Evin dekorasyonu, evin yapısına uygun eşyaların satın alınması, yerleştirilmesi gibi detaylara yön veren ve belki de evin dekorasyonunda ilk olarak karar verilmesi gereken şeyler arasında duvarların rengi gelmektedir. Birçok seçenek, kombinasyon ve seçenek arasından kişilerin zevkine ve evin dokusuna en uygun olan rengin seçilmesi ve uygulanması ile harika sonuçlar alınabilmektedir. Duvarların güzel bir görünüme sahip olması ve zihinlerde tasarlanan görüntülerin gerçeğe yansıtılabilmesi için başarılı çalışmaların ortaya koyulması gerekmektedir. Başarılı çalışmalar için de doğal olarak kendini kanıtlamış ve iddialı olan boyalar kullanılmalıdır.


Filli Boya’ nın yıllar boyu ismini ve ürünlerinin kalitesini kanıtlamış olduğu göz önünde bulundurulursa odaların boyanmasında Filli Boya markasının ürünleri kullanılarak harika sonuçlar elde etmek bir adım daha yakın olacaktır. Filli Boya’ nın iç cephe boyalarının arasında, ana renklerden olan ve belki de en dikkat çekici renklerin başında kırmızı gelmektedir. Filli Boya Kırmızı renk kartelasında yer alan renklere bakılacak olursa yalnızca salt kırmızının bulunmadığı, içerisinde kırmızı ve kırmızının tonları olan birçok renk seçeneği bulunduğu anlaşılabilmektedir. Bordodan kiremit rengine, pembeden krem rengine kadar oldukça geniş bir renk yelpazesi bulunmaktadır.

Kırmızı Duvar Boyası
Kırmızı ve tonlarını kıyafetlerinde, aksesuarlarında ve kullanmakta olduğu eşyalarda kullanan kişiler neden evlerinin duvarlarını kırmızıya ya da tonlarına boyamasınlar? Kırmızının sahip olduğu enerji ve çekici görünümünü odaların duvarlarına aktarmak evin görünümünü tamamen değiştirecektir. Yine belirtmekte fayda var, Filli Boya’ nın kırmızı renk kartelası içerisinde kırmızı ile ilişkili olan birçok renk bulunmaktadır. Bu renkler kahveye, kreme, mora ve sarıya doğru kaymakta olan tonlar barındırmaktadır. Kartela içerisinden seçilecek olan herhangi bir renkle duvarlar tamamen boyanabilecek olduğu gibi duvarların yalnızca birinin boyanması şeklinde de oldukça ilgi çekici ve başarılı işler ortaya çıkartılabilecektir. Örnek vermek gerekirse; Kırmızı rengin en yaygın olarak kullanıldığı odalar yatak odalarıdır. Parlak kırmızının kendine diğer odalardan daha fazla yer bulduğu yatak odalarında dört duvarın tamamının kırmızıya boyanmasına alternatif olarak, yalnızca yatağın başucunun verildiği duvarın kırmızıya boyanması ile da oldukça hoş bir görüntü sağlanacaktır. Bu rengin parlak bir kırmızı tonu olabileceği gibi vişneçürüğü ya da bordoya yakın tonlardan da renk seçiminde bulunulabilecektir. Renk seçimi sırasında kişilerin göz zevklerine uygun renklerin seçilmesi ile birlikte evde mevcut olan mobilyalara uygun olan renklerin seçilmesine de dikkat edilmelidir. Mobilyaların tamamının değiştirilmeyecek olduğu durumlarda buna dikkat etmek, mobilyalarla duvarların renginin uyumsuz olması gibi durumlardan kaçınılması için gereklidir.

Filli Boya kırmızı renk kartelasında yer alan pembe ve tonlarına bakılacak olursa bu tonların çocuk odalarına da oldukça hoş duracak olduğu söylenebilmektedir. Krem pembeye yakın olan tonlardaki renklerin seçilmesi hem odanın içindeki ışığı emmeyecek hem de odanın taze bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

İlgi çekici bir oturma odasına sahip olmak, gören herkesin evine hayran kalmasını isteyen kişiler oturma odalarında kralların rengine, mora yakın olan kırmızı tonlarına yer açabilirler. Ben buradayım diyen ve kendisini ön olana çıkaran bu renk, koyu renk mobilyalarla uyumlu şeklide kullanılabilecek olup uygulama sonrasında oldukça tatmin edici sonuçlarla karşılaşılacaktır. Bordo ve mora kaçan tonların biraz koyu olması nedeniyle dışarıdan gelen ışığın yetersiz olduğu zamanlar, özellikle havanın kapalı olduğu zamanlar ışıklandırma sisteminin odayı aydınlatmada yeterli olması gerekmektedir. Başarılı bir ışıklandırma sistemi, haki renginin ağırlıkta olduğu mobilyalar ve mor-bordo duvarlar, evin kendine güvenen ve asil bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır.

Filli Boya kırmızı duvar rengi

Filli Boya kırmızı duvar rengi

Filli Boya kırmızı renk tonları ve isimleri

Filli Boya kırmızı renk tonları ve isimleri

Filli Boya kırmızı renk kartelası

Filli Boya kırmızı renk kartelası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ