Dekor Style

Bahçeleri Özel Alanlara Dönüştürme Fikirleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Bahçelerinizi temaslarımızla birlikte özel dinlenme alanlarına dönüştürme fikrine ne dersiniz. Bu fikre sıcak bakıyorsanız ve evimizdeyken dinlenmek huzur bulmak istiyorsanız buyurunuz.

Değerli okurlarımız bugün sizlerle beraber bahçelerimizin tasarımı ve dizaynı hakkında bilgiler sunacağız. Bahçelerimiz yaz ve bahar aylarında sıklıkla kullandığımız bölümlerden birisidir. Özellikle yaz mevsiminde havanın serin olduğu günlerde kendimizi direk bahçelerimize atmaktayız. Üstelik evimizde ağırladığımız misafirlerimizle de bahçelerimizde hoş ve keyifli sohbetler gerçekleştirebiliriz. Ancak bahçe tasarımlarında farklı bir sıkıntı ortaya çıkmaktadır. Bahçelerimiz evimizin dış bölümünde olmasından ötürü çevredeki insan varlığından çekinebilir ve rahat hareket edemeyebiliriz. Böyle bir sıkıntıyla hemen hemen herkesin başının dertte olduğu aşikardır. Bu nedenle bu sıkıntının çözümü ne olabilir diye bir araştırma gerçekleştirdik. Gayet güzel fikirler ve bilgilere ulaştık. Şimdi dilerseniz bahçelerimizi nasıl daha özel hale getirebiliriz bu  fikirleri inceleyelim.

İlk olarak bahçelerinizde ağaçlar kullanarak çevrenizin sizi görmesini ve rahatsız olmanızı engelleyebilirsiniz. Bahçenizin çevreye açık olan kısmına sırasıyla ağaçlar dikerek daha özel bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca ağaçlar bahçe dekorasyonunuza farklı bir hava kattığı gibi bahçeler için kullanımı çok uygundur.

Bahçelerinizi daha özel bir alana dönüştürmek istiyorsanız suni çimden yapılmış duvarlar satın alabilirsiniz. Ayrıca bu suni çim duvarı çevrenizin sizi görmesine engel olduğu gibi yalıtımı oldukça iyi olmasından ötürü sesleri de geçirmeme özelliğine sahiptir.

Üçüncü olarak ise bahçelerinizde perde kullanarak kendinizi gizleyebilirsiniz. Bahçelerde perde kullanımı oldukça yaygındır. Çünkü bahçenizi inanılmaz derecede lüks ve şık göstermektedir. Kullanımı ve yapılımı oldukça basit olan perdelere sizlerde bahçelerinizde yer verin.

Bahçelerinizde daha rahat olmak ve çevrenizin sizi görmesini engellemek istiyorsanız bir saksı duvarı tasarlayın. Ahşap malzemeden rahatlıkla bir saksı duvarı yapıp ve bu saksılara da çeşitli renk ve türde çiçekler ekerek amacınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı renk ve türdeki çiçekler bahçelerinizde daha sıcak ve doğal bir ortam oluşturacaktır.

Şimdi ise yukarıda bahsettiğimiz fikirlerin uygulandığı bahçe tasarımlarının fotoğraflarının bulunduğu galerimize göz atarak beğendiklerinizi sizlerde bahçe dekorasyonunuzda bu fikirleri kullanabilirsiniz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ