Dekor Style

Sütlü Kahve Koltuk Takımı Perde Modelleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Salonları süsleyen sarı, siyah, kırmızı, sütlü kahve koltuk takımına perde modelleri seçmek oldukça önemli ve odanın gösterişi için oldukça etkili bir seçimdir. Seçmiş olacağınız renk ve desen modelleri oda dekorasyonu sık sık karşımıza çıkan önemli özellikler arasında gelmektedir.

Salon dekorasyonunda özellikle ev modasında koltuk takımı modelleri arasında en uygun renk diyebiliriz. Bu nedenle en uyumlu renkler arasında yaşam alanını karartmayacak ve daha da iç açıcı hale getirecek kombin oluşturmak faydalı olacaktır. Özellikle ülkemizde kahverengi oldukça asil karşılandığı için gösteriş ve şıklık bakımından oldukça güzel ve etkileyicidir. Bu nedenle en çok tercih edilen renkler arasında birinci sırada gelecektir.

Koyu renkli olduğu için ev modasında benzer ve beraber kullanılacak birçok kombin bulunuyor. Örnek vermek gerekirse gri koltuk takımı için sadece mavi, lila gibi renkler kullanmak gerekir yoksa evi boğacak ve kötü bir görüntü olmasına sebep olacaktır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz takımın rengi oldukça önemlidir. Eğer birden fazla renk ile oluşuyor ise takımın rengini baz alarak bir seçim yapmakta fayda bulunmaktadır.

Bundan dolayı sütlü kahverengi dekorasyonu ayarlamak isteyenlerin cevaplaması gereken sorular şu şekildedir:

  • Kahverengi salonun rengi ile uyumlu mu?
  • Sütlü kahverengi ile uyumlu renkler nelerdir?
  • Sütlü kahverengi için perde bulabilir miyim ve yakışır mı?
  • Sütlü kahverengi koltuk takımı için nasıl bir halı seçimi yapmam gerekiyor?

Kahverengi renk oldukça güzel bir renktir, fakat seven olduğu kadar sevmeyen bulunuyor. Bu nedenle yapmanız gereken ilk önce yukarı da ki yer alan soruları sormanız ve bu soruların sizi tatmin etmesi gerekiyor. Ev dekorasyonu oldukça uzun süreç ve uzun düşünceler sonrası yapması gereken bir işlemdir.

Bu nedenle dekorasyon fikirleri araştırmalı ve fikirleri baz alarak aklınızda bir fikir oluşmalı. Bizler de bu nedenle sizlere yardımcı olmak için buradayız. Bugün sizlere bu konu da yardımcı olacak ve sütlü kahve koltuk takımına perde modelleri kullanımı artı buna dair sizlere olması gereken küçük ama etkili püf noktalarından bahsedeceğiz.

kahverengi koltuk takımına perde

kahverengi koltuk takımına perde

Kahverengi Koltuk Takımı Perdelerim ile Uyumlu Olur mu?

Bu soru bazen etkisiz olsa dahi genelde önemlidir. Üstte görmüş olduğunuz sütlü kahverengi koltuk diğer renkler arasında kayboluyor gibi gözükse de perdeler ile birbirini tamamen bütünleştirmiştir. En iyi örnek vermek gerekirse koltuklar üzerinde ki yastıklar ile perdeleri aynı desen veya aynı renge yakın yapmanız güzel bir öneri olacaktır.

Bu hem şıklığı hemde birbiri ile uyumlu olmasını sağlayacaktır. Sanki bir bütün gibi gözükecek ve oldukça etkili olacaktır. Koltuk önünde ki halı da koltuğun rengini bastırmamalı ve buna dikkat edilmelidir. Koltuk renginden daha açık bir renk olması faydalı olacaktır.

sütlü kahverengi koltuk desenleri

sütlü kahverengi koltuk desenleri

Kahverengine Uyumlu Renkler Nelerdir?

Kahverengi ile birbirini tamamlayan renkleri araştırmaya girmeden önce kahverenginin tonunu iyi öğrenmek gerekir.  Sütlü kahve, koyu kahve, açık kahverengi, koyu kahverengi renkleri bu yılın en çok tercih edilen renkleri arasında yer almaktadır. Bu tonlar ile kahverengi ile uyumlu perdeler farklılık gösterebilir. Aşağı da kahverengi renk tonları hakkında biraz bilgi edinelim.

Filli Boya kahverengi renk kartelası

Tüm kahverengi renk tonlarını incelemek için TIKLAYIN

Görüldüğü gibi birçok kahverengi renk tonu bulunmaktadır. Sütlü, koyu, açık, siyaha çok yakın ve buna benzer birçok renk bulunur. Sizler istediğiniz rengi seçtikten sonra yapmanız gereken buna uygun artık perde seçmek olacaktır.

Kahverengi Koltuğa Ne Renk Perde Seçmeli?

Başından beri anlattığımız fakat asıl aradığımız kısımdayız artık. Burada kahverengi koltuklara ait araştırılmış ve sizler için düzenlenmiş koltuk takımı modelleri bulunuyor.

Bu modelleri incelerken dikkat etmenizi istediğimiz bir önemli kriter ise perdeler yanı sıra, koltuk önünde yer alan halı ve parke rengine dikkat etmeniz, eğer koltuk bir renk değilse bu koltuğu iki rengine de uygun desenler seçmenizi öneririm.

kahverengi koltuk ve krem perde

kahverengi koltuk ve krem perde

 

Son olarak bu resim hakkında biraz bahsetmek istiyorum. Burada koltuk takımı koyu kahverengi krem perde kullanılmıştır. Koltuk takımı rengi oldukça koyu kahverengi olmasına rağmen perdelerin krem perde olması sebebi ile oldukça iç açıcı bir görüntü ortaya çıkmıştır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ