Dekor Style

Salon Dekorasyonu Örnekleri ve İpuçları

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

2018 Salon dekorasyon örneklerini ve salon dekorasyon modelleri ile birlikte, ayrıca dikdörtgen, klasik ve küçük salon dekorasyonunun nasıl yapılacağını makalemizde anlatmaya çalıştık. Sizler için derlediğimiz galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Salon dekorasyonu evin en önemli bölümüdürSalonu dizayn ederken salonda olacak her bir parçanın tek vücut olarak ele almalıyız. Salona girdiğimiz zaman salondaki dekorasyonun göze şık durması için dizaynında kullanacağımız parçaların birbirleri ile ahengi çok önemlidir. Salonun geniş olması salonun dizaynını etkileyen önemli bir diğer faktördür. Küçük bir yere girdiğinizde içiniz kararır. Küçük bir salon düşünün veya geniş bir salon fakat tasarımında kullanılan parçalar ile tıka basa doldurulmuş bir görüntü veren işte tasarımda yapılan yanlışlar sizi iç karartıcı bir salon dizayn etmeye yöneltir. Büyük geniş bir salona sahipken içerisinde kullanılan yanlış seçim parçalar ile dünyayı kendinize dar etmeyin. 2018 salon dekorasyonları ile bu tür olabilecek hataların önüne geçilmeye çalışılmış.

2017 yılının salon dekorasyonlarında dikkat çeken ayrıntı salonu dekorasyonunda ürün kullanımının az oluşu. Aksesuar, mobilya larda canlı renkler hakim ama dizaynında ufak detayların seçildiği salon dekorasyonlarıyla birlikte, tasarımı yapılacak salonun genişliği ön planda tutularak daha ferah mekanlar oluşturma fikri ele alınmış. Aydınlatma 2018 de yılında yine diğer önemli bir durum olarak ele alınmış. Aydınlatma için kullanılan ışık kaynakları, aksesuarları salonlarımızı dahada şık ve cazibe yeri haline getiriyor. Kullanılan mobilyaların renkleri de yine bu sene ile revizyona uğramış. Canlı renkler çok kullanılarak, salon dizaynında canlı renklerin arasına bildiğimiz klasik renkler çizgiler halinde ilave edilmiş. Bu renkler ile dahada modern bir görünüm ile birlikte klasik tarzı da yakalamış bulunuyor. 2018 yılında en sevilen ve aranılan her tarzı bu makalemizde anlatmaya çalıştık.

2018 Salon dekoru modelleri galerisini sizler için sunduk;

İç Mekan Tasarımı Hakkında:

İç mekan dekorasyonunda en çok önem verilen odaların başında salonlarımız gelmektedir. Salon dekorasyonu evlerimizde en çok uğraştıran dekorlardandır. Bu nedenle ilk olarak salon dekorasyonuna başlamadan önce bir plan hazırlamalı ve bu plana uygun bir şekilde hareket etmelisiniz. Salon dekorasyonuna başlarken salonunuzun boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Salon boyutuna göre eşya grupları ve renk tercihlerinde bulunmalısınız. Geniş ve büyük bir salonunuz bulunuyorsa istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Koltuk takımlarınızı ise kare olacak şekilde veya j şeklinde dizayn edebilirsiniz. Eğer küçük boyutta bir salona sahipseniz daha çok açık tonlarda renk kullanarak salonunuzu daha geniş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca salonunuz küçük olduğundan ötürü koltuk takımlarınızın konumu daha çok önem arz etmektedir. Küçük salonlarınızda bu nedenle koltuklarınız l harfi şeklinde konumlandırınız.

Salon dekorasyonunda renkler oldukça fazla bir şekilde etkili olmaktadır. 2017 yılında salon dekorasyonunuz trend renkleri arasında ise gri,lila,mavi ve pembe tonları yer almaktadır. Salonunuzun duvar,koltuk takımı,perde ve halı modellerinin renkleri arasında uyum olması gerekmektedir. Bu nedenle renklerin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösteriniz. Salonunuzda lila rengini beyaz ve kahverengi ile beraber kullanabilirsiniz. Gri rengini ise beyaz,pembe ve sarının tonları ile beraber kullanmak daha şık bir salon dekorasyonunuza sahip olmanızı sağlayacaktır. Mavi tonları ise salonunuzu daha ferah ve huzur dolu bir ortama dönüştürecektir. Son olarak ise salonların olmazsa olması orta sehpalardır. Birçok farklı orta sehpa modelleri bulunmaktadır. Salon boyutuna göre bir orta sehpa modeline yönelmelisiniz. Orta sehpa modeli salonda fazla yer kaplamamalıdır. Aksine depolama alanı olarak kullanılıp daha ferah bir görünüme yardımcı olmalıdır. Bu nedenle raflı,çekmeceli ve bölmeli orta sehpa modelleri seçiniz.

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz İpuçları


Değerli okuyucularımız dekorasyon kategorisinde sizlere çeşitli bilgiler sunmaya her gün olduğu gibi devam ediyoruz. Bugün sizleri evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan birisi olan salon dekorasyonu konusunda bilgilendireceğiz. Mevsimler arası geçiş döneminde olduğumuzdan dolayı insanlar birçok alanda yenilik ve değişikliklere başvurmaktadırlar. Bu değişik ve yeniliklerin meydana geldiği bir nokta da ev dekorasyonudur. Hava koşullarının iyi olmasından dolayı insanlar bu iyi havayı evlerine de yansıtmak istemektedirler. Nitekim salonlarda hem ailecek hem de misafirlerle vakit geçirdiğimiz bir oda olmasından ötürü diğer oda dekorasyonundan bir adım öne çıkmaktadır. Sizlerde eğer salon dekorasyonunuzdan sıkıldıysanız ve değişiklik arıyorsanız aşağıda bahsettiğimiz bilgilerden birkaçını salonlarınıza uygulamanız şık bir görünüm elde etmeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak odanın rengi dekorasyon üzerinde önemli derecede etki de bulunmaktadır. Bu nedenle salonlarımızdaki mobilya grubuna uygun bir renk ile salonlarımızdaki monoton havayı değiştirebilirsiniz. Önümüzde bahar ve yaz mevsimleri olmasından dolayı canlı ve ferah bir ortam oluşması için açık ve pastel renklere yönelebilirsiniz.

İkinci olarak ise salon dekorasyonunda perde değişimi gözle görülür bir değişiklik meydana getirmektedir. Oda dekorasyonuna renk ve biçim olarak uygun bir perde modeli seçerek salonunuzun şık görünmesine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ileriyi dönük düşünerek kısa ve odayı ferah tutacak bir perde seçimi yapmalısınız.

Ayrıca salon dekorasyonunuzda değişiklik ve yenilik yapmak istiyorsanız mobilya grubunuzu değiştirmeniz başka bir seçenektir. Ancak mobilyalarınızı seçerken kışlık modellerden uzak durarak sizi ferah tutacak modellere yöneliniz. Konforu yüksek bir mobilya grubu seçerek ailenizle hoş sohbetler gerçekleştirebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

Dördüncü olarak salonunuzda bulunan halı modelini değiştirerek salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Ancak kir tutmayan,aşınmayan ve yakma özelliği bulunmayan halı modellerine yöneliniz. Ayrıca mobilya grubunuzla renk açısından uyumlu bir halı modeli seçiniz.

Son olarak ise çeşitli aksesuarlar kullanarak salonunuzun dekorasyonunu değiştirebilir, şık bir salona sahip olabilirsiniz. Bu aksesuarlar arasında şamdanlar,biblolar,tablolar,resimler yer almaktadır. Bu aksesuarları kullanarak salonunuzda sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz.

2018 Salon Dekorasyonlarını İncelikleri

Ev dekorasyonlarimizda dekore edilmesi en çok sevilen oda salonlardır. Çünkü salonlar evleriniz ana merkezi konumda olan bir odadır.Ve günün çoğu vaktini salonlarımızda geçirmekteyiz. Salonlarımızda misafirlerimizle birlikte vakit geçirdiğimiz salon dekorasyonu daha önemli bir hale gelmektedir. Ve bu nedenle salonlarımızı dekore ederken dikkatli ve planlı bir şekilde hareket etmeliyiz.


Salon dekorasyonlarında önemli hususların başında mobilya grupları gelmektedir. Mobilya gruplarını günün her anında oturma ve yatma olarak sürekli olarak kullanmaktayız. Dolayısıyla seçeceğimiz mobilya gruplarının konforlu ve raht bir yapıda olmasına özen göstermeliyiz. Aynı şekilde bir mobilya grubu konforlu olduğu kadar şık bir dizayna sahip olmalıdır. Son zamanlarda en çok tercih edilen salon mobilyalarında sarı , kahverengi , gri ve pembe renkleri tercih edilmektedir.

Salon dekorasyonlarında orta sehpa kullanımına özen gösteriniz. Çünkü orta sehpa son yılların salon trendleri arasında ilk sırasında yer almaktadır. Orta sehpa üzerine çeşitli aksesuarlar ve kitaplar ve dergiler yerleştirebilirsiniz. Cam ve raflı orta sehpa modelleri en çok tercih edilen orta sehpa modellleridir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları Örnekleri

2018 Yılında Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük salon tasarımları 2017 yılında da unutulmadı çünkü geniş salonlar kadar metrepollerde çoğu evin salonları küçük.  Hatta amerikan tarzı salon ve mutfak bir arada evlerin sayısı artmaya başladı. Küçük salonu olanlar ben ne yapacağım demesine üzülmesine gerek yok. Çünkü doğru eşyaların seçimi ve dekorasyonu ile dekoratif şık salonlar elde edebilirsiniz. 2017 yılında küçük salonlar için köşe koltuk takımları küçük orta sehpa ve puf koltuk, duvarlardan bir tanesini kara-raf sistemi hem yerden hemde salonu daha geniş gösterme adına kullanabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

reklam