Dekor Style

Filli Boya Gri Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Evini boyayacak, yeniden dekore edecek ve odalarını farklı, yeni bir görünüme kavuşturmak isteyen kişiler Filli Boya’nın sunmakta olduğu gri renk tonlarına göz atabilirler. Filli Boya’nın sunmakta olduğu diğer renk tonlarındaki gibi aşırı derecede farklı seçenek olmasa bile onlarca farklı ve ilgi çekici ton arasından beğenilen ton satın alınabilecektir.

Grinin ilgili olduğu koyulu açıklı pek çok tonu bünyesinde bulunduran Filli Boya gri renk gurubu, yatak odası, oturma odası gibi alanlara başarılı şekilde uygulanabilecektir. Gri renk kartelası içerisinde mavi, yeşil ve kahve tonlarına doğru kayan açık gri tonlardan mavinin derinliklerine doğru inen ve siyaha doğru koyulaşmakta olan gri tonları da bulunmaktadır.

İç açıcı, Ferah ve Modern Tasarımları
Karşıdan bakıldığı zaman çok resim ve boğucu bir görünüme sahip olsa bile grinin tonları kullanılarak iç açıcı, ferah ve modern tasarımlar oluşturulabilecektir. Krom 75-165 ve kozmik 45-50 gibi açık gri tonları kullanılarak duvarların boyanması durumunda, bu renklerin koyu tonlarındaki koltuk takımı ile renk uyumu sağlanabilir ve harika bir görüntü oluşturulabilir. Aynı zamanda Taflan 15-20 tonu gibi tonlar kullanılarak duvarın boyanması durumunda kahverengi koltuk takımı ve güneşlikler ile odanın tasarımı tamamlanabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Grinin ışığı emici bir yapısı olması dolayısıyla oda içerisinde beyaz rengindeki eşyalara ve detaylara yer vermek, odaya düşen gün ışığının ya da aydınlatma sistemi ile edinilen ışığın iyi seviyede değerlendirilebilmesini sağlayacaktır. Tavanın, pervazların, kapı ve pencere çerçevelerinin beyaz renginde olması, açık gri tonları ile hem uyum içinde olmasını hem de odanın içine giren ışığın daha fazla odada tutulmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde perde seçiminde, televizyon sehpası- ünitesi, yemek masası gibi mobilyaların seçiminde de beyaz rengine ağırlık verilmesi, gri ile uyumlu bir görüntü oluşturulmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Filli Boya Yeşil Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Kozmik 60 ve Kozmik 50 gibi Filli Boya gri tonları seçildiği zaman, oda içerisinde yalnızca gri değil, mavi ve yeşilin de tonları bulunacaktır. Bu geniş renklerinin tercih edilmesi ve duvarlara aktarılması durumunda uygulanabilecek olan seçenekler de büyük oranda artacaktır. Örnek vermek gerekirse bu tonlarda gri uygulanan duvarların önüne petrol yeşili bir koltuk takımı oldukça yakışık duracaktır.

Bu tasarıma alternatif olarak açık renk koltuklar, doğal ahşap renginde bir yemek masası, duvarın üzerindeki kahverengi çerçeveler, koltuğun hardal rengi yastıkları ve halı gibi bir tasarım da kullanışlı, dikkat çekici ve modern bir görünüme sahip olacaktır.

Filli Boya gri renk kartelası

Filli Boya gri renk kartelası

Filli Boya gri renk kartelası

Filli Boya gri renk kartelası


Filli Boya Tüm Renkleri
Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ