Dekor Style

En Trend Duvar Boyası Renkleri, Duvar Boyası Seçiminin Sırrı

Evinizin, işyerlerinizin adeta sesi olan duvar boyası renkleri sayesinde hayatınıza anlam katabilmektesiniz. Her rengin bir anlamının olduğu yanı sıra bu renkler sizlerin ufkunu açarak yaşantınızı duygulu hale getirebilmektedir. Çünkü her rengin anlamı farklılık göstererek içinizi yansıtabilmektedir.

Ev dizayn etmek istiyorsanız en önemli şartlarından biri ortama ve diğer eşyalara uyacak duvar boyası rengini bulmaktır. Duvar rengi diğer eşyalarla kombinlenerek bir uyum içerisinde olmalıdır. Eğer duvar renginize karar veremiyorsanız da renklerin deneme boy ürünler ile önceden denemek sizin için daha faydalı olabilir. Yaşadığınız yeri birçok rengin içinden en hoşunuza giden renk ile boyayarak yaşam alanınızın havasını değiştirebilir aynı zamanda farklı bir aura katabilirsiniz.

duvar boyası renkleri

duvar boyası renkleri

En trend duvar boyası renkleri çakıl taşı rengi, açık gri, kum beji, buz mavisi, fil dişi vb. renkleridir. Bilindiği üzere özellikle açık renkler daha rövanştadır. Yani birçok duvar boyası vardır. Sizin için önemli olan bu duvar boyası renkleri içerisinden sizin için en uygun olanı seçebilmektir. Duvar boyası renginizi seçmek için aşağıdaki ipuçlarından yardım alabilirsiniz:

 • Mobilya renkleriniz ile boya renginizin aynı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü aynı renkte olmaları yaşam alanınızı boğar ve daha kasvetli durabilir. Bunun için özellikle koyu renklerde bu duruma dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz rengin mutlaka odadaki mobilya renkleriyle uyumlu olması gerekmektedir.
 • Yaşam alanınızı boyarken daha az bütçeli olması adına açık renkli bir ana renk belirleyerek onu tercih edebilir evinizin genelini de bu ana renge boyayabilirsiniz. Bununla beraber ana rengi belirlerken açık renkli olmasını da göz önünde bulundurmalısınız.
 • Yatak odalarınızda daha çok size huzur verebilecek aynı zamanda uykunuzu da getirebilecek bir rengi seçmeye özen göstermelisiniz. Mesela yatak odasında çok fazla koyu renkleri seçmeniz daha kasvetli durabilmektedir.
 • Güneşe bakan odanız varsa koyu renkleri, eğer odanız güneşe bakmıyorsa açık renkleri tercih edebilirsiniz.
 • Alacağınız boyayı seçerken sağlınız için de önemli olmasına dikkat etmeli aynı zamanda çevre dostu olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu süreçte önemli olan ilk şey sağlığınız olmalıdır.
 • Eğer bulunduğunuz yaşam alanı nemli oluyorsa, boya seçiminizi de muhakkak ona göre yapmalısınız. Neme daha dayanıklı boyaları tercih etmelisiniz. Duvar boyası seçiminin sırrı bunlardır. Sizler de bunlara dikkat ederek doğru tercih yapabilirsiniz.

en çok tutulan duvar boya renkleri

Bu Sene Hangi Duvar Rengi Moda

Bu yıl kendisini pozitif renklerle ve adeta enerji dolu bir şekilde çevrelemek isteyenlerin yılı oldu. Ev dekorasyonunu doğal seçenlerin yanı sıra canlı ve gösterişli seçenler de oldu. Bu sene hangi duvar rengi moda sizler de merak ediyorsanız her sene insanların duvar renklerindeki tercihleri değişkenlik gösterebilmektedir. Değişen bu renkler tercihlere göre şekillenmektedir. Bu sene de diğer yıllar gibi birçok renk tercih edildi. Eğer sizler de renk seçiminde çok kararsızsanız mutlaka bu yıl hangi renklerin daha çok tercih edildiğini öğrenmelisiniz.

Bu yılın renklerinin içerisinde en öne çıkan rengi boz kahverengi oldu. Aynı zamanda yeşilin tonları, lületaşı, meltem, deniz kabuğu, antrasit ve menekşe tonları da öne çıkmaya devam etmektedir.

Özellikle menekşe tonlarında menekşe moru, menekşe pembesi gibi zıt renklerin bir araya gelmesi de oldukça göze çarpıyor.

En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Rengi

En çok tercih edilen duvar boyası rengi bu yıl da modayı yönetmeye devam ediyor. Bir evin duvarları evi şık göstermenin en önemli yollarından biridir. En çok boyanan duvar renkleri isimleri, duvar boyası renkleri ve tonlarını ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. Gri duvar boyası
  1. a. Açık gri duvar boyası
  2.  Koyu gri duvar boyası
 2. Yeşil duvar boyası
 3. Beyaz duvar boyası
 4. Kırık beyaz duvar boyası
 5. Mavi duvar boyası
 6. Gelin teli duvar rengi

Bu boya renkleri 2023 yılı için genellikle tercih edilen renklerden sadece bazılarıdır. Bu renkler bu yıl oldukça tercih edilmiş ve tercih edilmeye de devam etmektedir. Eğer duvar boyamak istiyorsanız sizler de size uygun rengi seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Şimdi sizler de hazırsanız, bu renkleri inceleyelim!

1. Doğallık Arayanlara: Gri Duvar Boyası Rengi

gri duvar boyası

gri duvar boyası

Gri duvar rengi seçimi yapanlar, doğal bir atmosfer elde etmek isteyen kişiler için uygun bir tercih olabilir. Genellikle bu renk her ne kadar evin dekorasyonuna bağlı da olsa sizlere estetik bir görüntü sunar.

 • Açık gri duvar boyası : Bu boya rengi koyu aksesuarlarla bütünleşerek yaşam alanınıza yeni ve ferah bir görüntü sunar.
açık gri duvar boyası

açık gri duvar boyası

 • Koyu gri duvar boyası : Koyu gri olarak adlandırdığımız boya rengi genelde siyaha daha yakın olmakla beraber açık renklerle ve beyaz rengiyle birebirdir.
koyu gri duvar boyası

koyu gri duvar boyası

Filli Boya Gri Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

2. Göze Çarpan Rengiyle Yeşil Duvar Boyası Rengi

Göze çarpacak harika bir görüntü sunacak olan yeşil boya kullanımı oldukça dikkat gerektiren bir renk türüdür. Çünkü her renkle uyum sağlayamayabilir. Bunun için dikkatli seçilmelidir. Ayrıca yeşil iddialı olduğu kadar canlı ve taze de bir renktir.

yeşil duvar boyası

yeşil duvar boyası

Filli Boya Yeşil Renk Kartelası & Tonları ve İsimleri

3. Hem Koyu Renge Hem Açık Renge Yakışan Beyaz Duvar Rengi

beyaz duvar boyası

beyaz duvar boyası

Hem koyu dekorasyona hem açık dekorasyona uydurabileceğiniz bir renk olan beyaz her seçiminizde sizi yalnız bırakmayacak bir renktir. Birçok renkle de uyum sağlayabilmektedir. Sadeliğin sembolü olarak bilinen beyaz rengi her renge de uyum sağlayabilmektedir. Genellikle de sadeliği arzu edenlerin seçimi olmaktadır. Ayrıca sadeliğin yanında daha temiz bir görünüm de sunmaktadır.

4. Her Eşyaya Uydurabileceğiniz Kırık Beyaz Duvar Rengi

kırık beyaz duvar boyası

kırık beyaz duvar boyası

Nötr bir renk olarak bilinen kırık beyaz duvar rengi birçok eşyanıza da uyum gösterebilmektedir. Nötrlüğü ile uyum sağlayabilen bu renk yine birçok duvar boyamak isteyen insanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

kırık beyaz duvar boya

kırık beyaz duvar boya

5. Denizin İhtişamını Yansıtan Buz Mavi Duvar Rengi

mavi duvar boyası

mavi duvar boyası

Denizin sonsuz ihtişamını yansıtan buz mavisi hep öne çıkan çarpıcı renklerden de biridir. Adeta insanı deniz ve gökyüzünün huzurunu yaşatabilmekte, insanın içi o ortamda huzur bulabilmektedir. Bunun için de insanlar buz mavisi olarak adlandırılan rengi tercih edebilmektedirler.

tatlı mavi duvar boyası buz mavi duvar boyası

Filli Boya Mavi Renk Kartelası | Mavi Tonları, İsimleri ve Kataloğu

6. Modern Bir Görüntü İsteyenlere Gelin Teli Duvar Rengi

gelin teli duvar boyası

gelin teli duvar boyası

Modern bir görüntünün yanı sıra şıklığı ile de göze çarpan gelin teli rengi çok hoş bir farklılık katabilmektedir. Şıklığın ve o hoş görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan gelin teli rengi aynı zamanda ev dekorasyonuna da uygun şekilde kullanılmalıdır.

gelin teli duvar boyaları

gelin teli duvar boyaları

Duvar Boyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar boyalarınızı seçerken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekebilmektedir. Duvar boyası seçerken dikkat edilmesi gerekenler tercihleriniz için çok önemlidir. Bunları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Boyanın markası
 • Boyanın kaliteli olması
 • Boyanın sağlık açısından en sağlıklısının seçilmesi
 • Kişisel tercihlerinize göre renk seçimi
 • Boyayacağınız mekanın dizaynı

Doğru bir tercih yapabilmek için mutlaka bu maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü duvar boyanız sizin psikolojinizi de etkileyecek olan durumdur. Doğru bir seçim için sizi hangi renk mutlu edebilecek onu bulmalısınız. Yaşadığınız alandaki yerleştirdiğiniz dekorasyon unsurlarıyla uyum içerisinde olması için duvar renginizi dikkatlice seçmeli ve kararınızı çok iyi vermelisiniz.

Aynı zamanda kaliteli marka boyları tercih etmeniz de yine sağlığınız için oldukça önem arz etmektedir.

Filli Boya 2023 Renk Trendleri

filli boya kıvılcım rengi

filli boya kıvılcım rengi

filli boya kozmik rengi

filli boya kozmik rengi

filli boya kaktus rengi

filli boya kaktus rengi

filli boya bej rengi

filli boya bej rengi

filli boya andezit rengi

filli boya andezit rengi

Daha detaylı bilgi için : https://www.filliboya.com/renkler/2023-yilin-renkleri

Duvar Renkleri Ve Psikoloji

Duvar renkleri insanın psikolojisini etkileyen önemli birer etkendir. Bulunduğunuz ortamdaki renkler o anki ruh halinizi kapsayabilir. Mesela mavi sakinliği ve rahatlığı sağlarken, kırmızı tutku ya da huzursuzluk yaratabilmektedir. Gri de dengeyi simgeleyebilir, nötr hissettirebilir. Duvar renkleri ve psikoloji birbirleriyle etkileşim halindedir. Bunların yanı sıra tabi bu renklerin tonlamaları da oldukça değişiklik göstererek farklı anlamlara gelebilmektedir.

1 KG Boya ile Kaç M2 Boyanır? İç Cephe ve Dış Cephe Hesaplama


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ