Dekor Style

Evde Yapılacak Hobiler, Aktiviteler Tam 12 Hobi

Evde yapılacak hobiler mi arayışındasınız. O zaman tam adrestesiniz. Sitemizin ismini favoriler kısmına şimdiden ekleyin. DekorStyle.Net yardımcı da olmuş olayım ! Tv şovları izlemekten, dizi izlemekten sıkıldınız mı? Filmler de bitti ise ve farklı birşeyler denemek istiyorsanız, yeni birşeyler öğrenmek istiyorsanız, deneyebileceğiniz yeni hobi fikirleri burada.

Evde Yapılabilecek Hobiler

1. Figürler Çizin

İnsanları çizmek, kaleme almak size korkutucu gelebilir ama oldukça eğlenceli. Resim çizmek belki yetenekleriniz arasındadır. İnsan resmi çizmeniz için Youtube de tonlarca öğretici video var. Çok rahat çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

2. Çizgi Çizme

İster karikatür çizerek, ister de karalamalar yaparak, sanatsal yolculuğa ilerleyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz ne ise yapabilirsiniz. Kalem, defter ve siz başbaşasınız. Hadi daha ne duruyorsunuz, hemen başlayın.

3. Boyama

İşte çalışırken, ders yaparken, bazen otobüste bazende piknikte elimize bir kalem geçtiği zaman istemli istemsiz birşeyler karalamışlığınız vardır sanırım. İşte tam da bunu  diyorum. Resim yapmak oldukça rahatlatıcı ve keyif vericidir. Tabi resmi sevmeyen de birçok kişi olabilir.

4. Heykel

Biraz kil, alçı veya çocuğunuzun oyun hamuru ile çok güzel heykeller yapabilir, zihninizde ki o dehayı ortaya çıkarabilirsiniz.

5. Çömlek

Çömlek sanatı ülkemizde aşırı yaygın olan ve tükenmeye yüz tutmuş zanaatlardan biridir. Bu zanaatı hepimiz bir kez dahi olsa yapmasak dahi nasıl olduğunu bilmeliyiz diye düşünüyorum.

El Örgüsü Bebek Battaniyesi Modelleri

6. Kaligrafi

Harflere farklı şekiller katmak oldukça etkili olmaz mı idi? Tabi ki olurdu, harflerin farklı yazı türlerinde bir araya geldiği sanata kaligrafi denir.

7. Origami

Kağıtları sanata dönüştürmek istiyorsanız yapmanız gereken en iyi kağıt sanatlarından biridir. Oldukça güzel desenler ve etkileyici fikirler oluşabilir.

 

8. Takı Yapımı

Birçoğumuz takı takmışızdır, bileğimize, boynumuza, kulaklarımıza. En güzel evde yapılabilecek hobiler arasında en iyilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Zincir, inci kolye birçok türde takı yapabilirsiniz.

 

9. Elbise Boyama

Evde yapılacak hobiler arasında ise en pratik olanı budur. Eğer eskimiş elbiseleriniz var ise boyayarak daha yeni bir görüntü oluşturabilirsiniz.

10. Sepet Dokuma

Birçoğumuz sepet dokuyan kişileri görmüşüzdür. Bu nedenle sizde sepet dokuyabilir, hem güzel zaman geçirebilir, hem de zamanınızı maddi açıdan değerlendirebilirsiniz.

11. Sabun Yapımı

Sabun yapımı mı? Size de garip geliyor değil mi? Kendinizi kimyager olarak hissetmiş olabilirsiniz. Ama evde yapabileceğiniz en iyi hobiler arasında sıralayabiliriz. Yaptığınız sabunları da hediye olarak sevdiklerinize dağıtabilirsiniz.

12. Bahçivanlık

Eğer evinizde bahçe var ise oldukça güzel bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Ama bahçeniz de yok ise küçük saksılar sizin işinizi görecektir. Kendi saksı bitkinizi, çiçeklerinizi, meyvelerinizi yetiştirmek ve beslemek ister misiniz?

evde yapılacak hobiler


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ