Dekor Style

Mürdüm Koltuk Takımı Uyumlu Renkler ve Halılar

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Mürdüm koltuk takımı dekorasyon da oldukça özel ev dekorasyon renkleri arasında yer alır. Bu nedenle mürdüm rengi kotluk takımı seçerken dikkat etmek gerekir. Eğer evinizi canlandırmak istiyorsanız bu renk tam da size göre diyebiliriz. Modern havası ile eve canlılık katacak olan bu renk oldukça çekici ve güzel tasarımların rengidir. Son zamanlarda ev dekorasyonu konusunda cesur ve dikkat çeken iddialı renkler kullanılmaktadır. Bu canlı renklerin içerisinde göz alıcı ve ön plandaki renklerden birisi de mürdüm rengidir. Bundan ötürü mürdüm rengi koltuk takımı ile dekorasyonun nasıl yapılacağını merak eden bireyler adına bu konuya değinmek faydalı olacaktır.

 

Mürdüm Rengi Koltuk Kitaplık Kombini

Mürdüm Rengi Koltuk Kitaplık Kombini

Minimal sahaların dışında kullanılan mürdüm rengi koltuk takımları modern çağın en fazla kullanılan dekorasyon ögesi şeklinde tanımlanabilir. Mor rengine yakın olması ile dikkatleri çeken bir renk olan mürdüm rengi, bünyesinde çarpıcı etkiyi barındırıyor. Saray zamanlarında fazlası ile kullanılan mürdüm renkli koltuk takımı; gösterişi, asaleti, zenginliği temsil etmekteydi.

İlginizi Çekebilir EVKUR oturma grubu modelleri

Mürdüm rengi ismini, mürdüm eriğinden almaktadır. Bu nedenle koyu renk şeklinde düşünülür. Ancak mürdüm renginin pek çok tonu vardır. Dekore edilecek sahaya göre doğru biçimde kullanılan mürdüm rengi sayesinde harika bir dekorasyon oluşturmak mümkündür. Mürdüm rengi koltuk perde modelleri ile uygun olmalıdır.

Mürdüm Koltuk Takımına Dekorasyon Önerileri

Mürdüm renkli koltuk takımları, zengin ve iddialı bir tarz arayanların seçimlerinin içerisinde yer almaktadır. Mürdüm renkli koltuk takımları salonda ve oturma odasında kullanmak mümkündür. Mürdüm renkli koltuk takımları, bu ortamlarda kullanılacaksa odanın temel rengi, açık renklerden seçilmelidir. Bu sayede ortama ferahlık kazandırmak mümkündür. Modern tarzdaki oturma odaları içerisinde minimalizm etkisi ağır basmaktadır.

Bu ise açık renkler ile dekorasyonu gerektirmektedir. Dekorasyon içerisinde minimalizim etkisiyle beraber mürdüm renginin kullanılması isteniyorsa, koltuk takımı modelleri tercih edilirken bej, beyaz ya da krem kombineli modeller tercih edilmelidir. Bu renkte koltuk takımı salonda kullanılmak isteniyorsa, pirinç aksesuarları kullanıp, harika bir görüntü elde edilebilir. Mürdüm salon dekorasyonu adına gri ve mürdüm renkli koltuk takımları seçilebilir. Birey, az ışığı bulunan oturma ya da salona sahipse mürdüm ve krem tonları olan koltuk modellerini tercih etmelidir.

Mürdüm rengi koltuk takımı duvar kombini

Mürdüm Koltuk Takımı Kullanışlı Mı?

Mürdüm koltuk takımları küçük ya da dar bir sahada kullanılacak ise mürdüm renginin açık renklerine yönelmek önemlidir. Dekore edilecek saha büyük ise koyu tonlarda koltuk takımını kullanmak doğru olacaktır. Mürdüm koltuk takımı salon içerisinde kullanırken sahanın ışık dengesi göz önüne alınıp tercih yapılması gerekir. Örnek olarak; az ışık bulunan sahalarda mürdüm ve beyaz ya da mürdüm ve krem renkli olan takımların tercih edilmesi ortamın ferah görünmesi için önemlidir.

Yeni sezondaki koltuk modellerinde tek renk çok fazla seçilmemektedir. Yeni koltuk modellerinde iki renkli kombinler daha çok göz önünde bulunmaktadır. Bu yüzden mürdüm renkli koltuk kombineleri içerisinde dikkat çeken kombine renkler; gri ve mürdüm, mürdüm ve krem, mürdüm ve beyaz, mürdüm ve bej, turuncu ve mürdüm, pembe ve mürdüm, mürdüm ve ekru, mürdüm ve cam göbeği şeklinde sıralanabilir.

Mürdüm Rengi Kullanışlı Bir Renk Mi?

Mürdüm Rengi Kullanışlı Bir Renk Mi?

Mürdüm Koltuk Takımı Halı Kombini Nasıl Olmalı?

Mürdüm koltuk takımlarında mekana aydınlık ve ferahlık kazandırması bakımından düz ve açık renklerde halı kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede koltuklar, odak noktası şeklinde olarak bütün ihtişamıyla göz alıcı görünüm sergileyecektir. Mürdüm koltuk takımlarını; bej, krem, hardal sarısı, turuncu, altın sarısı, beyaz, gök mavisi gibi renkleri bulunan nötr renkli tonlara sahip halıyla kullanmak doğru olabilir.

İlginizi çekebilir İkea Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Mürdüm Rengi Köşem Koltuk Halı Kombin

Mürdüm Rengi Köşem Koltuk Halı Kombin

Mürdüm Rengi Koltuk Takımlarıyla Hangi Renk Duvar Boyası Kullanılmalıdır?

Mürdüm rengi koltuk takımlarıyla beraber kum rengi, krem, beyaz boya ya da duvar kağıdı kullanılabilir. Mürdüm rengi koltuklarda odak noktası şeklinde kullanıldıysa, mürdüm rengi duvar kağıdı ya da duvar boyasının kullanılmasıyla dekorasyon üst seviyelere taşınabilir. Mürdüm rengi ile uyumu yakalayarak harika bir dekorasyona imza atmak mümkündür.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ