Dekor Style

Filli Boya Kahverengi Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Duvarların rengi, odaların ve evin sahip olduğu genel görünüm üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Duvarların geniş alan kaplaması, ışığı yansıtması, eşyalarla uyumlu olması gibi pek çok farklı değişken, uygulanacak olan duvar boyalarının, renklerin ve tonların büyük öneme sahip olmasını sağlamaktadır. Renklerin önemli olduğu kadar boyanın markasının da önemli olduğunu belirtmek gerekir. Filli Boya kahverengi tonları, bu alanda yılların getirmiş olduğu tecrübe sayesinde ürettiği boyaların kullanılması ile mükemmel sonuçların alınmasını sağlayan bir markadır. Sunmakta olduğu pek çok farklı renk ve ton seçeneği ile odaların renklenmesini ve yeni bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Filli Boya Kahverengi Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Filli Boya’nın kahve tonlarına bakılacak olursa koyu tonlardan başlayan ve açılarak krem tonlarına doğru yaklaşan, bir noktadan sonra pembeye evrilen, krem ile sarı arasında kalan renklere doğru yaklaşan, bir noktadan sonra yeşil ve kahve tonları arasında kalan noktalara ulaşan, hardal sarısı ve bej gibi renklere yaklaşan tonları olduğu görülecektir. Tüm bu tonlar arasında evde mevcut olan mobilyalarla uyumlu olan renkler seçilerek duvarlara uygulanabilir ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Kahverengi Tonları

Filli Boya’ nın sunmakta olduğu renk ve ton seçeneklerine bakılacak olursa pek çok farklı seçenek olduğu görülebilecektir. Sunmakta olduğu renkler arasında kahve, açık ve koyu tonlarının tümünde doğal ve huzur veren bir havaya sahiptir. Kişilerin istedikleri her türlü dekorasyonu gerçekleştirmelerinde kullanabilecek oldukları, doğada bol miktarda bulunan, ağır, yalın ve huzur veren bir renktir.

Kahverenginin uyumlu olduğu tonlara bakılacak olursa doğada bol miktarda olan, ağaç ve yaprak uyumundan gelen yeşil ve kahvenin uyumu, krem ve kahvenin uyumu; beyaz, mavi, sarı gibi renklerle olan uyumu göz önüne alındığı zaman kahve ve tonlarının geniş bir kullanım ve uygulama alanı olduğu görülebilecektir. Yazının devamında, Filli Boya kahve renk tonları kullanılarak nasıl tasarımlar yapılabilecek olduğu konusunda birkaç küçük ipucu verilecektir.

Filli Boya Yeşil Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Kahverengi Tonları Duvar Boyası

Kahverenginin ağır ve kapalı tonları, ışığın tümüne ihtiyaç duyulan mutfak ve çalışma odası gibi yerlerde pek uygun olmayacak tonlardır. Bu alanlarda kreme, sarıya daha yakın olan Filli Boya kahve tonları kullanılabilecektir. Filli boya kahve tonları ve rekleri arasından birbirinden farklı renkler vardır. Bu renkler arasında duvar boyası yaparken istediğinizi seçebilirsiniz.

Evin en çok kullanılan oturma odası için Filli Boya kahve tonları incelenecek olursa aslında pek çok farklı tasarımın gerçekleştirilebilecek olduğu görülecektir. Öncelikle, evde mevcut bulunan mobilyaların rengine bakmakta fayda olacak. Mobilyaların rengi koyu kahve ve bu tonlarda ise duvarlara uygulanacak olan kahve tonunun kıyasla daha açık olan tonlardan seçilmesi mantıklı olacaktır. Duvarların ve mobilyaların renginin birbirini tamamlaması, hem göze batmayan hem de kahve tonlarından gelen huzur verici bir görüntü sağlayacaktır.

Krem ve bu gibi açık tonlarda mobilya ve oturma takımı bulunan odalarda duvarların koyu kahve tonlarında boyanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Duvarların koyu renk olmasına rağmen mobilyalardan sağlanan parlaklık aradaki ton farkını dengeleyecek ve uyumlu bir görünüm oluşturacaktır.

Duvarların tümünü aynı renge boyamak dışında, yalnızca birinin koyu bir kahve tonuna ve geri kalanının beyaz ya da krem gibi bir renge boyanması ile de başarılı işler ortaya çıkartılabilecektir. Duvarlarda kullanılan kahve tonunun bütüne kıyasla az olması, mobilyaların aynı ya da yakın tonlardaki kahve tonlarında olmasıyla dengelenebilir ve mükemmel tasarımlar oluşturulabilir.

Filli Boya Mor Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

Pastel mavi ve koyu yeşil tonları ile koyu kahve tonları arasındaki uyum da değerlendirmeye değerdir. Duvarların kahve tonlarda olduğu odalarda mobilyaların ve perdelerin mavi ve yeşil tonlarda olması harika bir görüntü oluşturacaktır.

Filli Boya kahverenginin tüm renk tonları

Filli Boya kahverenginin tüm renk tonları

Kahverengi tonları birbirinden farklı renktedir. Eğer kahverengi duvar boyası tonları ile evlerinizi boyayacak iseniz sitemizde yer alan Filli boya renk kartelası ile seçim yapabilir ve renkler arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Filli Boya kahve renkler

Filli Boya kahve renkler

Filli boya kahve tonları özellikle evler de ve dış cephe de en çok kullanılan boya modelleri arasındadır. Bu nedenle kahve tonları isimleri ile ilgili sitemizde yeterli renkler olduğu için seçim yapabilirsiniz.

Filli Boya Kırmızı Renk Kartelası, Tonları ve İsimleri

Filli Boya kahve duvar rengi

Filli Boya kahve duvar rengi

Kahverengi duvar tonları ve duvar boyası seçimi yaparken kahverengi renk kodu ile boyayı yatırmaya gitmeniz gerekir. Eğer renk kodu yok ise sıkıntı yaşarsınız. Kahve tonları renk oldukça fazla olup bu tonlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Filli Boya kahve renk tonları ve isimleri

Filli Boya kahve renk tonları ve isimleri

Kahverengi renk tonları ile ilgili seçim yaparken renkleri iyi seçmeniz gerekir. Renk kodu almadan istediğiniz rengi yaptıramazsınız. Sitemizde seçim yapmış olduğunuz kahverengi tonu üzerinde yazan renk kodu unutmamalısınız.

Filli Boya kahverengi renk kartelası

Filli Boya kahverengi renk kartelası

Filli Boya Tüm Renkleri

Filli Boya tüm renkler ve renk kataloğu için alt kısımdaki linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Filli Boya’nın tüm renk seçeneklerini görebilirsiniz. Birbirinden farklı ve birbirinden çeşit renk tonları bulunmaktadır. Bugün sizlere kahverengi tonları ile ilgili detaylı ve kahverengi renk kodu yazan bilgileri paylaştık.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ