Dekor Style

Filli Boya Yeşil Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Evinin görünümünü değiştirmek, tazelenmek ve daha farklı hissetmek isteyen kişiler için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Evin yıkıp baştan yapmak ya da farklı bir eve taşınmak gibi ekstrem fikirler dışında; yeni mobilyalar satın almak, mobilyaların yerini değiştirmek, aydınlatma sistemini değiştirmek, duvarların rengini değiştirmek gibi seçenekler gelmektedir. Tüm bu seçenekler arasında duvarların renginin değiştirilmesi, ışığın yansımasından mobilyalarla arasındaki uyumuna kadar pek çok alanda odaların suretinin değişmesini sağlayacaktır. Zaten bir değişiklik peşinde olan ya da yalnızca duvarlarını boyamak isteyen kişilerin amacı, başarılı bir boyama işlemi ile duvarlarını yeni rengine kavuşturmaktır. Odaların güzel yeni görünümlerine kavuşmaları, tatmin edici bir sonuca ulaşılması için kendini kanıtlamış olan boya markalarıyla çalışmak en iyisi olacaktır. Onlarca yıllık tecrübesi ile Filli Boya, boya sektöründe önü çeken bir kuruluş olmakla birlikte müşterilerine de birbirinden farklı seçenekler sunduğu için en çok tercih edilen markalar arasındadır.

Filli Boya’nın sunduğu boyalara bakılacak olursa birçok renkte ve tonda boyanın satışta bulunduğu görülebilmektedir. Bu renkler arasından yeşile bakılacak olursa yalnızca akılca zuhur eden yeşille değil, yeşilin alakalı olduğu pek çok farklı tonla ve renkle karşılaşılacaktır. Evlerin yeni görünümünü kazanacak olduğu boyalar, Filli Boya’nın derin, rahatlatıcı, enerjik, doğadan gelen bir aurası olan yeşil tonları arasından seçilerek oldukça tatmin edici sonuçlara ulaşılabilecektir.

Doğanın Renkleri
Filli Boya’ nın iç cephe boya renkler arasında, içerisinde doğadan birçok rengi ve tonu barındıran yeşil rengi, yüzün üzerindeki tonu ile doğallığın her tonunu evin duvarlarına taşımaya hazırdır. Yeşil renk seçeneği altında bulunan yüzün üzerindeki tonlar; parlak göz alıcı tonlardan kreme yaklaşan açık yeşillere ve açık yeşilden okyanusların en derinini andıran koyuluktaki yeşile, gökyüzünün büründüğü mavimsi tonlara kadar pek çok tonda seçim imkanı bulunmaktadır. Yeşilin açılan ve koyulaşan tonlarına ek olarak yeşille alakalı olan neredeyse tüm renklerin bulunduğu Filli Boya renk kataloğundan yeşilin istenen her türlü tonuna erişmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Sarı Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Yeşilin rahatlatıcı etkisi düşünüldüğü zaman aslında evin her odasında kullanılması uygun olduğu görülecektir. Mutfaktan yatak odasına kadar odaların tümüne, farklı tonlarda yeşil uygulanabilecek ve evin ekseriyetinde rahatlatıcı bir hava hakim olacaktır. Doğadan ilham alınacak olursa yeşille kahve tonlarının birbiriyle ne kadar uyumlu olduğu anlaşılabilecektir. Örnek vermek gerekirse ağaçların dallarındaki yapraklar ile dalların renkleri arasındaki uyum göz önünde bulundurularak duvarların rengi ile mobilyalar arasında mükemmel bir uyum yakalanabilir. Mobilyalara ek olarak perdelerin güneşliklerinin de belirgin olacak şekilde ağaç kabuğu renginde bir tonda olması odaların atmosferini tamamen değiştirecektir.

Yaprak yeşili tonlarının ağaç kabuğu tonlarındaki kahveyle nasıl uyumlu olduğu aktarıldıktan sonra, Filli Boya’nın yeşil renk seçenekleri arasında bulunan geri kalan tonlara bakılabilir. Deniz ve okyanus tonlarına kayan yeşil tonları; antrasit, siyah ve koyu kahve gibi renklerle başarılı şekilde kombinlenebilecektir. Bu tonların koyu renklerle birlikte kullanılmasına ilaveten Irmak 105 gibi tonların açık gri ve tonlarındaki bir koltuk takımıyla son derece başarılı bir tasarım oluşturacak olduğu söylenebilir.

Koridor gibi genellikle camlardan ışık almayan alanlara yeşilin daha açık tonlarının; Limoni 170, Buket 165, Kaktüs 45 gibi tonların kullanılması, ışığın soğrulmasının önüne geçecek, daha aydınlık bir koridora sahip olunmasını sağlayacaktır. Bu alanlar dışında geri kalan odalarda; perdelere, mobilyalara, koltuk takımına uygun olan renklerin seçilmesi, boyama işleminden sonra tamamen tazelenmiş bir görünüme sahip olunmasını sağlayacaktır.

Filli Boya yeşil renkler

Filli Boya yeşil renkler

Filli Boya yeşil renk tonları ve isimleri

Filli Boya yeşil renk tonları ve isimleri


Filli Boya yeşil renk kartelası

Filli Boya yeşil renk kartelası

Filli Boya yeşil duvar rengi

Filli Boya yeşil duvar rengi

Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ