda kullanacaksınız eğer daha ferah bir ortam adına az eşya kullanmaktır.

Siyah Beyaz Fayans

Siyah Beyaz Fayans

Siyah Beyaz Fayans Örnekleri

Banyo gibi alanlarda insanlar siyaha çok olumlu bakmadıklarından ötürü genel olarak bir önyargı mevcuttur. Bu gibi modellerse bunun yanlış olduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle de renklerin arasındaki geçiş ve uyum sayesinde bu bariz şekilde ortaya konmaktadır. Diğer yandan sade alanlar tercih edenler adına model oldukça uygun bir seçim olacaktır. Kullanılan diğer parçaların da sade olmasına dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Beyaz Gri Renk Fayans

Beyaz Gri Renk Fayans

Beyaz Gri Renk Fayans

Modern hatlara sahip olan bu banyoda kullanılan fayans modeli oldukça sade ve bir o kadar da şık bir ürün. Özellikle de sadelikten yanaysanız eğer bu model tam da size göre. Diğer yandan genel olarak diğer eşyalarla sağlanacak olan bütünlükte önem arz etmektedir. Hele ki renklerin arasında yakalanması gereken uyumu da es geçmemek doğru olacaktır. Banyo gibi alanlarda genel olarak kullanılan renk olan beyazla birlikte geçiş sağlayacak olan bir rengin kullanılmasında fayda olacaktır. Dilerseniz eğer geniş ya da dar alanlarda kullanabilirsiniz.

Açık Renk Fayans Modelleri

Açık Renk Fayans Modelleri

Açık Renk Fayans Modelleri

Modern banyolar artık hayatımızın içinde. Özellikle de minimal tarzın hakim olduğu günümüz dünyasında banyoların oldukça sade ama bir o kadar da şık bir hava içinde olduğunu görmekteyiz. Öyle ki genel olarak bu tarz banyolar öne çıkmaktadır. Burada kullanılan fayans modeli itibariyle geriye kalan eşyalarla da bir bütünlük sağlanmıştır. Öte yandan büyük bir alan olması sayesinde parçaların kendi içinde havası da ortaya çıkmıştır. Alan kısıtınız yoksa eğer bu modele bir bakın deriz.

En Güzel Fayans Dekoru

En Güzel Fayans Dekoru

Dekoratif Fayans Modelleri

Beyazın verdiği huzur herhalde hiçbir yerde yoktur. Diğer yandan parçaların oldukça sade bir hava içinde olması da alanı iyice açmış. Parçalarda kullanılan renklerin değişken olması sayesinde geçiş sağlanmıştır. Özellikle de genişçe bir banyo adına oldukça uygun bir model olabilir. Beyaz olmasından ötürü dilerseniz daha dar alanlarda da kullanma şansınız olacaktır. Minimal tarzın hakim olduğu bu banyoda daha çok sade eşyalar kullanılarak ortamın sakin havasına eşlik edilmiştir.

Granit Fayans

Granit Fayans

Granit Fayans Modelleri

Kahve tonlarından hoşlanıyorsanız eğer bu model tam da size göre. Renklerin arasında sağlanan geçiş özellikle de modern havanın yakalanması noktasında etkili olmuş. Diğer yandan minimal havanın hakim olmasından ötürü oldukça az eşya kullanılarak banyonun sade havasına destek verilmiş. Büyük bir alan adına uygun bir seçim olabileceği gibi aynı zamanda dar bir alanda daha açık renkler kullanılarak da güzel bir alana sahip olunabilir. Bu tarz modeller adına üzerinde durulması gereken nokta diğer eşyalarla bir bütünlük sağlanması gerektiğidir.

Deniz Yunus Temalı 3 Boyutlu Fayans

Deniz Yunus Temalı 3 Boyutlu Fayans

Deniz Yunus Resimli 3 Boyutlu Fayans

Banyonuzda sanki bir okyanus varmış gibi bir hava yaratma niyetindeyseniz model tam da size göre. Özellikle de bu tarz döşemeler hoşunuza gidiyorsa eğer uygun olacaktır. Diğer yandan alan kısıtınız olmaması halinde daha ferah bir alanda çok daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Diğer parçaların oldukça sade seçilmesi modelin öne çıkması noktasında etkili olan bir unsurudur.

3 Boyutlu Fayans

3 Boyutlu Fayans

3 Boyutlu Fayans Modelleri

Değişik geçişleri banyo gibi alanlarda görmeye alışkın olmasak da kullanılmaktadır. Özellikle de geçişlerden sağlanan efektler sayesinde geriye kalan eşyaların bir o kadar sade olmasında yarar olacaktır. Aksi halde bu tarz modellerin öne çıkması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Diğer yandan daha geniş alanlarda daha güzel uygulama sonuçları ortaya çıkacaktır. Oldukça sade parçalarla birleştirilmesinde yarar vardır. Buna özen gösterilirse eğer bir sorun olmayacaktır.

Açık Renk Fayans

Açık Renk Fayans

Açık Renk Fayans Modelleri

Banyonuz hem şık hem de kullanışlı olsun istiyorsanız eğer yapmanız gereken iş fayanslardan yana tercihte bulunurken daha çok açık renkleri tercih etmek olmalıdır. Bu sayede geride kalan eşyaları dilediğiniz renkte ve modelde kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli nedense oldukça geniş alanlarda daha kolay bir şekilde ferahlık sağlamasıdır. Alanınız darsa eğer yapmanız gereken iş daha açık renklerle bir araya getirerek kombinlemek olmalıdır.

Sade Banyolar İçin Fayans Renkleri

Sade Banyolar İçin Fayans Renkleri

Sade Banyolar İçin Fayans Renkleri

Modern ve sade alanları seviyorsanız eğer bu fayans modeli oldukça ideal. Diğer yandan kullanılan parçalarla sağlanacak olan uyum da önem arz etmektedir. Aksi halde sade hava yakalanamayacaktır. Özellikle de sade ve şık ortamları elde etmek adına bunlar önemlidir. Bundan ötürü de bu gibi bir tercihten yanaysanız eğer oldukça sade parçalar kullanarak daha derin ve şık bir ortam elde edebilirsiniz. Bu durum alanın genişliğine göre değişiklik de gösterebilecektir.

Desenli Fayans Renkleri

Desenli Fayans Renkleri

Desenli Fayans Renkleri

Şık ve detaylı alanları seviyorsanız eğer model tam da size göre. Bu tarz parçaların tercih edilmesi halinde üzerinde durulması gereken nokta kullanılan diğer eşyaların oldukça sade olması gerektiğidir. Bu sayede öne çıkması gereken parçayı vurgulamış olursunuz. Diğer yandan önemli olan konuysa renkler arasında geçiş sağlanması gerektiğidir. Bu sayede oldukça şık bir alan ortaya çıkacaktır.

Çizgili Desenli Fayans

Çizgili Desenli Fayans

Çizgili Desenli Fayans Modelleri

Modelin oldukça şık bir havası olmasından ötürü kullanılacak olan diğer eşyalar noktasında özen gösterilmelidir. Yani bu tarz bir fayans modeliyle birlikte kullanacağınız diğer eşyalar sade ve uyum içinde olmalıdır. Diğer yandan oldukça göze hitap eden bir model olmasından ötürü de sadelikten ziyade şıklığın verdiği zarafet öne çıkacaktır. Öyle ki kahve tonlarının da hakim olduğu bu model sayesinde oldukça şık ve uzun ömürlü bir banyonuz olacaktır.

Sade Modern Fayanslar

Sade Modern Fayanslar

Çift Renk Fayans Modelleri

Sadelikse aradığınız eğer günümüz modası rahat bir şekilde bunu sağlayacaktır. Son dönem itibariyle banyo gibi alanlarda daha minimal bir havanın var olduğunu da görmekteyiz. Öyle ki banyolarda az eşya kullanılmasının yanı sıra geometrik hatların hakim olması bundan kaynaklanmaktadır. Bir diğer önemli özellikse kullanılan diğer eşyalarla sağlanan bütünlük sayesinde modern hava tamamlanmış olmaktadır. Sade ve şıklık bir arada olan bu model size istediğinizi sağlayacaktır.

Kırmızı Beyaz Fayans

Kırmızı Beyaz Fayans

Daha canlı tonlardan hoşlanıyorsanız eğer bu fayans modeli oldukça ideal olacaktır. Diğer yandan öteki parçalarla sağlanacak olan birliktelik de önemlidir. Demek istediğimiz özellikle de dar bir alan yerine daha geniş bir yer adına uygun olduğudur. Bu sayede modelin kendine has havası ortaya çıkmış olacaktır. Özellikle de diğer eşyalarla bir uyum yakalanması sayesinde istediğiniz canlı alanı yakalamış olacaksınız.

Çok Renkli Fayanslar

Çok Renkli Fayanslar

Çok Renkli Fayanslar

Renklerin bir arada olması sayesinde bir uyum yakalanmıştır. Bu sayede geçişlerden ortaya çıkan bir havası vardır. Özellikle bu gibi modeller bakımından üzerinde durulması gereken nokta kendisi oldukça dikkat çeken bir hava içinde olmasından ötürü geriye kalan eşyaların buna uyumlu olacak şekilde seçilmesi gerektiğidir. Bir diğer önemli detaysa daha geniş alanlarda kullanılması sayesinde size istediğiniz ferah ortamı sağlayacağıdır. Genel itibariyle modelin bu özelliklerini es geçmemek önemlidir.

Ferahlık Veren Fayans Dekorasyonu

Ferahlık Veren Fayans Dekorasyonu

Ferahlık Veren Fayans Dekorasyonu

Hem canlı hem de ferah ortamları sevenlerdenseniz eğer yapmanız gereken iş bu modeli tercih etmek olmalıdır. Bu modelin diğer renklerle kombinlenmesi halinde genel olarak beyazdan yana bir tercihte bulunmanız size yarar sağlayacaktır. Öyle ki modeli daha sade parçalarla birleştirerek oldukça modern parçalar elde edebilirsiniz. Bu gibi banyolarda az eşya kullanılarak çok modern bir hava elde edildiği de unutulmamalıdır. Sadelik bir yerde şıklığın da kapısını aralamaktadır.

Taş Desenli Fayans Çeşitleri

Taş Desenli Fayans Çeşitleri

Taş Desenli Fayans Çeşitleri

Sade bir banyo adına gerekli olan en önemli detaylardan birisi elbette ki fayanslardır. Fayansların banyoda geride kalmaması adına yapılması gereken parçaların daha uygun ve sade seçilmesidir. Bu sayede her parça kendi içinde öne çıkacak ve bütünlük sağlanacaktır. Diğer yandan önem arz eden bir husussa çok koyu renklerle birleştirmek yerine daha çok açık renkler kullanılarak bir uyum sağlanması gerektiğidir. Bu gibi modeller size sade ve şık tercihler yapmanızı sağlayacaktır.

Turuncu Beyaz Fayans

Turuncu Beyaz Fayans

Turuncu Beyaz Fayans Modelleri

Banyo gibi alanlarda çok sıcak renkler tercih edilmese de geçişlerin sağlanması halinde oldukça kolay bir şekilde uyum sağlanacaktır. Diğer yandan önemli olan bir konuysa banyo olmasından ötürü kullanılan eşyaların az olmasından ötürü etrafın kalabalık olmamasıdır. Bu sayede yapmanız gereken daha uygun eşyalarla bir arada kullanmak olmalıdır. O halde sorun olmayacaktır. Sade ve az eşya olması bu manada önemlidir. Diğer bir önemli detaysa daha çok modern havaya eşlik edecek ürünlerle birleştirmek olmalıdır.

Çiçek Figürlü Fayanslar

Çiçek Figürlü Fayanslar

Çiçek Figürlü Fayans Modelleri

Bu tarz bir banyoyu hayal ediyorsanız eğer sade hatlardan hoşlanıyorsunuz demektir. Son dönemler itibariyle daha sade parçaların öne çıkması sayesinde bu alana olan ilgi de arttı. Sade olduğu kadar modelde bulunan figürler sayesinde şık bir havası da vardır. Özellikle de bu tarz modellerde dikkat edilmesi gereken noktalar diğer eşyaların sade tutulmasıdır. Bu sayede her parça kendi içinde uyumlu halde olacaktır. Geçiş renklerinin de neler olacağı üzerinde durulması gereken diğer noktadır.

Yeşil Renk Fayans

Yeşil Renk Fayans

Yeşil Renk Fayans Modelleri

Daha çok canlı alanları seviyorsanız eğer bu model size göre. Banyo gibi alanlarda tercih edilen bir renk olmasa da doğru bir kombinleme sayesinde size istediğinizi verecektir. Öte yandan geçiş renklerine dikkat edilmesi modelin kendi havasını yansıtması bakımından da önemlidir. Aksi halde karman çorman bir alan ortaya çıkacaktır. Bu detayları es geçmemek size istediğiniz alanı sağlayacaktır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır.

Modern Fayans Örnekleri

Modern Fayans Örnekleri

Modern Fayans Örnekleri

Modern çizgiler ve sade hatlar son dönemde herkesin gözdesi. Özellikle de daha naif hatların olduğu bu model size çok şık bir alan sağlayacaktır. Genişçe bir banyoda uygun renklerle kullanılması halinde bir sorun olmayacaktır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Çok fazla eşya kullanırsanız eğer modelin kendi havası göze çarpmayacaktır. Buna dikkat etmenizde yarar vardır. Olabildiğince sade ve zarif ürünler olması önemlidir.

Üç Boyutlu Fayanslar

Üç Boyutlu Fayanslar

Üç Boyutlu Fayanslar

Çok canlı bir ortam elde etmek adına bu model oldukça uygundur. Diğer yandan genel itibariyle kullanılan parçalarla sağlanan bütünlük de önemlidir. Özellikle de çok fazla ya da desenli eşyalarla birlikte kullanılması halinde göz yoran bir hal alacaktır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede öne çıkmasını istediğiniz detayları daha kolay bir şekilde vurgulamış olacaksınız. Diğer bir önemli detaysa daha geniş alanlar adına kolay kullanım sağlayacağıdır.

Mutfaklar İçin Desenli Fayans Modelleri

Mutfaklar İçin Desenli Fayans Modelleri

Mutfaklar İçin Desenli Fayans Modelleri

Desenli fayansları sevenlerdenseniz eğer bu model size göre. Özellikle de son dönemlerde daha sakin ve zarif modellerin hakim olmasından bu yana aynı zamanda bu modellere olan ilgi devam etmektedir. Bize kalırsa eğer sizin ne istediğiniz daha önemlidir. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır. Diğer bir önemli noktaysa bu gibi modellerle daha çok soft renkler kullanarak bir bütünlük sağlanması gerektiğidir.

Canlı Alanlar İçin Fayans Dekorasyonu

Canlı Alanlar İçin Fayans Dekorasyonu

Canlı Alanlar İçin Fayans Dekorasyonu

Canlı alanlarsa istediğiniz bu model size göre. Son dönemlerde daha çok sadelik ön planda olsa da önemli olan sizin ne istediğiniz değil mi? Genel itibariyle kullanacağınız diğer parçalarla bir bütünlük olması da önemlidir. Özellikle de alanın dar olmaması her detayın öne çıkması bakımından önem arz etmektedir. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır. Geçiş renklerinin de bu canlılığa ayak uydurmasına özen gösterin.

Modern Banyolar İçin Fayans Modelleri

Modern Banyolar İçin Fayans Modelleri

Modern Banyolar İçin Fayans Modelleri

Oldukça modern bir banyo olmasının yanı sıra sadelikte göze çarpmaktadır. Bu gibi modellerde dikkat edilmesi gereken geçiş renkleri noktasında dikkat edilmesidir. Aksi halde size daha karışık bir alan sağlayacaktır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır. Eşyalar arasındaki uyumu da dikkate almanız halinde işini daha kolay olacaktır.

Sarı Tonlarda Fayans Modelleri

Sarı Tonlarda Fayans Modelleri

Sarı Tonlarda Fayans Modelleri

Sadeliği seviyorsanız eğer bu model size göre. Son dönemlerde banyolar için tasarlanan fayans modelleri de oldukça sade bir hava içinde. Diğer parçalarla sağlanan uyum sayesinde de bütünleyici bir etkisi olacaktır. Bundan ötürü de üzerinde durulması gereken asıl nokta bu geçişin sağlanması adına dikkatli olunması gerektiğidir. Genişçe bir alan özellikle de size bu manada çok fazla katkı sağlayacaktır. Diğer parçaların da şık ve sade olmasına özen gösterin.

Canlı Alanlar İçin Fayans Modelleri

Canlı Alanlar İçin Fayans Modelleri

Canlı Alanlar İçin Fayans Modelleri

Canlı alanları seviyorsanız eğer bu model tam da size göre. Özellikle de renklerin geçişini de sağlamanız halinde ortada bir sorun kalmayacaktır. Kullanılacak olan diğer parçaların daha sade olması da burada önem arz etmektedir. Bu sayede her parçanın kendi adına etkisi ortaya çıkacaktır. Bu sayede oluşan bütünlük korunacaktır. Diğer bir önemli detaysa olabildiğince az eşyayla banyonuza hava katmak olmalıdır.

Rengarenk Fayanslar

Rengarenk Fayanslar

Renklerin kendi içinde uyumunu yakalamak zor gibi gelse de bu model aksini ortaya koyan cinsten. Diğer parçaların sade ve uyumlu olması halinde istediğiniz alanı size sağlayacaktır. Daha çok geniş alanlar adına uygun bir model olduğunu da eklemek gerekli olacaktır. Öte yandan kullanacağınız parçaların az ve sade olmasına da özen göstermekte yarara vardır. Bu sayede modelin kendini belli etmesinde herhangi bir sorun olmayacaktır.

Fayans Çeşitleri

Fayans Çeşitleri

Kullanılan renklerin kendi içindeki uyumunun yanı sıra üzerinde durulması gereken husus diğer parçalarla nasıl birleştirildiğidir. Bu sayede size sağlayacağı naif ortamda da bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Özellikle de diğer parçaların soft ve uyumlu renkler olması da bu noktada önemlidir. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Modern çizgilerin hakim olmaya başladığı banyolar için son dönemlerde oldukça farklı fayans modeli karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi modeller adına dikkat edilmesi gereken nokta daha çok parçalar arasındaki uyumu ve bütünlüğü yakalamaktır. Bu sayede her bir parça kendi adına etkili bir sonuç sağlayacaktır. Daha zarif bir ortamın oluşmasında etkili olan diğer bir detaysa daha sade parçalarla bir araya getirilmesi olacaktır. . Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır.

Banyo Fayans Kodları

Banyo Fayans Kodları

Banyo Fayans Kodları

Son zamanlarda banyolarda kullanılan fayans modelleri açısından dikkat çeken detaylardan biri daha açık renklerin kullanılmasıdır. Bu sayede diğer parçalarla uyum yakalanması da kolay olmaktadır. Açık ve ferah renkleri kullanmak daha kolay olacağı için de tercihlerinizi bundan yana yapmaya özen göstermekte yarar vardır. Özellikle de diğer parçaların da sade olması sayesinde ortamda bütünlük sağlanmış olacaktır.

Bu Yılın Banyo Fayans Trendleri

Bu Yılın Banyo Trendleri

2023 Yılı Banyo Trendleri

Kahve tonlarını seviyorsanız eğer yapmanız gereken iş öncelikle diğer parçalardan yola çıkmaktır. Çok karmaşık bir banyodan ziyade daha sade ve şık bir alan elde etmek adına bunlar önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır. Özellikle de kullanılan geçiş renklerinin daha açık tonlar olmasına da özen göstermekte yarar vardır.

Mutfak İçin Fayans

Mutfak İçin Fayans

Mutfak İçin Fayans Önerileri

Daha canlı alanları seviyorsanız eğer renkli fayans modellerine bir göz atmanızda yarar olacaktır. Bu modeller daha çok mutfak gibi alanlarda tercih edilmekle birlikte aynı zamanda oldukça şık bir alan sağlamaktadır. Öte yandan genel olarak modern mutfak parçalarıyla da tamamlayıcı olmaktadır. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır.

Trend Banyo Fayansları

Trend Banyo Fayansları

Trend Banyo Fayans Modelleri

Motifli ve desenli fayans modelleri oldukça şık bir hava sağlamıştır modele. Özellikle renklerin kendi içindeki geçişi de buna yardımcı olmuştur. Diğer yandan önemli bir detaysa diğer parçaların daha minimal hatlarda olduğudur. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır. Renklerin kendi içinde geçiş sağlaması halinde ortada bir sorun kalmayacaktır.

Zengin Ahşap Görünümlü Fayans Modelleri

Zengin Ahşap Görünümlü Fayans Modelleri

Zengin Ahşap Görünümlü Fayans Modelleri

Modern bir salona gidecek olan fayans modelleri noktasında pek bilgi sahibi değilseniz eğer bu modele bir bakın deriz. Genel olarak salonlarda fayans kullanılan bir ürün olmasa da günümüz modasında aykırılıklar öne çıkmaktadır. Modelin daha fazla öne çıkması noktasında en önemli husus geçiş renklerinin bütün halinde olması gerektiğidir. Bu sayede her bir parça kendi içinde uyumlu halde olacaktır.

2022 Banyo Fayans Modelleri

2023 Banyo Fayans Modelleri

2023 Banyo Fayans Modelleri

Minimal hatları seviyorsanız eğer bu modelin sadeliği sizi oldukça etkileyecek. Özellikle son dönemlerde bu tarzda bir oluşum sayesinde genel olarak sadeliğin şıklığı her alanda kullanılmaktadır. Geometrik desenlerin de bir o kadar kullanıldığı bu model genel olarak çok modern bir banyo isteyenler adına idealdir. Bu gibi alanlarda sade ve bir o kadar da az eşya kullanılmasında yarar vardır. Bu sayede ilgi çekmesini istediğiniz nokta üzerindeki odak dağılmamış olacaktır.

Fayans Modelleri Resim Galerisi

Banyolar İçin En Güzel Fayans Modelleri

İlk olarak banyonuz için tercih ettiğiniz fayans modeli ile banyonuzu bir düşününüz. Burada dikkat edeceğiniz nokta fayans ile banyonuz arasında bir uyum sağlanmasıdır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konu kir tutan kiri gösteren türde bir fayans seçimi yapmamalısınız. Çünkü bayanlar için şıklık kadar temizlikte çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle sizlerde fayans tercihlerinizde kapalı tonlardan uzak durunuz. Üçüncü olarak dikkat edeceğiniz husus fayansların dayanıklılığıdır. Fayanslarınız banyoda kullanacağınızdan dolayı fayanslarınız birçok sıcak,soğuk tepkimeye maruz kalacaktır. Birbirine eş değer veya zıt olan bu tepkimelere fayanslarınızın dayanıklı olması lazım ki tekrar bir fayans seçimi yapmak zorunda kalmayasınız. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka kaliteli fayanslar tercihlerinde bulunduğunuz gibi fayansları nerede kullanacağınızı belirterek satın alma işlemini gerçekleştiriniz. Son olarak kalıcı olarak kullanabileceğiniz, yıllar geçse bile beğeninizi kazanabilecek ve çeşitli dekoratif değişikliklere uyum sağlayabilecek bir fayans seçimi yapınız. Çünkü fayansların bir evde sürekli değiştirilmesi olanaklar dahilinde değildir.

3 boyutlu fayans

3 boyutlu fayans

2022 yılına girmiş olmakla birlikte günümüzde birçok fayans rengi ve modelleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen fayans rengi beyazdır. Beyaz rengin her dekorasyon ile uyum sağlaması ve çevresini daha iyi lanse ettirdiğinden bu kadar fazla tercih edilmektedir. Desenli fayanslar kullanarak ortamı daha canlı hale getirebilirsiniz.

Sizlere bu bilgilerimizi aktardıktan sonra kafanızda banyonuzda kullanabileceğiniz bir fayans modeli oluşturmak için bir fotoğraf galerisi derledik. Bu galerimize göz atarak daha iyi kararlar alacaksınızdır.

Mutfak Fayansları Ne İşe Yarar?

Mutfak Fayansları mutfaklarda içeride güzel bir görünümlü dizayn yapabilmek adına kullanılan malzemelerdir. Fayanslar mutfağınızı olası ısı ve sıcaklıktan, buhardan ve nemlenmeden, lekelenmeden mutfağı olası tehlikelerden korumaktadır. Mutfağımıza vermiş olduğu faydalar mutfağımızın her daim güzel, şık ve temiz durmasını sağlar.

Birçok fayans modelleri sizler için derledik. Bu modeller arasından istediğinize göre seçim yapabilir ve alım yapabilirsiniz. Seçim yapabilir ve bu fayanslar arasında istediğinizi alabilirsiniz.

Güncelleme: 6.08.2022


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Harika tanıtım istedigim seramik modelleri bildum çok hoş teşekkürler emeginize saglık

    1. Dekor Style dedi ki:

      teşekkürler efendim

BİR YORUM YAZ