Değerli takipçilerimiz bildiğiniz üzere evlerimizde her gün kullanılan odalarında başında banyolarımız gelmektedir. Dekorasyonun giderek önem kazanmasından sonra banyolarda da dekorasyon değişiklikleri meydana gelmiştir. Banyolar gerek fiziksel gerekse mental olarak dinlenme alanlarımızda olduğunda dolayı banyo dekorasyonunu tamamlarken oldukça dikkatli hareket etmeliyiz.


Sevgili okurlarımız artık günümüzde otellerde spalar mevcuttur. Spalar bildiğiniz üzere banyolara benzer tarzda bir insan sağlığına faydaları suların bulunduğu masaj salonlarıdır. Oldukça rahatlatıcı etkisi olan spaları banyolarınıza getirebilirsiniz. Banyo dekorasyonunuzu oluştururken tıpkı bir spa merkezi gibi düşünerek hareket edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonlarınızı spa merkezlerine benzer tarzda oluşturmak istiyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus küvet veya jakuzidir. Küvet veya jakuzi modelini seçerken ebat ve özelliklerine dikkat ediniz.

Ayrıca spa merkezine benzer bir banyo dekorasyonu için oda içinde birden fazla aydınlatıcı kullanmalısınız. Ancak bu aydınlatıcılar teknolojik olmamalıdır. Doğal bir ortam olan spalarda sıklıkla mumlar kullanılarak aydınlatma sağlanmaktadır. Bu nedenle sizlerde bol bol mumlarda banyo dekorasyonunuzu süslemelisiniz. Bunun yanı sıra spalarda kullanılan bir diğer ürün ise taşlardır. Sizlerde banyonuzda bu taşlara yer vererek gerçekten çok farklı ve hoş bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu taşlar dekorasyonda hoş göründüğü gibi insan sağlığına yararlı taşlardır. İnsan vücudunu dinlendiren yorgunluğunu alan bu taşlardan mutlaka sizlerde temin etmelisiniz.

Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle birlikte duş başlıklarında bahsettiğimiz yararlı taşların kullanıldığını görmekteyiz.  Son olarak ise spa benzeri bir banyo dekorasyonu için banyonuzda sizi rahatlatacak ve huzura erdirecek renkleri tercih etmelisiniz. Olabildiğince beyaz ve turkuaz tonlarına yer verirken, insan psikolojisini rahatlatan müziklerde banyolarda spa havası estirecektir.

2018-banyo-dekorasyonu

spa-banyo-dekorasyonlari

spa-banyo-dekorasyonu

spa-banyolar

spa-tarzi-banyo-dekorasyonlari

spa-tarzi-banyolar

spa-tarzi-banyo-modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ