Dekor Style

Kullanışlı Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

Mutfak tezgahını yenileyecek olanlar için kullanışlı mutfak tezgahı arası fayans modellerini araştırdık. Bunlar arasında Vitra, Koçtaş, Bauhaus gibi mağazalarda satılan birbirinden farklı modelleri inceledik. Öncesinde ise en kullanışlı tezgah arası seçimi yaparken sık dokuyup ince elemekte fayda var. Tezgah arası sık sık değiştirilemediği ve yüksek maliyetli olduğu için dikkat etmeniz gerekiyor. İşte tüm detaylar…

Fayans ve tezgah arası seramikler, mutlakların tasarımında büyük yer kaplamaktadır. Nemli yüzeylerde; banyo ve mutfaklarda fayans ve seramik kullanımına belirli nedenlerle gidilmektedir. Konuya işlevsel olarak bakıldığı zaman seramik ve fayans dekor uygulamalarının, alanın neminin duvara geçmesini önlemesi, kolay temizlenebilmesi verilebilecek en büyük örnekler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra, fayansların sahip olduğu birbirinden farklı ve göz alıcı desen ve tasarımlar, uygulandıkları alanların göz hoş gelmesini sağlamaktadır. Fayansların desenleri ve renkleri, ışığın yansıtılmasında, ortamda kullanılan diğer eşyalarla uyum sağlanmasında büyük önem taşımaktadır.

Kullanışlı Tezgah Arası Fayanslar

Seramik ve tezgah arası fayans modellerinin seçilmesinde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar yer almaktadır ki bu unsurların başında, malzemelerin tutarları gelmektedir. Seramik ve fayans modellerinin ne kadar işlemeli ve sıra dışı bir tasarıma sahip olduklarına bağlı olarak fiyatları da doğal olarak değişiklik göstermektedir.

Uygulanacak oldukları alanların genişliği, kullanılacak olan malzemenin miktarını arttıracağından uygulanacak malzeme ve alanın ölçülmesi, hesaplanması ve altından kalkılabilecek bir plan yapılması herkes için en iyisi olacaktır.

Tezgah Arası Fayans Modelleri Desenleri

Tezgah arası fayans ve seramik malzemelerinin desenlerine bakılacak olduğu zaman, farklı renklerde, büyüklüklerde ve tonlarda, desenlerde modellere rastlamak mümkün olmaktadır. Gerek yapı marketleri, bu markaların internet siteleri, gerekse herkes tarafından bilinen büyük alışveriş siteleri aracılığıyla birbirinden farklı modele ulaşılabilecek; modellerin tasarımları, renkleri ve fiyatları göz önünde bulundurularak bir yol haritası çizilebilecektir. Desenleri seçerken en kullanışlı tezgah arası seçmeye özen göstermelisiniz. Çünkü tezgah arası seçiminde kullanışlı olanı seçmek gerekir.

Şimdi gelin hep birlikte en çok beğenilen ve satılan tezgah arası fayans modellerini inceleyelim. Bu mutfak dolabı tezgah arası seramik modelleri arasında yer aldığı için mutfak da rahat bir şekilde kullanılabilir.

En Popüler Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yukarıdaki modelde de yine Vitra’nın en çok satan tezgah arası seramik modellerini görüyorsunuz. Estetik mekanlar yaratmanız adına birbirinden farklı renk ve seçeneklerle karşımıza çıkan bu modellerle ister evlerinizde isterseniz iş yerlerinizde tezgah arası bölümlerini hayalinizdeki gibi yapabilecekseniz. Bu modeller hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız. Alt kısımda diğer alternatif modelleri de inceleyebilirsiniz. Sizin için mutfak için fayans modelleri ve fiyatları incelemesi yaptık. Yeni fiyatlar eskiye oranla 2-3 katı artmış durumda fakat yine de almadan önce fiyat sormanızı öneririz.

Yüksel Seramik: Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yüksel Seramik: Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yüksel Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bu model karnaval bej renginde. Mutfak duvarınızın farklı bir havası olsun istiyorsanız ve modern bir tasarıma sahip olsun diyorsanız resimde gördüğünüz ürünü Yüksel Seramik’ten temin edebilirsiniz. Aynı zamanda bu modeller Koçtaş mağazalarında da satılmaktadır. Alt kısımda yer alan linklerden bu modelleri detaylıca inceleyip, satın alabilirsiniz. Bu ürünün fiyatı 165 TL’dir. Ürünün özellikleri ise 30 cm yükseklik, 60 cm genişlik şeklindedir. Kaplama alanı ise metrekare cinsinden 1.62 metrekare şeklindedir. Bu üründen 3 tane aldığınızda 1 adet hediye verilmektedir. Sizin için mutfak fayans modelleri resimli şekilde paylaştık, istediğinizi inceleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Yurtbay Seramik: Lila Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yurtbay Seramik: Lila Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Lila Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Modus Lila seramik modern görüntüsü ve lila renkleriyle mutfağınıza güzel katacak. Mutfak hoş bir atmosfer oluşturacak bu modelin ücreti 163 TL. Parlak yüzeyli ve çizilme, kurulma gibi durumlara karşı dayanıklı olan bu ürün  30×60 ebatlarında. Metrekare olarak ise 1.26 metrekare kaplama alanına sahiptir. Bu üründe Koçtaş mağazalarında satılmaktadır ve 3 ürün fiyatına 4 tane verilmektedir.

Bej Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bej Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bej Rengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Şık ve dikkat çeken bir tezgah arası fayans modeli daha. Bu model de bej renk sevenler için üretilmiş. Dura Tiles Crono olarak bilinen bu fayans modelini, mutfağını daha farklı görmek isteyenler, şık ve dikkat çeken bir görüntüye sahip olmak isteyenler tercih edebilir. Bu seramik modelinin en önemli özelliğinin kimyasal ve lekelenmelere karşı dayanıklı olduğunu söyleyebilirim. Modelin ölçüleri 30×60 şeklinde. Metrekare cinsinden 1.62 metrekare ve adet fiyatı 160 TL. Yine 4 al 3 öde kampanyası ile Koçtaş mağazalarından bu seramik modelini temin edebilirsiniz.

Farklı Renkli ve Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Farklı Renkli ve Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Farklı Renkli ve Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yine Yurtbay Seramik’ten çok güzel bir model. Rengarenk tezgah arası fayans modeli. Bu renkli seramik modeli, mutfağınızda çok güzel bir görüntü oluşturacak. Desenleriyle insanın dikkatini çeken ve bakıldığında hoş bir hava yaratan bu seramik modelinin fiyatı 57 TL. Çizilme ve kırılmaya ekstra dayanıklı bu seramik modelinin ölçüleri 30×60, metrekare kaplama alanı cinsinden 1.26 metrekare şeklinde.

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik kalitesiyle tezgah arasında kullanacağınız bu seramik modeli, dokusu ve renkleriyle dikkat çekiyor. Ege Seramik Conception Mutfak Seramiğinin genel özellikleri ise şu şekildedir;

Parlak bir yüz dokusuna sahip olan modelin ebatları 30×60 şeklindedir. 1,08 metrekare kaplama alanına sahip olan ürün özellikle kimyasal ve lekelenmeye karşı dayanıklı özelliğiyle bilinmektedir. Ürünün fiyatı ise 154 TL. Bu nedenle tezgah arası mutfak fayans modelleri incelerken sizin mutfak tasarımınıza dikkat etmeniz gerekir.

Siyah Renk Tezgah Arası Fayans Modelleri

Siyah Renk Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik : Siyah Renk Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Chicago Mutfak Seramiği siyah tonlarıyla dikkat çekiyor. Siyah renk sevenler için özel tasarlanmış bir model. Siyah mutfak dekorasyonu tercih edenlerin kullanabileceği bir model. Ürün özellikle 30×60 cm şeklinde ve fiyatı 50 TL.

Geometrik Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Geometrik Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Geometrik Desenli Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Carina Mix Dekor Parlak Seramik modeli olarak bilinen ve içerisinde geometrik desenler bulunan fayans modeli mutfaklarınıza fark yaratacak. İçerisinde üçgen tarzı şekillerin bulunduğu güzel bir seramik modeli. Desenli ve farklı renklerde seramik severler için üretilmiş bu model mutfaklarınıza hava katacak. Bu şık görüntüye sahip seramik modeli 47 TL ve 30×60 cm ölçülerinde. Model kırılma ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı.

Magic Gri Tezgah Arası Fayans Modelleri

Magic Gri Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Gri Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Mutfak Seramiği Magic Gri modeli, temelinde bulunan yumuşak ve açık gri tonu üzerinde kahverenginin koyu tonlarında ve üzerinde çeşitli işlemeler olan taş desenlerine sahiptir. Seramik üzerindeki taşlar, özenle deniz kenarından toplanmış ve duvara ince ince işlenmiş gibi bir görünüm ortaya koymaktadır. Eliptik taş desenleri ile dairesel taş desenlerinin tümü kahverengi ve tonlarında renklendirilmektedir. Mutfak ortamında sık sık seramikle temas halinde olan sıvı ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olması, mutfakların dekore edilmesi ve işlevselliğinin arttırılması bakımından uygun bir model olmasını sağlamaktadır.

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ege Seramik Carina Mix Parlak Seramik modeli, bünyesinde mavi, kahverengi ve gri renklerinin değişen ve yumuşak tonları ile sunulmaktadır. Bir suluboya çalışmasını andıran yumuşak renkler, ağırlıkla metalik gri buzdolabı ve diğer mutfak eşyalarına yer verilen alanlarda büyük bir görsel uyumun ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Carina Mix modeli, suluboya fırçasından damlamışcasına göze hoş gelen yüzeyinin yanı sıra çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde görsel ve işlevsel anlamda yüksek bir standarda sahiptir.

Siyah Beyaz Tezgah Arası Fayans Modelleri

Siyah Beyaz Tezgah Arası Fayans Modelleri

Siyah Beyaz Tezgah Arası Fayans Modelleri

Yurtbay Seramik Inka Mutfak Seramiği siyah beyaz modeli, geniş beyaz yüzeyinin beyaz karelere bölünmesi ve bu karelerin içinin çeşitli işlemelerle, doldurulması ile ortaya çıkartılmıştır. Rastgele bir düzen içinde bulunan bu işlemeler ve diğer boş beyaz alanlar, kalın ve göze çarpan siyah şeritlerle birbirinden ayrılmaktadır. Aydınlatmalı mutfak dolapları ve metalik bir mutfak tezgahı ile ortaya son derece şık bir görüntü çıkaracaktır.

Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

Tezgah arası fayans Wedding collection temalı modelin yüzeyinde, daha çok davetiyelerin yüzeylerinde kullanılan kabartmalı ve göze hoş gelen doku ile pastalarda kullanılan şekiller, süslemeler arasında kalan bir tasarım hakim durumdadır. Krem ve pudra pembe renkler arasında gidip gelen renkleri, modelin mutfak duvarlarına yumuşak bir dokunuş katmasını sağlayacaktır. Açık renk mutfak dolapları ve mutfak mobilyalarının hakim olduğu evlerde Wedding Collection modeli ile ortaya son derece başarılı sonuçlar çıkartılacaktır. Fayans modelinin fiyatı 380 TL.

Saba Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Saba Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Saba Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Saba tezgah arası fayans modelinde fildişi rengi zeminin üzerinde, bir fırtınanın vermiş olduğu baskı ve itişle dalgalanan duman ve toz kümesini andıran rastgele desenler yer almaktadır. Koyu renk desenlerin fazla yoğunlaştığı alanlarda fayansın rengi de koyulaşmakta ve ortaya rastgelelikten doğan şık bir görüntü çıkmaktadır. Bu modelin tek dezavantajı, tüm bir duvar boyunca uygulanması halinde diğer modellerde olduğu gibi modellerin örüntüsü sayesinde tek bir görselin ortaya çıkması gerçekleştirilememektedir.

Çini Tezgah Arası Fayans Modelleri

Çini Tezgah Arası Fayans Modelleri

Çini Tezgah Arası Fayans Modelleri

Anka Seramik Çini Tezgah Arası Seramik modeli, mutfaklarda dünya çapında meşhur Selçuklu çinilerinin görüntüsüne sahip olunması ve genel görselin daha görkemli ve otantik hale getirilmesi için kullanılabilecek olan başlıca modeller arasında yer almaktadır. Örnek görselden anlaşılabilecek olduğu gibi sekiz farklı çini deseni seçilebilmektedir. İsteyen kişiler, bu modellerden birini kullanabilecekken isteyen kişiler, daha renkli ve canlı bir hava yakalamak adına modellerden birkaçını bir arada kullanma yoluna gidebileceklerdir.

Crono Kahverengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Crono Kahverengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Crono Kahverengi Tezgah Arası Fayans Modelleri

Crono Tezgah Arası Seramik Kahve modeli; krem, gri ve gri ile kahve tonları arasında dans eden renklere sahip küçük mermer parçalarından bir araya getirilmiştir. Mermerlerin kırıklı yüzeyleri, renkler arasındaki geçişlerle krem ile kahve-gri tonları arasındaki uyum, ortaya şık ve yalın bir görüntünün çıkmasını sağlamaktadır. Beyaz aydınlatmanın kullanıldığı ve ışık bakımından zengin olan mutfaklarda kullanıldığı zaman son derece başarılı sonuçlar elde edilebilecek olan bir model.

SKY Siyah Tezgah Arası Fayans Modelleri

SKY Siyah Tezgah Arası Fayans Modelleri

SKY Siyah Tezgah Arası Fayans Modelleri

Sky Tezgah Arası Seramik Siyah modeli, aslında açık su yeşili zemininin küçük kare parçalara ayrılması ve karelerin içinin rasgele bir düzenle çeşitli desen ve görsellerle doldurulması ile ortaya çıkartılmaktadır. Küçük kareler içerisinde yer alan onlarca farklı görsel, kimi zaman geometrik şekiller kimi zamanda keskin hatları olan işaret ve semboller şeklinde fayans üzerine aktarılmıştır.

Bauhaus Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bauhaus Tezgah Arası Fayans Modelleri

 

Vitra Tezgah Arası Fayans Modelleri

Vitra Tezgah Arası Fayans Modelleri

Vitra Tezgah Arası Fayans Modelleri

Öncelikle en tanınmış markalardan bir tanesi olan Vitra ile başlayalım. Vitra seramik modellerinin özellikleri yüksek aşınmaya karşı dayanıklı olmaları, uzun ömürlü ve hijyenik açıdan herhangi bir sorun bulundurması şeklinde sayılabilir. Üstteki resimde 10 adet model görüyorsunuz. Bu modeller en yeni çıkanlar arasından seçildi. Aşağıdaki resimde ise en popüler 10 tezgah arası fayans modelini görebilirsiniz. Satın alma linklerini ve fiyatlarını alt kısımda bulabilirsiniz.

Vitra En Popüler Tezgah Arası Fayans Modelleri

Vitra En Popüler Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bauhaus Tezgah Arası Fayans Modelleri

Forward Tezgah Arası Seramik Bej modeli, bej rengi zeminin yaldızlı çizgilerle dörtgen parçalara ayrılması ve bu parçalardan bazılarının rasgele bir düzenle, neredeyse bir tablo olarak nitelendirilebilecek olan görsellerle doldurulması ile ortaya çıkartılmaktadır. Görsellere yakından bakıldığı zaman içerisinde genellikle denizle alakalı; denizyıldızı, farklı türlerdeki balıklar, denizatı, deniz kabuğu gibi canlılara ait olduğu görülebilecektir.

Seramiksan Mutfak Tezgah Arası Modelleri

Seramiksan firmasının birbirinden farklı seramik modelleri bulunuyor. Bu modeller arasında özellikle mutfak ve banyo da tercih edilen model aşağıdaki olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu bizim görüşümüz sizin hoşunuza da gitmeyebilir. O zaman yukarı da ki farklı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Seramiksan Mutfak Tezgah Arası Seramik Modelleri

Birçok firmanın tezgah arası fayans modelleri ile ilgili detaylı bilgi verdik. Bu bilgiler eşiğinde seçimizi yapabilir. Evinizin mutfağını buna göre tasarlayabilirsiniz. Eğer seçim yapmakta zorlanıyorsanız acele etmeyin. Evin mutfağı en çok kullanılan alanıdır.

Güncelleme: 09.09.2023


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Kaliteli ürünleri için dekor style ailesine teşekkür ediyorum ????

 2. Anonim dedi ki:

  dekor style ürünlerinden ve hizmetinden çok memnun kaldım tavsiye ederim

 3. Anonim dedi ki:

  Kaliteli ürünler herkese tavsiye ederim.

 4. Anonim dedi ki:

  Kaliteden ödün vermeyenlerdenseniz dekor style ürünlerini tercih etmelisiniz.

  1. Dekor Style dedi ki:

   teşekkürler efendim 🙂

BİR YORUM YAZ