Dekor Style

Filli Boya Renk Kartelası, Su Bazlı İç Cephe Kartelası Kataloğu

Filli Boya renk kataloğunu, renk isimlerini ve tonlarını alt kısımdaki kataloglardan inceleyebilirsiniz. Her renk için yaptığımız özel linklere tıklayabilir ve renklerin tüm tonlarını inceleyebilirsiniz. 2020 filli boya renk kartelası her yıl olduğu gibi yine en çok kullanılan renkler arasında. Buna göre boya yaparken, 2020 su bazlı iç cephe boya kartela kataloğunu konumuzda bulabilir ve istediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz.

1988 yılında faaliyet hayatına başlayan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. kurulmuş olduğu yıllardan bu yana Türkiye’ deki boya, hazır harçlar ve diğer inşaat malzemelerinde lider konumuna gelmiştir. Kuruluşunun ilk yıllarında ortaya koyduğu beton katkıları, hazır harçlar, su izolasyon malzemeleri gibi ürünleri ile pazarın ihtiyaçlarını memnun edici bir şekilde karşılaması sayesinde pazarda tutunabilmiş ve büyümeye devam edebilmiştir. İnşaat malzemelerinden edinmiş olduğu deneyimle büyüme hamlelerini sürdüren ve farklı alanlarda da pazar arayışına giren Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.

1993 yılına gelindiği zaman Avrupa’ nın lider boya markası konumunda olan Caparol ile anlaşma yoluna giderek teknolojik işbirliği yoluna gitmiştir. Bu aşamadan sonra Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. Avrupa’ dan edinmiş olduğu teknolojik avantajı Türk tüketiciye sunmaya başladı. Bu aşamada ortaya çıkan Filli Boya, güncel ve teknolojik yöntemlerin kullanılması ile tüketicilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayan, sektörün taleplerine cevap veren ve bir taraftan da sektöre yön veren bir konuma erişti.

Filli Boya Su Bazlı İç Cephe Boyası Özellikleri

Yüzeylerin korunmasını sağlayan ve aynı zamanda göze hoş gelen, dekoratif bir görünüm kazanmalarını sağlayan örtücü bir katman oluşturan ve yüzeylere ince katmanlar halinde uygulanan malzemelere boya denmektedir. Boyalar içerisinde bulunan kimyasallar yapılarına göre sınıflandırılabilmektedir. Çözücüler, bağlayıcılar, pigment, dolgu maddeleri, katkı maddeleri gibi. Bu nedenle 2020 filli boya renk kartelası modellerini bekleyerek bunları da inceleyebilirsiniz.

Bağlayıcılar, boyanın yüzeye yapışmasını, sertlik, esneklik, fiziksel ve kimyasal direnç gibi özellikler kazanmasını sağlamaktadır. Çözücüler, daha çok boyaların uçucu yanlarını kapsayan maddelerdir. Boyaların yüzeylere uygulanmasında ve üretim sırasında kolaylık sağlaması adına akışkanlık kazandırılmasında kullanılmaktadır. Pigment ve dolgu maddeleri, boyaların örtücü özelliğini aldığı ve rengini kazandığı bileşimleridir. Katkı maddeleri, boyanın bazı özelliklerini daha da iyileştirmek ve bazı istenmeyen durumların önüne geçmek için uygulanan maddelerdir. Küflenme önleyici, UV ışınlarına dayanıklılık, ısıtıcılar, çökmeye karşı direnç, kalınlaştırıcı gibi çeşitli özellikler sağlayan katkı maddeleri sayılabilir. Boya çeşitlerinde metal yüzeylere, ahşap yüzeylere, iç cephe ve duvar yüzeylerine, dış cephe ve duvar yüzeylerine uygulanan boyalar olmak üzere 4 farklı gurup oluşturulabilir. Bu yazının devamında iç cephe ve duvar yüzeylerine uygulanan boyalar hakkında detaylı bilgi aktarılacaktır.

İç Cephe Boyaları

Su bazlı ve sentetik esaslı iç cephe boyalarının bazı farklılıkları bulunmaktadır. Su bazlı boyaların duvarların nefes almasında ve oluşabilecek olan herhangi bir nem durumunda sentetik esaslı boyalara karşı artı yönü bulunmaktadır. Sentetik esaslı boyalarda da silinmeye karşı direnç yönünden su bazlı boyalara nazaran güçlü yanları bulunmaktadır. Sentetik esaslı boyalarda sararma riski bulunurken su bazlı boyalarda bu sorun yaşanmamaktadır. Su bazlı boyalarda mat ve yarı mat bir görünüm elde edilebilirken sentetik esaslı boyalarda bu görüntülere ek olarak parlak bir görünüm sağlanabilmektedir.

Filli Boya İç Cephe Ortak Renk Kartelası

AlpinaSilan başlığı altında toplanan bu renkler; yeşil, mavi, krem, pembe ve kahverenginin çeşitli tonlarını bünyesinde barındırmaktadır. Yumuşak ve pastel renklerin içerisinde bulunduğu bu gurup odaların ve boyama işlemi uygulanacak olan duvarların son derece hoş bir görünüm içerisine girmesini sağlayacaktır.


Filli Boya iç cephe renk kartelası

Filli Boya iç cephe renk kartelası 2020

Filli Boya iç cephe renk kataloğu

Filli Boya iç cephe renk kataloğu 2020

Filli Boya iç cephe renk tonları ve isimleri

Filli Boya iç cephe renk tonları ve isimleri 2020

ARS – Alpina Renklendirme Sistemi

Açık, koyu, mat, pastel ve göz alıcı renklerin bir arada bulunduğu bir başlık olan ARS, açıktan koyu ve göz alıcı renklere doğru birkaç adım değişim göstermektedir. Sayfanın en altında bulunan Karadut’ tan Kuşburnu’ na kadar benzer renklerin tonlarının artarak geldiği görülmektedir. Bu adımdan sonra aynı şekilde açık tonlardan olan Avakado’ dan başlayarak Tibet’ e kadar renklerin düzenli bir şekilde koyulaştığı görülebilecektir. Tibet’ ten sonra Gülkurusu5’ ten sayfanın en yukarısına kadar da renklerin tonları koyulaşmaya devam etmekte ve nihayet Başak’ ta son bulmaktadır.

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk kartelası

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk kartelası

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk kataloğu

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk kataloğu

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk tonları ve isimleri

Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi ARS renk tonları ve isimleri

Filli Boya ARS renk kataloğu

Filli Boya ARS renk kataloğu


Özgüven renklerinden biri olan mavinin ağırlıkta bulunduğu bu gurupta renkler kahverengi, krem ve yeşilin türevlerinden devam etmektedir. Duvarlarda harika bir görüntü oluşturacak olan bu tonlar arasında kişilerin aramakta olduğu her türlü renk ve ton bulunmaktadır. Menü aşağıdan yukarıya doğru kaydırıldıkça renkler arasındaki harika geçişler, yumuşak renklerden göz alıcı ve ben buradayım diyen renklere atlamak aslına bakılırsa bireylerin iştahını bile kabartabilecektir.

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk kartelası

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk kartelası

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk kataloğu

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk kataloğu

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk tonları ve isimleri

Filli Boya Stil Sahibi Evler renk tonları ve isimleri

Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası

Kremimsi açık renk pembelerden kiremit rengi ve tonlarına, bu tonlardan en koyu bordo tonlara kadar kırmızıyla alakalı her rengin bulunabilecek olduğu bu kartela, kırmızı ile işi olan ve kırmızının bir ya da birkaç tonunu arayan kişilere oldukça daha fazlasını sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası, Tonları ve İsimleri

Kırmızı Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Kırmızı Renk Kataloğu

Filli Boya Turuncu Renk Kartelası

Turuncu ile alakalı olabilecek her türlü rengin ve tonun yer aldığı bu grup içerisine hem açık tonlara hem koyu tonlara yer verilmektedir. Kiremit renginden kahverengi tonlarına, kremden sarının tonlarına, pembeden sarının bazı tonlarına kadar pek çok farklı renk sıralanmaktadır.

Turuncu Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Turuncu Renk Kataloğu

Filli Boya Sarı Renk Kartelası

Diğer gruplara nazaran açık ve göz alıcı renklerin yoğunlukta olduğu sarı renk kartelası, göz alıcı parlak sarı limon renklerinden koyu ve ağır sarının tonlarına kadar uzun bir renk akışına sahiptir. Kremimsi hafif ve pastel sarı tonlarının yanı sıra koyu ve göz alıcı bej renklerinin de sarı renk kartelası içerisinde yer aldığı görülebilecektir.

Sarı Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Sarı Renk Kataloğu

Filli Boya Yeşil Renk Kartelası

Yeşille alakası olan her türlü rengin ve tonun yer aldığı bu kartelada mavi ve mavinin tonlarından itibaren yeşile kaymaya başlayan pastel ve hafif tonlar geniş yer kaplamaktadır. Bu tonlardan sonra canlılık ve parlaklık kazanan yeşil tonlar sıralanmakta, açılıp koyulaşmakta ve çeşitlenmektedir. Listenin en üstüne çıkarken krem ve sarı tonları ağırlık kazanmakta, parlak yeşil tonları yerini yeninden yumuşak ve pastel renklere bırakmaktadır.

Yeşil Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Yeşil Renk Kataloğu

Filli Boya Mavi Renk Kartelası

Yudum tonlarıyla yeşille ortak noktası bulunan mavi tonlarından mavinin en koyusu, derin denizlerin rengini andıran tonlara kadar birçok farklı ton seçeneğinin bulunduğu bu renk kartelasında bireyler, iç açıcı ve ilham verici, resmi bir görünüme sahip, kişileri dinç tutacak odalar elde edebileceklerdir.

Mavi Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Mavi Renk Kataloğu


Filli Boya Mor Renk Kartelası

Oldukça yumuşak, çekici ve güzel tonların yer aldığı bu renk kartelası daha çok bir makyaj çantasını andırmaktadır. Kadınların güzelliğine güzellik katan renklerin bir çoğu bu renk kartelası içerisinde, evlerin ve odaların güzelliğine güzellik katmak için sıralanmakta ve sunulmaktadır.

Mor Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Mor Renk Kataloğu

Filli Boya Kahve Renk Kartelası

Sert ve ağır renklerden olan kahverenginin Filli Boya renk kartelasında yer alan tonlar krem, bej, sarı gibi açık tonlardan oldukça koyu tonlara kadar yükselmekte ve geniş bir renk aralığı sunmaktadır. pastel ve yumuşak tonların seçilebilecek olduğu gibi mat ve koyu renkler de kolaylıkla bulunabilecektir.

Kahverengi Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Kahverengi Renk Kataloğu

Filli Boya Gri Renk Kartelası

Grinin her tonunun rahatlıkla bulunabilecek olduğu bu gruplama içerisinde siyah, yeşil, krem, mavi gibi renklere oldukça yakın olan gri tonları ağır ve resmi bir şekilde kendisini sergilemektedir.

Gri  Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Gri Renk Kataloğu

Filli Boya Pastel Renk Kartelası

İpeksi ve yumuşak renklerin bir arada bulunduğu renk kartelası, pastel renkler, her türlü rengin pastel ve açık tonlarının bulunabilecek olduğu geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Taze ve ferah bir görünüm elde etmek ve bu amaçla açık, pastel ve yumuşak renkleri kullanacak olan kişiler, Filli Boya’ nın bu kartelasından aradıkları renkleri kolaylıkla bulabileceklerdir.

Pastel Renkler İçin Tıklayınız; Filli Boya Pastel Renk Kataloğu

Filli boya renkleri evin her cephesinde kullanılabilir. Bu nedenle birbirinden farklı türlerde boya üretmektedir. Ürettiği boya renklerini filli boya kartela yazarak bulabilirsiniz. Yukarı da görmüş olduğunuz kartelaları inceleyebilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Birbirinden farklı boya renkleri yer almaktadır. İlkbahar, sonbahar, yaz ve kış için uyumlu olan bu renklerin canlı havasına sizde dahil olabilirsiniz.

 

 

Güncelleme: 8.9.2019


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ