Dekor Style

Deniz Mavisi Banyo Dekorasyonları

Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere artık yaz bitti ve kış aylarına girmekteyiz. Bu nedenle evlerimizde dekoratif değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişikliklerin meydana geldiği odalardan birisi de banyolardır. Banyolarda kış aylarında farklı bir dekorasyon tarzı benimseyebilirsiniz. Yaz aylarında sahil, güneş ve denize doyamadıysanız banyolarda deniz temalı bir dekorasyon tarzı işleyebilirsiniz.

Deniz temalı bir banyo dekorasyonunda genel olarak beyaz, turkuaz , deniz mavisi, kahverengi ve açık sarı renklerine yer verebilirsiniz. Deniz temalı banyolarda bu renkler oldukça uyumlu olmakla birlikte mükemmel bir görünüm oluşturmaktadır. Deniz temalı banyo dekorasyonlarında sıklıkla mavi rengin kullanıldığını görmekteyiz. Bilirsiniz ki renkler dekorasyon üzerinde olduğu gibi insanların psikolojisi üzerinde de oldukça etkilidir. Bu nedenle mavi rengi sakinliğin ve huzurun simgesi olarak görülmekte ve odalarda kullanılmaktadır. Özellikle banyolarda su sesi ile mavi renginin birleşmesi sonucu banyolar daha ferah ve huzur dolu bir ortama dönüşecektir.

Banyolarınızda mavi, beyaz, kahverengi ve sarı renklerine yer vereceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Örneğin banyolarınızın yer kaplamasında kullandığınız fayans rengi olarak maviyi tercih edebilirsiniz. Parlak yüzeyli bir mavi fayans oldukça şık bir görünüme sahip olacaktır. Bunun yanı sıra banyo dolaplarınızda beyaz renge yer verebilirsiniz.  Mavi ile beyazın uyumu banyolarınızda göz kamaştırdığı gibi huzur verecektir.

Bunun yanı sıra deniz temalı banyo dekorasyonunda duvarlarınızda duvar kağıdı olarak balık figürlerinin veya sahil figürlerinin bulunduğu duvar kağıtlarına yer verebilirsiniz. Ayrıca banyo dekorasyonlarınızda deniz temalı aksesuarlara da yer verebilirsiniz.  Özellikle kendi emeğinizde denizden çıkardığınız deniz kabukları veya deniz yıldızlarına banyolarınızda yer verebilirsiniz. Doğal görünümleri ile dikkatleri üzerine çekecek olan bu aksesuarlar banyonuzu daha natürel bir hale getirecektir.

Son olarak ise banyolarınızda yer alan küvet, duşa kabin, peçete, havlu ve ayna gibi eşyalarda deniz temasını işleyerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Su Mavisi Banyo Dekorasyonları

Su Mavisi Banyo Dekorasyonları

Mavi Renkli Banyo Dekorasyonları

Mavi Renkli Banyo Dekorasyonları

Mavi Banyo Dekorasyonları

Mavi Banyo Dekorasyonları

Mavi Banyo Dekorasyonu

Mavi Banyo Dekorasyonu

Deniz Temalı Banyolar

Deniz Temalı Banyolar

Deniz Temalı Banyo Dekorasyonları

Deniz Temalı Banyo Dekorasyonları

Deniz Mavisi Banyo Dekorasyonu

Deniz Mavisi Banyo Dekorasyonu


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ