Dekor Style

Filli Boya Mavi Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Türkiye’ de boya denince akla ilk gelen marka olan Filli Boya, dış ve iç cephe için birbirinden çeşitli renklerde ve özelliklerde boya sunumunda bulunmaktadır. Evlerin görünümünü tazelemek, duvarları yeni bir surete kavuşturmak ve boyama işleminden sonra göz alıcı bir sonuca ulaşmak için Filli Boya tercih edilebilecektir. Filli Boya renkleri arasında bulunan mavi, kendine güvenen, derin ve enerji verici bir renk olan mavi seçilerek odaların harika görünümlere kavuşmaları sağlanabilecektir. Filli Boya mavi rengi tonları arasında popüler olarak bilinen ve kullanılan mavi tonlarından başka, derinleşen, açılan ve koyulaşan birbirinden farklı tonlar yer almaktadır. Gökyüzünün en açık ve yumuşak tonlarından okyanusun en derin ve koyu olan tonlarına kadar pek çok farklı ton seçeneği, Filli Boya mavi tonları arasında bulunmaktadır. Filli Boya mavi tonları arasında yeşile doğru kayan mavi tonlarından griye doğru hareketlenen, daha sonra koyulaşarak lacivert ve siyahımsı tonlara kayan mavi tonlarına rastlamak mümkündür.

Odalarda nasıl bir görüntü elde edilmek istendiğine göre ton seçiminde bulunulabilecektir. Canlı ve enerjik bir görüntü elde etmek isteyen kişiler Yudum, Rüzgar ve Kozmik guruplarının açık ve enerjik tonlarını kullanabileceklerdir. Yumuşak ve enerjik olan bu tonların kullanılması ile dikkat çekici bir görünüm sağlamak isteyenler, canlı kırmızı ve kiremit rengine kaçan tonlarından bir oturma gurubu ile odalarını süsleyebilir ve oldukça hoş bir görüntü elde edebilirler. Daha ağır ve resmi bir görüntü elde etmek isteyen kişiler koyu tonlardaki mavi seçenekleri ile duvarlarını renklendirerek koyu renk deri koltuklar ya da antrasit rengi bir oturma gurubu ile odalarını süsleyebilirler.

Özgüvenli ve Odaklanmaya Yardımcı Olan Renkler
Çalışma odasında daha resmi ve özgüvenli bir mavi tonu kullanılarak kişilerin odaklanmalarına ve işlerine devam etmelerinde çevrelerinden aldıkları uyaranlar arttırılabilir ve hem güzel bir görünüm sağlanırken diğer taraftan da iş performansı yükseltilmiş olur. Çalışma odasına eklenecek olan ceviz rengi geniş bir çalışma masası ve koyu renk bir koltuk ile oldukça başarılı bir tasarım elde edilecektir.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası, Tonları ve İsimleri

Duvarların tamamının maviye boyanması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Mavi gökyüzündeki bulutların birbiriyle olan uyumu gibi duvarlarda da mavi ve beyaz tonları bir arada kullanılarak oldukça güzel sonuçlar alınabilecektir. Duvarın düz olan kısımlarının lacivert gibi özgüvenli mavi tonlarına boyanması sonrasında pervazla ve kolonların görünen yerlerinin beyaza boyanması, ayrıca duvara beyaz çerçevelerle fotoğrafların ya da tabloların asılması ile harika bir görünüm sağlanabilecektir. Lacivertten gelen özgüven ve beyazın verdiği tazelik aynı anda odanın içerisinde olması ve renklerin birbirlerini dengelemeleri sayesinde koyu renkten kaynaklanan boğuk görüntünün önüne geçilecektir.

Odanın içerisinde fazla renk istemeyen ve yalınlıktan yana olan kişiler, mavinin griye doğru kaymakta olan renklerinden Kozmik 150, Menekşe 90 gibi tonlarla duvarlarını renklendirebilir, aynı renklerde bir koltuk takımı ile odalarını donatabilirler. Bu aşamadan sonra yine pervazların ve tavanın beyazla boyanması, mümkünse camların çerçevelerinin de beyaz olması gerekecektir. Odanın gerisinde kullanılacak olan diğer eşyalar; sehpa ya da masa gibi, kahve ya da yaldızlı tonlarda olması sağlanan sade görüntünün korunmasını sağlayacaktır.

Filli Boya mavi renkler

Filli Boya mavi renkler

Filli Boya mavi duvar rengi

Filli Boya mavi duvar rengi

Filli Boya mavi renk tonları ve isimleri

Filli Boya mavi renk tonları ve isimleri


Filli Boya mavi renk kartelası

Filli Boya mavi renk kartelası

Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ