Dekor Style

Küçük Pencereler İçin Perde Modelleri Ve Önerileri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Özellikle evlerde küçük pencereler için perde modelleri oldukça önemlidir. Bugün sizlere küçük camlar için perde önerileri hazırladık. Evleri ev yapan ev dekorasyonu ürünlerinden olan perdeler her tip cama göre üretilmektedir. Büyük camlardan, küçük dar camlara, tek parça camlardan parçalı camlara kadar her tip pencereye uygun perde modelleri vardır.

Bu nedenle pencereye göre perde seçimi oldukça önemlidir. dar pencere modelleri tasarımları artık piyasalara çıktı. Buna göre pencere modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken birçok tür ve model bulunmaktadır. Aşağıda yer alan pencere dekorasyon modelleri arasında size uygun olanı seçebilirsiniz.

En önemlisi de yatak odası pencere modelleri, misafir odası pencere modelleri, mutfak pencere modelleri ve oturma odası pencere modelleri en çok aranan ve en çok tercih edilen oturma alanları olduğu için buralara uygun model aramak ve bulmak oldukça önemlidir.

OKU Mutfak perde modelleri

Küçük Camlar İçin Perde Nasıl Olmalıdır?

Küçük camlara perde seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Perdelerin boyutları ayarlanırken pencere ölçüleri alınır. Alınan bu ölçülerden daha fazla boyutta perdeyi kesmek gerekir. Yanlardan küçük olan camlarda büyük kornişler kullanılarak perdenin duvarı da örtecek şekilde uzatılması camları büyük gösterecektir.

dar pencere modeli

dar pencere modeli

Pencere boyu kısa ise perde kesimi tam pencere boyundan değil daha uzun hatta yere kadar olacak şekilde perdenin kesimi yapılabilir. Bu iki nokta küçük camların daha büyük görünmesi en önemli dekorasyon çalışmasıdır.

Perde boyutları en ve boy olarak alınır ve istenilen uzunluk ve genişlikte dikilebilir. Tül perdelerde boyutların ayarlanması daha pratiktir.

OKU sütlü koltuk takımı için perde önerileri

Küçük Pencere için Perde Modelleri

Perde modelleri bir kaç ana başlık altında ele alınabilir. Tül, fon perde, zebra ve store denilen perdeler gibi çeşitler vardır. Tüller en çok kullanım oranına sahip perdelerdir. Temizliği ve kullanımı da en pratik olan tür perdelerdir.

Tül perdeler de desenli, düz, çizgili, şekilli, örme, dantelli, pileli, pilesiz, etek ucu dantelli veya desenli gibi perde modelleri vardır. Perdeler tek parça veya parçalı olabilmektedir.

küçük stor pencere perde modeli

küçük stor pencere perde modeli

Perde modellerine son zamanlarda değişik kumaş tasarımlarının yer aldığı örnekler de eklenmiştir. Bunlardan biri de ekose kumaşlardan üretilen perdelerdir. Kullanımı çok sevilen bu perdeler ortama hoş bir hava katar. Yine yan ve düz çizgili modeller her dönem tercih edilen perdelerdir. Kareli kumaşlar, puantiyeli kumaşlar oturma odaları ve diğer odalar için tercih edilir.

Küçük Camlar İçin Perde Modelleri

Küçük boyutlardaki pencereler için seçilecek perde modellerinde ufak tefek detaylar yer alır. Tül veya zebra, store hangisi isteniyorsa desen olarak düz tercih edilmemeli. Düz perde camı olduğu gibi küçük gösterecektir.

OKU çocuk odası stor perde modelleri

küçük pencere perde modeli

küçük pencere perde modeli

Genelde giyim sektöründe de kısa boylu insanların tercih ettiği çizgili desenler perdeler içinde geçerlidir. Boyuna çizgili desenler cam kısa olduğu için camı büyük gösterecektir. Çizgilerin renkleri değişkenlik gösterebilir. Hatta perde rengi seçilirken artık sadece beyaz ve beyazın tonlarından değil her renk tül perdelere rastlamak mümkündür. Sarı, pembe, mavi, yeşil, kırmızı ve daha pek çok renk ve tonları perde üretiminde kullanılan renklerdir.

3D Tuğla Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Odalar, Mutfak ve Salon Perdeleri Nasıl Olmalıdır?

Evlerde perdeler kullanım alanlarına göre değişir. Mutfaklarda tercih edilecek perdelerin kiri göstermemesi istenir. Mutfak evlerde en çok kullanılan ve koku ve dumana maruz kalan yerler olduğu için buralarda genelde zebra veya store perdeler kullanılır. Bu perdeleri hem geç kirlenir hem de temizliğini altı ya da yılda bir yapmak yeterli olacaktır.

ufak pencere perde modeli

ufak pencere perde modeli

Odalar oturma odası, çocuk odası ve misafir odası şeklinde tasarlanır. Çocuk odalarında daha cıvıl cıvıl, şekilli, renkli perdeler tercih edilir. Buralarda store ve zebra da olabilir. Zebranın iki farklı olması çocuk odalarında tercih sebebi olabilir. Bir çizgi film karakteri işlenmiş desenler çocukların hoşuna gidecektir.

Mürdüm Koltuk Takımı Uyumlu Renkler ve Halılar

perde modeli dar pencere için

perde modeli dar pencere için

Odaların camları genelde küçük olacağı için buralarda daha büyük korniş ve daha büyük perdeler tercih edilmelidir.

Salon pencereleri genelde daha büyük ve geniş olur. Bu pencerelere göre desenli veya dantelli modeller tercih edilebilir. Ayrıca sık pileli olması büyük camların daha güzel görünmesini sağlar. Perdelere ek olarak fon perde veya güneşlik perde salonlara kullanılır. Salonlar da tülün yanında mutlaka koyu renkli fon perde seçilmelidir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ