Dekor Style

Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası, Tonları ve İsimleri

Evin dekorasyonu, evin yapısına uygun eşyaların satın alınması, yerleştirilmesi gibi detaylara yön veren ve belki de evin dekorasyonunda ilk olarak karar verilmesi gereken şeyler arasında duvarların rengi gelmektedir. Bu nedenle kırmızı renk tonlarını incelemek faydalı olacaktır. Birçok seçenek, kombinasyon ve seçenek arasından kişilerin zevkine ve evin dokusuna en uygun olan rengin seçilmesi ve uygulanması ile harika sonuçlar alınabilmektedir. Duvarların güzel bir görünüme sahip olması ve zihinlerde tasarlanan görüntülerin gerçeğe yansıtılabilmesi için başarılı çalışmaların ortaya koyulması gerekmektedir. Başarılı çalışmalar için de doğal olarak kendini kanıtlamış ve iddialı olan boyalar kullanılmalıdır.

Filli Boya’ nın yıllar boyu ismini ve ürünlerinin kalitesini kanıtlamış olduğu göz önünde bulundurulursa odaların boyanmasında Filli Boya markasının ürünleri kullanılarak harika sonuçlar elde etmek bir adım daha yakın olacaktır. Filli Boya’ nın iç cephe boyalarının arasında, ana renklerden olan ve belki de en dikkat çekici renklerin başında kırmızı gelmektedir. Filli Boya Kırmızı renk kartelasında yer alan renklere bakılacak olursa yalnızca salt kırmızının bulunmadığı, içerisinde kırmızı ve kırmızının tonları olan birçok renk seçeneği bulunduğu anlaşılabilmektedir. Bordodan kiremit rengine, pembeden krem rengine kadar oldukça geniş bir renk yelpazesi bulunmaktadır.

2020 Filli Boya Kırmızı Duvar Boyası

Kırmızı ve tonlarını kıyafetlerinde, aksesuarlarında ve kullanmakta olduğu eşyalarda kullanan kişiler neden evlerinin duvarlarını kırmızıya ya da tonlarına boyamasınlar? Kırmızının sahip olduğu enerji ve çekici görünümünü odaların duvarlarına aktarmak evin görünümünü tamamen değiştirecektir. Yine belirtmekte fayda var, Filli Boya’ nın kırmızı renk kartelası içerisinde kırmızı ile ilişkili olan birçok renk bulunmaktadır. Bu renkler kahveye, kreme, mora ve sarıya doğru kaymakta olan tonlar barındırmaktadır. Kartela içerisinden seçilecek olan herhangi bir renkle duvarlar tamamen boyanabilecek olduğu gibi duvarların yalnızca birinin boyanması şeklinde de oldukça ilgi çekici ve başarılı işler ortaya çıkartılabilecektir.

Örnek vermek gerekirse; Kırmızı rengin en yaygın olarak kullanıldığı odalar yatak odalarıdır. Parlak kırmızının kendine diğer odalardan daha fazla yer bulduğu yatak odalarında dört duvarın tamamının kırmızıya boyanmasına alternatif olarak, yalnızca yatağın başucunun verildiği duvarın kırmızıya boyanması ile da oldukça hoş bir görüntü sağlanacaktır. Bu rengin parlak bir kırmızı tonu olabileceği gibi vişneçürüğü ya da bordoya yakın tonlardan da renk seçiminde bulunulabilecektir. Renk seçimi sırasında kişilerin göz zevklerine uygun renklerin seçilmesi ile birlikte evde mevcut olan mobilyalara uygun olan renklerin seçilmesine de dikkat edilmelidir. Mobilyaların tamamının değiştirilmeyecek olduğu durumlarda buna dikkat etmek, mobilyalarla duvarların renginin uyumsuz olması gibi durumlardan kaçınılması için gereklidir.

Filli Boya kırmızı renk kartelasında yer alan pembe ve tonlarına bakılacak olursa bu tonların çocuk odalarına da oldukça hoş duracak olduğu söylenebilmektedir. Krem pembeye yakın olan tonlardaki renklerin seçilmesi hem odanın içindeki ışığı emmeyecek hem de odanın taze bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

2020 Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası

İlgi çekici bir oturma odasına sahip olmak, gören herkesin evine hayran kalmasını isteyen kişiler oturma odalarında kralların rengine, mora yakın olan kırmızı tonlarına yer açabilirler. Ben buradayım diyen ve kendisini ön olana çıkaran bu renk, koyu renk mobilyalarla uyumlu şeklide kullanılabilecek olup uygulama sonrasında oldukça tatmin edici sonuçlarla karşılaşılacaktır. Bordo ve mora kaçan tonların biraz koyu olması nedeniyle dışarıdan gelen ışığın yetersiz olduğu zamanlar, özellikle havanın kapalı olduğu zamanlar ışıklandırma sisteminin odayı aydınlatmada yeterli olması gerekmektedir. Başarılı bir ışıklandırma sistemi, haki renginin ağırlıkta olduğu mobilyalar ve mor-bordo duvarlar, evin kendine güvenen ve asil bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır.

Filli Boya kırmızı duvar rengi

Filli Boya kırmızı duvar rengi

Filli Boya kırmızı renk tonları ve isimleri

Filli Boya kırmızı renk tonları ve isimleri


Filli Boya kırmızı renk kartelası

Filli Boya kırmızı renk kartelası

Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Renk Kartelası, Su Bazlı İç Cephe Kartelası Kataloğu

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Renkleri ve Renk Kataloğu

Turuncu Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Turuncu Renk Kataloğu

Filli Boya Sarı Renk Kartelası
Diğer gruplara nazaran açık ve göz alıcı renklerin yoğunlukta olduğu sarı renk kartelası, göz alıcı parlak sarı limon renklerinden koyu ve ağır sarının tonlarına kadar uzun bir renk akışına sahiptir. Kremimsi hafif ve pastel sarı tonlarının yanı sıra koyu ve göz alıcı bej renklerinin de sarı renk kartelası içerisinde yer aldığı görülebilecektir.

Sarı Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Sarı Renk Kataloğu

Filli Boya Yeşil Renk Kartelası
Yeşille alakası olan her türlü rengin ve tonun yer aldığı bu kartelada mavi ve mavinin tonlarından itibaren yeşile kaymaya başlayan pastel ve hafif tonlar geniş yer kaplamaktadır. Bu tonlardan sonra canlılık ve parlaklık kazanan yeşil tonlar sıralanmakta, açılıp koyulaşmakta ve çeşitlenmektedir. Listenin en üstüne çıkarken krem ve sarı tonları ağırlık kazanmakta, parlak yeşil tonları yerini yeninden yumuşak ve pastel renklere bırakmaktadır.

Yeşil Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Yeşil Renk Kataloğu


Filli Boya Mavi Renk Kartelası
Yudum tonlarıyla yeşille ortak noktası bulunan mavi tonlarından mavinin en koyusu, derin denizlerin rengini andıran tonlara kadar birçok farklı ton seçeneğinin bulunduğu bu renk kartelasında bireyler, iç açıcı ve ilham verici, resmi bir görünüme sahip, kişileri dinç tutacak odalar elde edebileceklerdir.

Mavi Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Mavi Renk Kataloğu

Filli Boya Mor Renk Kartelası
Oldukça yumuşak, çekici ve güzel tonların yer aldığı bu renk kartelası daha çok bir makyaj çantasını andırmaktadır. Kadınların güzelliğine güzellik katan renklerin bir çoğu bu renk kartelası içerisinde, evlerin ve odaların güzelliğine güzellik katmak için sıralanmakta ve sunulmaktadır.

Mor Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Mor Renk Kataloğu

Filli Boya Kahve Renk Kartelası
Sert ve ağır renklerden olan kahverenginin Filli Boya renk kartelasında yer alan tonlar krem, bej, sarı gibi açık tonlardan oldukça koyu tonlara kadar yükselmekte ve geniş bir renk aralığı sunmaktadır. pastel ve yumuşak tonların seçilebilecek olduğu gibi mat ve koyu renkler de kolaylıkla bulunabilecektir.

Kahverengi Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Kahverengi Renk Kataloğu

Filli Boya Gri Renk Kartelası
Grinin her tonunun rahatlıkla bulunabilecek olduğu bu gruplama içerisinde siyah, yeşil, krem, mavi gibi renklere oldukça yakın olan gri tonları ağır ve resmi bir şekilde kendisini sergilemektedir.

Gri  Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Gri Renk Kataloğu

Filli Boya Pastel Renk Kartelası
İpeksi ve yumuşak renklerin bir arada bulunduğu renk kartelası, pastel renkler, her türlü rengin pastel ve açık tonlarının bulunabilecek olduğu geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Taze ve ferah bir görünüm elde etmek ve bu amaçla açık, pastel ve yumuşak renkleri kullanacak olan kişiler, Filli Boya’ nın bu kartelasından aradıkları renkleri kolaylıkla bulabileceklerdir.

Pastel Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Pastel Renk Kataloğu

Güncelleme: 21.08.2019


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ