Dekor Style

İç Mekan Zemin Kaplama Malzemeleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

İç mekan zemin kaplama malzemelerini sizler için detaylı  bir şekilde anlatmaya çalıştık. Galerimizdeki örnek tasarımlara mutlaka bir göz atmanızı öneriyoruz.

Merhabalar değerli Dekorstyle okurları ve takipçilerimiz. Bugün sizlere zemin kaplama fikirleri ve yeni bir zemin kaplama malzemeleri ve bizim tavsiyemiz olan linolyum zemin döşeme malzemesinden bahsedeceğiz. Linolyum çevre dostu, antibakteryel özelliği ve görüntüsü ile de göz dolduran bir malzemedir. Bu malzeme sağlıklı olmasının yanısıra şık dekorasyon adına kullanmaya değer bir zemin döşeme malzemesidir.

Genel olarak bakacak olursak zemin kapalama malzemesi bir evin dekorasyonunda ilk sıra yer alır. Görünüm ve malzeme rengi ne kadar önemli ise aynı zamanda malzemenin teknik özellikleri de aynı derecede önem taşımaktadır.  Düşünün evimizde en çok darbe alacak ve yıpranacak yer zemindir. Bunun içindirki malzemesini sağlam olması gerekir. Eğer mevcut olan zemin döşemenizi değiştirecekseniz malzeme dayanımı ve özelliklerini mutlaka bir gözden geçiriniz. Bu dayanım özellikliği baz alarak görünüm ve maliyete göre bir malzeme seçimi yapınız. Size örnek malzeme seçeneklerini sunacak olursam Laminat ile başlayabiliriz.

Laminat bir kere leke tutmayan bir malzemedir, ahşap bir görünüm sunar, maliyeti ucuzdur eksileri ise suya, neme ve çizilmelere karşı hassastır ve uzun ömürlü bir malzeme değildir.

Laminat zemin döşeme

Laminat zemin döşeme

Lamine Parke de leke tutmayan bir malzemedir ve ucuzdur çizilme yıpranması laminata göre çok daha iyidir. Üst tabakası ahşaptır ve eksisi laminatlarda olduğu gşbş uzun ömürlü değildir.

Lamine Parke Zemin kaplama

Lamine Parke Zemin kaplama

Masif Ahşap öncelikle dayanıklı bir malzeme türüdür. Zımpara ve ile düzeltilip cilalama yapılabilir. Normalde leke tutar fakat özel bir kapalama ile kaplandığında tutmaz. Suya neme karşı hassas bir yapısı vardır.


Masif Ahşap Zemin Kaplama

Masif Ahşap Zemin Kaplama

Halı Temiz tutması kesinlikle zordur. Çevrede olan sesleri absorbe ederek gürültüyü önler. Uzun ömürlü kesinlikel değildir.

Hali zemin kaplama

Hali zemin kaplama

Doğal taş öncelikle dayanıklıdır ve güzel doğal bir duruşu vardır. Renk kulvarı geniştir. Leke tutmama özelliği için özel bir malzeme ile kaplanması gerektirir. Kaygandır.

Doğal taş zemin kaplama

Doğal taş zemin kaplama

Vinil ilk olarak dayanıklı bir malzemedir, kesinlikle leke tutmaz ve temizliği çok kolaydır ayrıca ucuzdur renk kulvarı oldukça geniştir. yıpranma ömrü uzundur.

Vinil Zemin Kaplama

Vinil Zemin Kaplama

Seramik dayanıklı bir zemin kapalama malzemesidir. Değişik renk yelpazesi ile desen ve doku seçenekleri mevcuttur. Sırlı yapıda olanları leke tutmazlar.


Seramik Zemin Kaplama

Seramik Zemin Kaplama

Linolyum öncelikle ucuz bir malzemedir. Doğal ve çevre dostu bir zemin döşeme malzemesidir. Kesinlikle leke tutmaz. Üzerinde uzun süre ayakta kalındığında insanda yorgunluk yapmaz.

Linolyum Zemin Kaplama

Linolyum Zemin Kaplama

Eğer temizlik ve hijyen sizin hayatınız ve aileniz ve yakın dostlarınız için önemliyse linolyumu kullanmanızı öneririz. Sizler için bazı tasarımları araştırdık ve galerimizde resimleri  derledik.

2016 İç Mekan Zemin Kaplama Malzemeleri Örnek Tasarımlar Galerisi;


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

reklam