Dekor Style

Filli Boya Pastel Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Boya işlerine bulaşacak ve evini yeniden tasarlayacak, duvarları boyayacak olan ve iyi sonuçlar almak isteyen kişiler yine kendini kanıtlamış ve güvenilir ürünlerle çalışmak durumundadırlar. Kendini, ismini ve ürünlerini onlarca yıldır kanıtlamış, boya sektöründe önde gelen Filli Boya’nın sunmakta olduğu ürünler kullanılarak başarılı sonuçlar elde etmek diğer olasılıklara nazaran hiç de zor değildir. Filli Boya’nın iç cephe boyalarında sunmakta olduğu birbirinden farklı renkler ve tonlar; evlerin, ofislerin ve akla gelebilecek her türlü alanın renklendirilmesinde başarılı şekilde kullanılabilecektir.

Filli Boya’nın sunmakta olduğu ve içerisinde en tatlı, yumuşak renklerin bulunduğu renk gurubu olan pastel renk tonları, duvarların hiç olmadığı kadar iyi görünmesini, odaların açık ve yumuşak renklerle dans etmesini ve yeni bir surete bürünmesini sağlayacaktır. Sarı, mavi, yeşil, pembe, bej, kahvenin onlarca pastel tonunun bulunduğu bu gurup belki de Filli Boya’nın en çok tercih edilen boyalarını bünyesinde barındırmaktadır.

Filli Boya pastel renk gurubu içerisinde yer alan renklerin uyumlu, yumuşak ve modern bir yapıya sahip olduğu söylenebilecektir. Normalde renklerin koyu tonlarının ve bazı çok parlak tonlarının mutfak, oturma ve yemek odası gibi yerlerde kullanılması sonucunda çok iyi sonuçlar alınamamaktadır. Fakat bu grupta bulunan tüm renkler, evin her bir köşesinde gönül rahatlığı ile kullanılabilecektir.

Renk seçimi konusunda yardımcı olmak bakımından şu tasarı ipuçları değerlendirilebilecektir. Filli Boya’nın pastel renkleri içinden bir renk seçerken, mevcut mobilyalara ve koltuk takımına dikkat ederek hareket etmek faydalı olacaktır. Duvarların mobilyalarla uyumlu renklerde olması, odada fazla sayıda rengin bulunmasının, renk karmaşası yaşanmasının ve kötü bir görüntünün ortaya çıkmasının önüne geçecektir. Yeni mobilyaların alınmayacak olduğu durumlarda bu kural akılda tutulması ve ona göre hareket edilmelidir.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası, Tonları ve İsimleri

Odada bulunan koltuk takımının ve yemek masasının rengi kahvenin bir tonuysa duvara aktarılacak olan rengin de İstiridye 30 ya da Bej 55 gibi bir renk olması oda içerisinde renk uyumunun yakalanmasını sağlayacaktır. Bunun gibi, koltuk takımının yeşil, pembe ya da mavi tonlarında olması, bu menüden seçilecek olan rengin belirlenmesinde kılavuz olacaktır.

Filli Boya pastel renkleri arasında bulunan tüm renklerin beyazla oldukça iyi gittiği belirtilebilir. Genellikle beyazın ağırlıklı olduğu; fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, mutfak dolapları gibi; bir alanda pastel renklerin kullanımı ile mutfağın tadına tat katılacaktır. Pastel renklerin yumuşak ve açık tonlara sahip olması, mutfaktaki ışığın duvarlar tarafından soğutulmasının ve karanlık bir ortam oluşmasının önüne geçecektir. Pastel renklerin kullanıldığı duvarlarda bu renklerin koyu rengindeki güneşlikler, beyaz pervazlar ve alçılı kabartmaların da beyaz olması durumunda güzel bir tasarım ortaya çıkartılacaktır.

Filli Boya pastel duvar rengi

Filli Boya pastel duvar rengi

Filli Boya pastel renk tonları ve isimleri

Filli Boya pastel renk tonları ve isimleri


Filli Boya pastel renk kartelası

Filli Boya pastel renk kartelası

Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ