Dekor Style

Koridor ve Antre Dekorasyonu Modelleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Makalemizde koridor ve antre dekorasyonu ile ilgili fikirler edinebilirsiniz. Birbirinden değişik tarzlarda ve farklı zevklere hitap eden koridor ve antre dekorasyonu modelleri.

Her alanda olduğu gibi ilk izlenim çok önemlidir, ev dekorasyonunda da evinizin giriş bölümü olan antreler evinizin tüm dekorasyonu hakkında ilk izlenimlerin oluştuğu alanlardır. Aydınlık, ferah ve konforlu bir dekorasyona sahip olan antreler evinizin diğer alanlarının da aynı şıklıkta olduğunun göstergesi olacaktır.  Antre Ve Koridor Dekorasyonları aydınlatmaların, aynaların, portmanto ve aksesuarların kullanıldığı az sayıda tasarımın zarif kombinleri ile göz alıcı bir şıklığa ulaşır.

Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Koridor dekorasyonu nasıl yapılır neler kullanılır diye aklınızda sorular bulunuyordur. Koridor dekorasyonlarında birçok dekoratif ürün kullanılabilir. Koridor dekorasyonlarında kullanılacak birçok seçenek bulunmaktadır. Koridor dekorasyonunuzu yaparken ilk olarak duvarlarınızı kullanabilirsiniz. Koridor dekorasyonlarında duvarların etkisi çok büyüktür. Bu nedenle duvarlarınızda birçok dekoratif ürüne yer veriniz. Bu dekoratif ürünlerden birisi duvar kağıtlarıdır. Duvar kağıtlarının ideal olarak kullanılabilecek alanların başında koridor duvarları gelmektedir.

Geniş ve ferah bir hava oluşturmak için açık ve sade duvar kağıdı modelleri seçebilirsiniz. Canlı ve pastel tonlardaki duvar kağıtları da ideal seçenekler arasındadır. Koridor duvarlarında kullanabileceğiniz ikinci bir ürün ise tablo veya fotoğraflarınızın bulunduğu çerçeveler olabilir. Bu iki üründe koridorlarınıza sıcak ve hoş bir hava katacaktır. Koridor duvarlarında en çok kullanılan dekoratif ürünlerden birisi de raf veya dolaplardır. Raf ve dolaplar içerisine alabildiği ürünler sayesinde de depolama alanı olarak kullanılmaktadır. Gereksiz eşyalarınızı bu raf veya dolaplarınızda kullanabileceğiniz gibi çeşitli aksesuarlara da yer verebilirsiniz.

Antre Ve Koridorlar İçin Dekorasyon Önerileri arasında aksesuarlar ve aydınlatmalar öne çıkan tasarımlar olarak göze çarpıyor . Koridorlar genelde dar ve uzun penceresi olmayan alanlardır dolayısıyla dekorasyon duvarlarda etkili olacaktır . Dar alanları büyük ve geniş gösteren aynalar bu alanların en şık aksesuarları olabilir . Bir duvarda aynaları diğer duvarda ise tabloları kullanarak oldukça güzel bir görüntü elde edebilirsiniz .

Evinizin giriş kısmı olan antreniz de ve koridorlarınız da sade bir Dekorasyon ile modern ve dekoratif bir şıklık yaratmak istiyorsanız sizler için seçtiğimiz en güzel örnek modelleri galerimizde incelemenizi tavsiye ederiz.

Ev dekorasyonlarında az kullandığımız alanların başında koridorlar gelmektedir. Evlerimizde odalar arasında geçişleri sağlayan bölümlerdir koridorlar. Sadece geçiş yapmakta kullandığımız koridorlar ev dekorasyonlarında pek önemsenmez. Ve bu hemen hemen herkes tarafından yapılan bir hatadır. Ne kadar odalar arası geçişi sağlasa da koridorlarımıza ev dekorasyonunuzu yansıtmaktadır. Bu nedenle koridor dekorasyonlarına da gerekli önemi ve özeni göstererek hareket etmeliyiz. Aksi takdirde ev dekorasyonu muzun genel görüntüsü olumsuz etkilenecektir.

Koridor dekorasyonlarında aydınlatma ürünü kullanmaya özen gösteriniz. Ev girişlerinde bulunan koridor ilk görünüm açısından oldukça etkili bir rola sahiptir. Bol ve etkili aydınlatma ürünü kullanmanız daha geniş ve ferah bir dizayna sahip olduğunuzu sağlayacaktır. Ayrıca mümkün olduğunda ayna gibi ürünlere yer veriniz.

Koridorlar ve Antrelerin Dekorları
Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere dekorasyon son zamanlarda önemini giderek arttırmaya başlamıştır. Hal böyle olunca evin her köşesinde ve metrekaresinde dekoratif işlemler yapılmaktadır. Bu arayış nedeniyle birçok farklı alanda dekor çeşitleri çıkmıştır. Bunlardan birisi ve en yenisi antre, koridor dekorasyonlarıdır. Antre veyahutta koridorlar evin giriş kapısından itibaren ince, uzun alanlara denilmektedir. Bu antre, koridorlar evin giriş olmasından dolayı dekorasyon bazında oldukça önemlidir. Çünkü evin girişi insanlar üzerinde etkisi yüksek bir durumdur. Bu nedenle ev girişlerimizi olabildiğince iyi ve doğru bir şekilde dekore edip modern bir görünüme kavuşturmalıyız. Böylece eve gelen misafirlerimizde ev girişinize hayranlık duyacaktır.

Antreler ve koridor ev içerisinde bulunan odaları birbirine bağlayan nokta ve alanlardır. Bu alanların dekorasyonunda da oldukça dikkatli ve özenli davranılması gerekmektedir. Gerekli titizlik gösterildiğinde koridorlar hayat bulacaktır. İlk olarak koridor dekorasyonlarında adımlar atarken bu bölgenin aydınlatması iyi olmalıdır. Çünkü uzun bir alan olması dolayısıyla tek bir aydınlatma yeterli olmayabilir. Bu nedenle aydınlatmaları birden fazla sayıda ve tam merkezi konumda kullanmalısınız. Koridorlarınızda aydınlatma olarak avizeler kullanabileceğiniz gibi spot ve gömme lambalar oldukça ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Koridor dekorasyonu bahsettiğimiz üzere geniş ve ferah olmalıdır.

Bir alanın geniş ve ferah olmasını etkileyen unsurlardan biriside renklerdir. Renkler bir alanı geniş ve ferah gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle mümkün olduğunca koridorlarınızda açık renkte boyalar kullanınız. Beyaz,turkuaz,toz pembe gibi renkler ideal renklerdir. Koridor dekorasyonu düzenlerken bu alanlarda birçok eşyalar kullanabilir. Özellikle vestiyer gibi işe yarar eşyaları bu bölgede kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra görsellik önemli olduğu için koridor duvarlarında çeşitli aksesuarlara yer verebilirsiniz. Özellikle kitaplıklar,aynalar,tablolar ve resimler koridor kullanmak için uygun aksesuar çeşitlerindendir. Aynalar koridorunuza derinlik katabileceği gibi şık bir görünümün ortaya çıkmasında da etkili olacaktır. Son olarak koridor zemininde büyük ve parlak fayanslara yer verebilirsiniz.

Antre Dekorasyon Modelleri

Antre Dekorasyon Modelleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyon Modelleri
Bir ev için koridor ve antreler büyük bir öneme sahiptir. Eve ilk girdiğimiz anda karşımıza çıkan bir ortam olduğu için o ev hakkında fikir edinmemizi sağlar ve genel imaja çok büyük bir etkisi vardır. Durum böyle olunca antrenizin dekorasyonunu da önem ve titizlik ile sağlamalısınız. Antre dekorasyonunda özellikle fiziksel koşullar büyük bir öneme sahiptir. Dar mı yoksa geniş bir antre mi, ışık alıyor mu yoksa karanlık mı? Örneğin burada çok aydınlık ve şık bir antre dekorasyonu görüyoruz. Özellikle krem ve bej tonlarında dekore edilmiş bu antre modeli aydınlık ortamlar oluşturmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Antre Dekorasyon Modeli

Antre Dekorasyon Modeli

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyon Modeli
Daha gösterişli bir antre modeli çıkıyor karşımıza. Bu modelde de yine aydınlık renkler tercih edilmiş. Renk tonları olarak en fazla beyaz çıkıyor karşımıza. Beyaz tercih edilmesi sayesinde zaten olabildiğince ferah ve şık bir hava yakalanmış. Bunun dışında ise farklılık katmak adına eskitilmiş tarzda gümüş objelere yer verilmiş. Gümüş renkli dresuar ve üzerinde yine aynı tonda ve tarzda gümüş bir ayna kullanılması ortama gösterişli bir hava katıyor. Daha çok avangart tarzdan hoşlananlar için bu antre tarzı ideal bir seçim olacaktır.

Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyonu
Bu antre fotoğrafında yine beyazın hakimiyeti söz konusu. Ancak diğerinden farklı olarak bu modelde tarz olarak modern bir hava yakalanmış. Modern tarzdaki beyaz seçimi de hem çok şık hem de olabildiğinde havalı duruyor. Beyaz kapının yanına sade bir ayna yerleştirilmiş. Ara bölme olarak ise beyaz rafları olan bir açık ünite koyulmuş. Bu beyazların daha belirgin durmasını sağlayan ise yerde tercih edilmiş olan lamine parka rengi. Ahşap tonlarında bir lamine tercih edilerek beyazın iddiası daha da belirgin hale gelmiş.

Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyonu
Bu evin girişi ise yine çok iddialı. Ancak bu kez daha koyu renkler ve ahşap mobilya tercihi de yapılmış. Öncelikle kapıyı inceleyelim. Ortasında yatay bir cam bölme yerleştirilmiş olan kapının ana rengi koyu ahşap ve kenar çerçevesi ise siyah. Geniş kapı açıldığında ise yerlerin açık renk mermer olması ortamı ferahlatıyor. Bir tarafta doğal taş kaplama yapılmış ve üzerine yerleştirilen renkli tablo ile ortamın enerjisi yükseltilmiş. Diğer duvarda ise raf sistemi, aynalar ve dekoratif malzemeler ile birlikte çok modern ve şık bir görünüm elde edilmiş.

Antre Giriş Dekorasyonları

Antre Giriş Dekorasyonları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Giriş Dekorasyonları
Daha çok country tarzına ilgi duyarsanız da bu gibi bir antre uygulaması yapabilirsiniz. Burada yine beyaz ana renk olarak seçilmiş. Ancak sadece beyaz ile değil ahşap rengi ile birlikte çok daha farklı bir görüntü elde edilmiş. Duvarlar ve kapılar beyaz, dolap ve ayna rengi ahşap olarak tercih edilmiş. Bu modelin bu denli şık görülmesine sebep olan noktalardan bir tanesi de yerlerdeki karolar. Desenleri ve renkleri ile birlikte çok şık ve eskiye dönük bir hava yakalanmış. Çerçeveler ise her türlü antre dekorasyonu için iyi bir fikir olabilir.

Antre Giriş Dekorasyon Fikirleri

Antre Giriş Dekorasyon Fikirleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Giriş Dekorasyon Fikirleri
Yine bembeyaz bir görüntü çıkıyor karşımıza. Renkler genelde benzer olsa da tarzlar ortamın çok daha farklı görünmesine sebep olabiliyor. Bu görselde çiftli mekanizmaya sahip geniş bir giriş kapısı mevcut. Girince uzun bir koridor var ve zemin rengi ahşap olarak tercih edilmiş. Ancak bunun dışında hemen her şey yine beyaz renkte. Bu iki rengi bir arada kullanmak birçok yönden avantaj sağlar. Mesela aksesuar ya da mobilya seçiminde dilediğiniz renge gidebilirsiniz. Seçimleriniz ortamda mutlaka uyum sağlayacaktır. Bu yüzden mantıklı bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Beyaz Antre Dekorasyonu

Beyaz Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Beyaz Antre Dekorasyonu
Küçük evlerde antreler de buna paralel olarak küçük oluyor. Bu görseldeki antre de hem oldukça küçük hem de çok şık bir tasarıma sahip. Duvar renkleri ve kapı rengi beyaz olduğu için ferah bir görüntü elde edilmiş. Diğer taraftan renk katmak adına kızıl tonlarda bir dresuara yer verilmiş. Üst zemini ile ayna çerçevesi ve yerler de birbiri ile uyumlu olmuş. Siz de antrelerinizde bu görselde olduğu gibi canlı bitkilere yer verebilirsiniz. Bu sayede çok daha enerjik ve şık bir giriş elde etmiş olacaksınız. Ayrıca bu antrede küçük olmasına karşın bir de tabure yerleştirilerek mekanın daha kullanışlı hale getirilmesi de hedeflenmiş.

Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu
Bu antre modeli muhtemelen ya büyük bir villa ya da bir ofisin girişidir. Ancak sahip olduğu özellikleri ile bize fikir vermek adına ideal olabilir. Aynaların dekorasyonda yerinin büyük olduğu aşikar. Bu örnekte ise ahşap çerçeveli ve daire formlu çok sayıda ayna ile birlikte çok şık bir duvar dekorasyonu elde edilmiş. Yine zemin ve duvarlar beyaz tercih edilerek mobilyalarda ahşap rengine gidilmiş.

Koridor Duvar Dekorasyonu

Koridor Duvar Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Duvar Dekorasyonu
Yine geniş bir antre ve yine aynalı bir dekorasyon. Aynalar küçük ortamlarda ortamı daha geniş göstermek için kullanılırken bu tarz yerlerde ise daha şık ve farklı göstermek için kullanılabiliyor. Bir öncekinde daire olarak tercih edilen ayna çerçeveleri bu görselde ise karesel ve dikdörtgensel formda tercih edilmiş. Bir duvarı tamamen kaplayacak şekilde yerleştirilen bu aynalar ile bir ofis ya da gösterişli bir ev girişi elde edilebilir. İddialı seçimlerden hoşlananlar için harika bir fikir.

Koridor ve Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor ve Antre Dekorasyonu
Sıcak tonları kullanmak isteyenler için bir görsel geliyor karşımıza. Burada beyaz yerine genel zemin rengi olarak ekru ve bej tonları tercih edilmiş. Beyazda olduğu kadar ferah bir görüntü elde edilirken diğer taraftan da aynı sıcak bir aura yakalanmış. Bu görüntüyü pekiştirmek için ise objeler ve mobilyalar da yine sıcak tonlarda tercih edilmiş. Ahşap rengi kullanılırken buna ilave olarak kırmızılı objeler yerleştirilmiş ve iddialı bir giriş olmuş.

Koridor ve Antreler için Dekorasyon Önerileri

Koridor ve Antreler için Dekorasyon Önerileri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor ve Antreler için Dekorasyon Önerileri
Bazıları antre dekorasyonu için daha düz ve sade bir görüntü tercih ederken bazıları da bu şekilde detayların ve eşyaların çok olduğu daha farklı bir görüntüden hoşlanır. Elinizi attığınızda eşyalarınıza ulaşmak istiyorsanız birçok mobilya parçasından vazgeçerek bunu duvar rafları ve askıları ile elde edebilirsiniz. Ancak bu görselde bu yapılırken diğer taraftan da farklı dekoratif özellikler kullanılarak bu durum daha farklı bir hale getirilmiş. Örneğin duvar kağıdı ayrıntısı çok şık ve farklı bir seçim olmuş.

Koridor ve Giriş Dekorasyon Modeli

Koridor ve Giriş Dekorasyon Modeli

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor ve Giriş Dekorasyon Modeli
Klasik ve sade, aynı zamanda iddialı bir antre modeli daha görüyoruz. Bu modelde ise daha farklı formda bir antre söz konusu. Kare ya da dar uzun antreler için çok farklı dekorasyon alternatifleri bulmak mümkün ancak bu şekilde farklı formdaki mekanlar için de çözüm önerileri gerekebiliyor. Bu görsel bu alan için ideal bir örnek. Beyaz bir masa dresuar olarak kullanılmış ve geniş ayna ile sıkıcı bir alan olmaktan uzaklaştırılmış. Her açıdan farklı ve tarz sahibi bir antre elde edilmiş.

Koridor ve Giriş Dekorasyonu

Koridor ve Giriş Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor ve Giriş Dekorasyonu
Detaylı bir görüntü seviyorsanız bu şekilde tabloları kullanabilirsiniz. Önceki görsellerde bunun ayna ile oluşturulmuş halini görmüştük. O daha sade ve tek tip idi. Bunda ise farklı tablolar yerleştirildiği için daha renkli ve daha farklı bir antre olmuş. Ayrıca bu görselde karşılıklı iki ayrı duvarda kullanılmış. Büyük bir çiçek ve gerisindeki mavi renkteki çiftli kapılar ile birlikte çok farklı ve iddialı bir antre.

Koridor ve Hol Dekorasyonları

Koridor ve Hol Dekorasyonları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor ve Hol Dekorasyonları
Beyaz ve ahşap uyumuna bu kez siyah ve beyaz uyumu da ilave edilmiş. Özellikle mekanda en çok göze çarpan şey şüphesiz ki siyah ve beyaz desenli olan halı. Sade parçaların bir arada kullanıldığı bu antre modelinde bu şekilde bir halı tercih edilerek çok iddialı bir giriş elde edilmiş. Sade ama farklı olarak tanımlanabilir.

Modern Koridor Dekorasyonu

Modern Koridor Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Modern Koridor Dekorasyonu
Koyu renkler ve modern detaylardan hoşlananlar için ideal bir antre. Özellikle spot aydınlatmalar bu görüntüyü daha da parlatmış. Duvarlarda seyrek olarak yerleştirilen tuğlalar çok iddialı duruyor. Ayrıca aksesuar seçimi olarak da çok iddialı parçalar tercih edilmiş.

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyon Fikirleri
Bu görsel de minimal bir tarzı anımsatan cinsten. Beyaz zeminlerin sıradan durmasına engel olan şey karşı tarafta bulunan bölmedeki mavi tondaki duvar kağıdı. Desenli ve soft tonlarda olması şık bir görüntü sağlamış. Ahşap dresuar ve farklı tasarıma sahip askı ile birlikte çok şık bir antre elde edilmiş.

Koridor Dekorasyonu Seçenekleri

Koridor Dekorasyonu Seçenekleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu Seçenekleri
Beyaz ve gri uyumu ise dekorasyonda son yıllarda yine yükselen ve çok fazla sevilen bir başka iki renk. Özellikle duvar rengi olarak gri tercih edilerek diğer yerlerde beyaz kullanılması bu görseldeki gibi çok ferah ve çok zengin bir görüntü veriyor. Burada aksesuarlar yani çerçevelerde de beyaz tercih edilmiş. Sade bir antre olması sayesinde dar olması göze batmıyor.

Koridor Tasarımları

Koridor Tasarımları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Tasarımları
Uzun duvarların bu şekilde çerçeve ya da aynalar ile kaplandığını gördük. Ancak bu görselde daha farklı bir görüntü var. Daha kısa bir duvarda çerçevelere yer verilmiş. Bu da oldukça şık bir seçim olmuş. Özellikle küçük antrelerde bu şekilde daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz. Çizgili kilim de ortama spor ve şık bir hava katıyor.

En Güzel Koridor Dizaynları

En Güzel Koridor Dizaynları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : En Güzel Koridor Dizaynları
Eğer bu görseldeki gibi bir aydınlatma oluşturma imkanınız var ise işiniz çok daha kolay olacaktır. Zira yapacağınız her şey bu ortamda çok daha şık ve parlak görünecek. Burada da loş bir aydınlatma kullanılmış. Duvarlarda bu kez çok büyük çerçeveler tercih edilmiş. Bej ve kahve tonları bir arada kullanılarak çok şık bir antre çıkmış karşımıza.

Kitaplık Koridor Tasarımları

Kitaplık Koridor Tasarımları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Kitaplık Koridor Tasarımları
Koridorda kitaplık kullanmak da çok parlak bir fikir olabilir. Görseldeki gibi hem zengin hem de dekoratif duracaktır. Ancak küçük bir antreniz var ise kitaplık bölümünü de küçük tutmalısınız. Yoğun şekilde tercih ederseniz kötü görünebilir. Aynı zamanda mekandan da tasarruf sağlayacaktır.

Koridor Aydınlatmaları

Koridor Aydınlatmaları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Aydınlatmaları
Ahşap sevenler için bu görselde olduğu gibi tamamen ahşap bir dekorasyon da iyi bir fikir olabilir. Bu koridorda sadece yerler değil duvarlar da ahşap malzeme ile yapılmış. Ayrıca ahşabın ham halinin rengi kullanılmış ve aksesuarlardaki sadelik de buna eklenince çok minimal ve bir o kadar da farklı ve şık bir dekorasyon elde edilmiş.

Koridor Aydınlatması

Koridor Aydınlatması

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Aydınlatması
Koridorlarda mobilyalar, döşemeler kadar önemli olan bir diğer şey ise hiç şüphesiz aydınlatma malzemeleridir. Aydınlatma için kullanılan ürünler sadece bir gereklilik değil aynı zamanda görsel ve dekoratif bir anlam da ifade eder. Bu örnekte de abajurlar ile elde edilmiş dekoratif bir alan görüyoruz. Çok sade bir koridora büyüklü küçüklü top şeklindeki abajurlar ile hareket katılmış. Ve kapı rengi olarak da kırmızının seçilmiş olması bu görüntüyü daha da güzelleştiriyor.

Koridor Dekorasyon Fikirleri

Koridor Dekorasyon Fikirleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Fikirleri
Aydınlatmanın önemine bir örnek daha çıkıyor karşımıza. Burada da gömülü bir aydınlatma yapılmış. Led lambalar ve gölgeli ışıklar ile birlikte tavan çok şık görünüyor. Bu şekilde koridorlara dikkat edecek olursak genelde alt kısmın daha sade ve düz olduğunu görmekteyiz. Yani karmaşa oluşturmaması için diğer detaylar sade şekilde tercih edilmiş. Bu da daha güzel bir sonuç elde edilmesini sağlıyor.

Koridor Dekorasyonları

Koridor Dekorasyonları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonları
Kişilere ve mekanlara göre koridorda oluşturulacak olan hava da değişiklik gösterecektir. Örneğin bu modelde ise daha soğuk renkler tercih edilmiş. Siyah ve metal ile birlikte bej rengi kullanılarak hem çok havalı hem de şık görünümlü bir koridor ortaya çıkarılmış. Tavan lambaları ve dresuar üstündeki aydınlatmalar ise olayı daha da şık bir noktaya taşımış.

Koridor Dekorasyon Modeli

Koridor Dekorasyon Modeli

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Modeli
Son birkaç örneğin aksine bu modelde ise daha sıcak bir atmosfer elde edilmiş. Ahşabın sıcak bir tonunun kullanılmış olması bunun  temel sebebi olabilir. Ancak sadece ahşap rengi ile değil sarı ışık kullanılması ve tercih edilen şekiller ile de alakalı bir durum. Dolaptaki yuvarlak detaylar ve yuvarlak halı da bu sıcak görüntüyü destekliyor. Yumuşak geçişleri siz de bu şekilde kullanabilirsiniz.

Koridor Dekorasyon Modelleri

Koridor Dekorasyon Modelleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyon Modelleri
Antreler ve koridorlar için çerçeveli dekorasyondan daha önce de bahsettik. Bu da buna şık bir örnek daha. Bu kez çerçeveler daha farklı şekillerde dizilmiş. Yani belli bir form ve sıra ile değil rastgele olacak şekilde takılmış. Daha rahat ve oldukça şık bir görüntü olmuş. Lambalar ile de bu çerçevelere daha fazla dikkat çekilmiş. Döşeme ve alt kısma bakarsak da oldukça sade bir görüntü görüyoruz. Bu da boğucu bir sonuçtan uzaklaşmak için ideal olmuş.

Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu
Çok havalı ve çok farklı bir ev girişi. Bu kez duvarda değişik bir aydınlatma kullanılmış. Delikli görüntüsü bir tabloyu andırırken aralarından sızan beyaz ışık koridora çok farklı bir atmosfer veriyor. Beyaz ağırlıklı olan mekanda ahşap detaylı bir dresuar tercih edilmiş. Halı olarak da açık mavi kullanılması yine fresh ve ferah bir ortam için harika seçim.

Koridor Dizaynları

Koridor Dizaynları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dizaynları
Aydınlatmanın öneminden bahsetmişken buna farklı örnekler çıkıyor karşımıza. Bu görselde de iki ayrı parlayan nokta var. Bunlardan ilki duvarlardaki serpiştirilmiş olan tuğla görünümü. Ortama otantik bir hava katmış. İkincisi ise spot aydınlatmalar. Bu aydınlatmalar sayesinde ise tuğlalar daha dikkat çekici bir havaya bürünmüş.

Koridor Modelleri

Koridor Modelleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Modelleri
Antrelerde ve koridorlarda elbette bu şekilde merdivenli olan modeller de mevcut. Dubleks evler için bu örnek çok iyi olabilir. Beyaz merdiven zemini ve korkulukları ile çok ferah bir görüntü mevcut. Bunun yanında merdiven duvarında kullanılmış olan çerçeveler ise yükselen formu ile çok hoş görünüyor. Daha önce de örneklerini vermiş olduğumuz gibi bu modelde de yerler koyu renk tercih edilmiş ve bu beyaz kısımların daha da güzel görünmesini sağlıyor.

Koridor Tasarımı

Koridor Tasarımı

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Tasarımı
Bu koridor ise bize daha çok bir retro dekorasyon çağrışımı yapıyor. Bej rengi duvarlar ve kullanılan aksesuarlar tam olarak bu tarza uygun. Özellikle hardal sarısı olan ve deri gibi parlak bir döşemeye sahip olan puf kesinlikle bu koridorun yıldızı. Üzerinde yer alan farklı formlardaki çerçeveler ise bu görüntüyü daha da pekiştirmiş oluyor.

Koridor Tasarımları

Koridor Tasarımları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Tasarımları
Koridorlarda eskilerde çok tercih edilen ve son zamanlarda da geri gelen trendlerden bir tanesi de bu şekilde iki farklı renk boyama. Duvarlarda çıta ile ayrı iki bölüm elde edilmiş ve üst kısım açık alt kısım koyu renge boyanmış. Eğer dekorasyonda biraz detaycı ve farklı olana ilgili iseniz siz de bu şekilde uygulamalar yapabilirsiniz.

Antre Dekorasyon Modelleri

Antre Dekorasyon Modelleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyon Modelleri
Farklı renkleri bir araya getirmeyi sevenler ve değişik olana ilgi duyanlar için çok şık bir örnek. Bu modelde beyaz ve mavi renkleri bir arada kullanılmış ve marin teması elde edilmiş. Duvarlar beyaz ve kapı rengi mavi tercih edilmiş. Yerlerin ise koyu ahşap rengi seçilmesi bu uyumu daha da şık bir hale getirmiş.

Antre Dekorasyonları

Antre Dekorasyonları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyonları
Klasik tarza verilebilecek bir örnek geliyor karşımıza. Tarz klasik ve bir o kadar da şık. Tavan ledleri çok sade ve hoş bir seçim olmuş. Beyaz kapılar ve gri duvarların uyumu ise harika görünüyor. Bu uyuma ilaveten yerleştirilmiş olan koyu renkli mobilyalar ise görüntüyü tamamlıyor.

Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Antre Dekorasyonu
Benim tarzım modern tasarımlar diyenler için çok şık bir örnek. Dolaplar tamamen parlak lake malzemeden tercih edilmiş ve ortamdaki hemen her şey düz hatlı ve parlak, açık renklerde. Kullanılan aksesuarlar ise farklı ve iddialı. Özellikle büyük tablo ve arkada yer alan değişik formlu aksesuar ve saksılar ile çok modern bir koridor.

Koridor Dekorasyonları

Koridor Dekorasyonları

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonları
Koridor duvarlarında çıta kullanımından bahsetmiştik. Burada ise mavi ve beyazın uyumu ile benzer bir uygulama yapılmış. Alt kısım beyaz üst kısım mavi boyanmış. Üst taraf ise tamamen farklı renk ve formlarda çerçeveler ile döşenmiş ve çok iddialı bir antre elde edilmiş. Yer karolarındaki ikili renklendirme ise çok hoş görünüyor.

Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu
Dar ve uzun bir koridoru şık bir hale getirmek her zaman için daha zordur. Bu görselde ise buna sade ve şık bir çözüm önerisi sunuluyor. Dar olmasına rağmen bu koridor modelinde bir adet dresuar ve yanında sandalye bile kullanılmış. Her unsuru ile çok uyumlu ve havalı bir koridor elde edilmiş.

Koridor Dekorasyonu Modeli

Koridor Dekorasyonu Modeli

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu Modeli
Eğer mobilya yerleştirmek için elverişli bir antre değilse siz de bu görseldeki gibi duvarları etkin şekilde kullanabilirsiniz. Görseldeki antrede duvarlar dekoratif olarak kullanılmış ve sadece dar ve küçük bir mobilya yerleştirilmiş. Hem oldukça şık hem de sade bir sonuç elde edilmiş.

Koridor Dekorasyonu Modelleri

Koridor Dekorasyonu Modelleri

Koridor ve Antre Dekorasyonu : Koridor Dekorasyonu Modelleri
Son olarak karşımıza gelen koridor ise çok iddialı bir model. Eskitme şekilde tercih edilmiş olan bu görselde her yerde eskitme ahşap detayları yerleştirilmiş. Yine eskitme tarzda aydınlatmalar ile bir bütün elde edilmiş. Aynı şekilde yerdeki halı da açık tonlarda ve bu tarza uyum gösterecek şekilde iyi bir seçim olmuş.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ