Dekor Style

Filli Boya Turuncu Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Duvarlarının rengini değiştirmek, evinin yeni bir surete sokmak ve tüm işlemler bittikten sonra başarılı sonuçlar elde etmek isteyen kişiler doğal olarak, kendisini uzun yıllardır kanıtlamış olan bir boya markasına başvuracaklardır. Filli Boya’nın ürünleri, gerek boyanın dokusu gerekse renkleri bakımından güvenilir, uygulanması durumunda tatmin edici sonuçlar alınan boyalardır. Evinin tasarımına, eşyaların rengine ve düzenine önem veren kişiler doğal olarak duvarların rengine ve boyanın canlılığına dikkat edeceklerdir. İyi sonuç almak, girilen zahmetin meyvesini toplamak isteyen kişiler Filli Boya ürünlerine başvurarak emin adımlarla ilerleyebileceklerdir.

Filli Boya’nın sunmakta olduğu boyalar pek çok renk ve tonda müşterilerine sunulmaktadır. Evinin iç yüzeyini canlı, enerjik titreşimler yayan renklerden biriyle boyayacak olan kişiler, Filli Boya’nın turuncu renk tonlarına göz atmalıdırlar. Turuncu rengi ve tonları denince akılca canlandığı gibi yalnızca canlı ve parlak turuncu rengi olmayıp, turuncunun alakalı olduğu koyulaşan ve açılan onlarca renk, turuncu renk tonları arasında yer almaktadır. Krem tonlarından sarıya, bej renginden kahveye, kiremit renginden parlak turuncu tonlarına doğru kayan bu renkler arasında kişilerin odalarını tam olarak boyamak istedikleri rengi bulmaları oldukça kolay olacaktır.

Pastel Renkler
Odanın genel atmosferinde sakin bir hava ve görünüm isteyen kişiler turuncu tonları arasında yer alan pastel renklere yönelebileceklerdir; yumuşak tonlardaki pembeler, bej rengi ve kahve tonları istenen amaca ulaşmak için oldukça uygun olan renklerdir. Daha canlı ve enerjik bir hava yakalamak isteyen kişiler kiremit renginden başlayarak canlılaşan ve enerji seviyesi yükselmekte olan turuncu tonlarına ve krem limon sarısına doğru kaymakta olan tonlara göz atabilirler. Yalın ve sade bir görünüm ya da etrafına enerji saçan bir görünüm elde etmek isteyen kişiler Filli Boya turuncu renk tonları arasında kendilerine ve evlerine en uygun olan renk ve tonları yakalayabileceklerdir.

Turuncu duvarların eşyalarla olan uyumuna göz atmak gerekirse canlı turuncu tonlarının koyu renk, özellikle de siyah mobilyalarla, koltuk takımıyla mükemmel bir uyum içerisinde olacağı söylenebilir. Parlak bir turuncu tonun kullanılmış, siyah renk mobilyaların tercih edilmiş olduğu duruma ilave olarak beyaz lambaların kullanıldığı bir aydınlatma sistemi ile oldukça tatmin edici sonuçlar alınacaktır.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Kahverengi Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Daha yumuşak ve pastel tonların kullanımına gidilecek olursa mobilya seçiminde de açık ve pastel tonlara gidilmesi mümkün olacaktır. Duvarların pastel ve yumuşak tonlarda bir turuncu tonu ile boyanması ile mobilyaların da yumuşak tonlarda fakat turuncuya zıt olan bir renkte koltuk takımı alınması, odanın havasını birden değiştirecektir. Pastel turuncu ve tonlarının kullanılmış olduğu odalarda mavi, yeşil ya da mor gibi renklerin pastel tonlarının kullanımına gidilebilecektir. Zıt renklerin uyumu olarak ifade edilebilecek bu durumdan faydalanarak oldukça başarılı tasarımlar oluşturulabilecektir.

Turuncu renginin yalnızca oturma odasında kullanılacak olduğunu düşünen kişilerin görüşlerini genişletmek için bu rengin evin her köşesinde kullanılabilecek olduğunu belirtmekte fayda var. Canlı ve enerjik tonların yatak odası dışındaki odaların tümünde kullanımında başarılı sonuçlar alınabilecektir. Özellikle mutfak, yemek odası gibi kısımlarda bu renklere yer verilmesi, evin ve evde zaman geçiren kişilerin enerji seviyelerini bile yükseltecektir.

Turuncu rengi ile beyazın da oldukça uyumlu renkler olduğunu belirmekte fayda var. Mutfak eşyalarının ve dolaplarının çoğunluğunun beyaz ve tonlarında olması sayesinde mutfak duvarlarının turuncu ve tonlarına boyanması durumunda başarılı sonuçlar alınabilecektir. Şu şekilde bir strateji uygulamak da mantıklı olabilecektir; duvarların en geniş kısmının turuncuya boyanması ve geri kalanının turuncuyu tamamlar bir beyaz tonuna boyanması tatmin edici sonuçlar verecektir.

Filli Boya turuncu duvar rengi

Filli Boya turuncu duvar rengi


Filli Boya turuncu renk tonları ve isimleri

Filli Boya turuncu renk tonları ve isimleri

Filli Boya turuncu renk kartelası

Filli Boya turuncu renk kartelası

Filli Boya turuncu renkler

Filli Boya turuncu renkler

Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ