Dekor Style

Filli Boya Mor Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Filli Boya’nın sunduğu boyalar içerisinde belki de en dikkat çekici olan renk mor ve tonlarıdır. Kralların rengi olarak da bilinen mor ve türevi olan renkler, kıyafetlerde ve aksesuarlarda oldukça şık durduğu gibi duvarlarda da aynı şıklığı taşımaya devam etmektedir. Zaten evin ve duvarların makyajının duvarların rengi oluğu düşünülürse eve ilgi çekici bir görünüm kazandırılmak istenirse mor ve türevi olan renklerin kullanımı oldukça mantıklı olacaktır.

Evini ve duvarlarını boyayan herkes doğal olarak yaptığı işten iyi sonuç almak, boyama işinin bitmesinden sonra tatmin edici sonuçlarla karşılaşmak isteyecektir. Başarılı ve beğenilen sonuçlarla karşılaşmak isteyen kişiler doğal olarak Filli Boya gibi ismini ve ürünlerini kanıtlamış, onlarca yılın getirmiş olduğu deneyimle çalışmalarına devam eden bir markanın ürünlerini kullanacaktır. Filli Boya’nın renkleri arasında yer alan mor, duvarların estetik ve asil bir renge kavuşturulması, odaların suretinin baştan değiştirilmesi için gerekli olan her şeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Mor Rengin Tüm Tonları
Mor denince akla geldiği gibi yalnızca birkaç tane morun tonu değil, morla alakası olan tüm renkler Filli Boya’nın mor tonları arasında yer almaktadır. Krem rengine yakın bir tondan başlayan ve koyulaşarak bordoya doğru kayan, oldukça açık bir gri ve mor karışımı olan tonlardan başlayarak siyaha yakın bir bordoya doğru ilerleyen, mavi ve tonlarına kayan birçok mor tonu, Filli Boya mor tonları arasında yer almaktadır. Bu renklerin ve tonların kullanımı, kullanılacak olduğu odaya, odadaki eşyalara ve odanın aydınlatma sistemi gibi pek çok değişkene bağlı olarak farklı sonuçlar verecektir. Yazının devamında, mor tonları ile odalarda başarılı sonuçlar yakalamak isteyen kişilere bazı ip uçları aktarılacaktır.

Funda 120 gibi popüler, herkes tarafından bilinen bir tonun kullanılması ile başarılı ve dikkat çekici tasarımlara ulaşılabilecektir. Koyu bir mor tonu olduğu için beyaz perdeler ve bir takım beyaz eşya ile kullanılması uygun gelecektir. Pervazların, pencere çerçevelerinin beyaz renkte olması,  kolonların görünen yerlerinin beyaza boyanması ve tavanın da beyaz olması gibi detaylar sayesinde koyu mor tonları da odaların duvarlarını süsleyebilecek, her yerde görünmeyen ve özel bir tasarım sağlanabilecektir. Bu odanın içerisinde açık gri ya da kreme yakın bir tonda olan kahve rengindeki bir oturma grubu çok yakışacaktır.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Kahverengi Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Morun kullanılışında başka bir alternatif de genellikle herkesin yüzünü döndüğü, odanın odak noktası olan televizyonun bulunduğu duvar ya da yatak odalarındaki yatağın başucu gibi duvarlar koyu denilebilecek olan mor tonlarına boyanabilirler. Odanın her köşesini koyu renkle kaplamak yerine Filli Boya mor tonları arasında, duvara aktarılmış renkle uyumlu fakat birkaç ton daha açığı duvarların geri kalan yüzeylerine uygulanabilir. Yukarıda aktarıldığı gibi mor ve tonlarının beyazla olan uyumu göz önüne alınırsa duvarların geri kalanı beyaza da boyanarak uygulama tamamlanabilir.

Açık mor tonlarının kullanılmış olduğu alanlarda kahve tonlarına sahip mobilyaların oldukça yakıştığı belirtilmelidir. Perde seçiminde ise, duvarda koyu mor tonları hakimse beyaz, daha açık mor tonları var ise krem ve kreme yakın tonlardaki perdeler tercih edilebilecektir. Tüm bunların dışında, odasını dikkat çekici ve modern bir görünüme kavuşturmak isteyen kişiler, zıt renklerin dikkat çekici özelliğinden faydalanarak mobilya rengini belirlerken mercan rengi ya da hardal sarısı gibi renkleri seçebileceklerdir.

Filli Boya mor renk tonları ve isimleri

Filli Boya mor renk tonları ve isimleri

Filli Boya mor renk kartelası

Filli Boya mor renk kartelası


Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ