Dekor Style

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası hem işlevselliği hem de dekoratif özelikleriyle evlerin mutfak bölümlerinde önemli bir ihtiyacı karşılayan bir eşya türüdür. Birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilen mutfak masaları, kullanıcıların beğenileri doğrultusunda farklı renk ve boyutlarda imal edilerek kullanıma sunulur. Böylece kullanıcılar mutfaklarının sahip olduğu alana göre köşe masaları veya daha küçük boyutlara sahip bulunan kare şeklindeki küçük mutfak masası modelleri arasından bir tercihte bulunabilmektedir. Mutfakların istenilen görünümlere kavuşması adına oldukça önemli bir yere sahip bulunan mutfak masaları, mutfak dekorasyonu bakımından da büyük öneme sahiptir.

Kalabalık ailelere uygun boyutlarda tasarlanabildiği gibi, tek veya iki kişinin yaşadığı mutfaklara da uygun şekilde imal edilen masalar, ihtiyaca göre sandalye sayısıyla tam bir bütünlük oluşturmaktadır. Çoğunlukla sandalye masa takımı şeklinde kullanıma sunulan mutfak masaları, kullanıcı taleplerine bağlı olarak sadece masa şeklinde de alınabilmektedir. Konfor ve işlevsellik anlamında farklı stillerde tasarlanarak kullanıcılara sunulan mutfak masaları,

  • Kare
  • Dikdörtgen
  • Oval
  • Yuvarlak
  • L şeklinde imal edilmektedir.

Mutfak bölümünün boyutlarına göre katlanabilir veya kendinden banklı modelleriyle de ürün çeşitliliği oluşturan mutfak masası modelleri, ahşap, metal, sunta, cam ve MDF gibi malzemeler kullanılarak imal edilmektedir.

Desenli mutfak masası önerisi

Mutfak Masası Modellerinin Özellikleri

Mutfak masası modelleri çoğunlukla mutfağın sahip olduğu boyutlara göre sipariş edilse de, konfor özellikleri, işlevsellikleri ve mutfak dekorasyonu açısından uygunlukları da oldukça önemlidir. Mutfak masalarında fark yaratan unsurlardan biri de imalatta kullanılan malzeme kalitesidir. Kullanılan malzeme direkt olarak masa fiyatlarını etkilerken, kullanım ömrü ve görselliği de seçimdeki en önemli etkenler arasındadır. Daha doğal bir görünüme sahip ahşap masaları tercih eden kullanıcılar, çam, kestane, kayın, ceviz ve meşeden imal edilen ürünleri tercih ederken, modern tasarımlara ilgi duyan kullanıcılar cam ve metal tasarımları daha çok tercih etmektedir.

Cam Mutfak Masaları

Modern görünümlerinin yanı sıra kolay temizlenebilir olma özelliğine de sahip bulunan cam mutfak masaları, özenli bir kullanımla uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilen ürünlerdir. İmalat aşamasında özel işlemlerden geçirilerek dayanıklılığı artırılan cam mutfak masaları, görsel zenginlik açısından da fark yaratan bir ürün çeşididir.

Ahşap Mutfak Masaları

Ahşabın doğal görünümündeki ayrıcalığı yaşatan ahşap mutfak masaları, özellikle klasikten vazgeçmeyenlerin her daim ilk tercihidir. Farklı renk ve boyutlarda imal edilerek kullanıma sunulan bu tür ürünler, ahşap tasarımlara sahip sandalyelerle kombine edildiğinde mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktadır. Konforun üst düzeyde yaşanabilmesi için deri kaplı kalın puflardan oluşan sandalyelerle birlikte kullanıma sunulan bu tür ürünler, kullanıcı zevkine uygun olarak farklı tasarım sandalyelerle de kombine edilebilmektedir.


Metal Mutfak Masaları

Yaşamın her alanında oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bulunan metal, mutfak masalarının da vazgeçilmez malzemesidir. Dayanıklılığıyla öne çıkan metal mutfak masaları, uzun yıllar boyu deforme olmadan kullanılabilmektedir. Farklı renklere boyanarak müşterileri zevklerine uygun hale getirilen bu tür masalar sahip oldukları modern ve minimalist tasarımlarla mutfaklara ayrı bir görünüm kazandırır. Kullanıcıların konfor ve dekoratif beklentilerine göre metal veya ahşap sandalyelerle takım haline getirilen metal mutfak masaları, isteğe bağlı olarak açılır katlanabilir modelleriyle de sipariş edilebilmektedir.

Mutfaklarında kullanım alanın sıkıntısı yaşayan aileler için en rahat kullanımı sağlayan açılıp kapanabilen veya katlanarak bir köşede muhafaza edilebilen modellerdir. Bu tür masaların sandalyeleri de katlanabilir özelliğe sahip bulunduğundan dolayı mutfağın en verimli şekilde kullanılabilmesine olanak sağlarlar. Gerek mutfakların gerekse evlerin genel görünümlerine büyük katkı sağlayan mutfak masaları, her bütçeye uygun modelleriyle satışa sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Sütlü Kahve Koltuk Takımı Perde Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ