Dekor Style

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri

Makalemizde Koçtaş mağazalarında satılan çok amaçlı mutfak dolabı modellerini inceledik. Modellerin detayları ve resimlerini incelerken aynı zamanda özellikleri ve kullanım yerleri hakkında da pratik bilgiler alabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarının Yetersiz Kalması: Mutfaklar evin en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Özellikle evin hanımları için vazgeçilmezleri olan bir oda diyebiliriz. Ancak bu önem içerisine sadece odanın özellikleri değil aynı zamanda dolapları da büyük bir etki etmektedir. Mutfak dolapları yetersiz ise malzemeleri koymak ciddi bir sıkıntı yaratabilir.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı; İşte bu noktada mutfak için ilave dolaplar edinmek söz konusu olmaktadır. Koçtaş ise tam olarak bu ihtiyaca yönelik olarak tasarımlar üretmeye devam etmektedir. Klasik dolapları mutfağa uyarlamak yerine tamamen mutfaktaki ihtiyaçlar gözetilerek üretilmiş olan ürünleri tercih etmek çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı; Fırın Dolabı
Koçtaş mutfaklar için üretmiş olduğu dolaplarda farklı temalar üzerine çalışıyor. Özellikle fırın dolabı için üretilen bir kategori mevcut. Bu kategori altındaki dolap modellerinde özellikle fırın koymak için önü açık olan bir bölme mevcut. Bu bölmeye dilerseniz klasik fırın, dilerseniz de ilave olarak kullanacağınız mikrodalga fırını yerleştirebilirsiniz.

Bu sayede tezgahın üzerinde bir fırın yer kaplamamış olacak ve size de ekstra alan kalacak. Mutfaklar söz konusu olduğunda küçücük bir alanın bile kritik olduğunu düşünürsek bu büyük bir artı olacaktır. Fırın dolaplarında ayrıca sadece fırın gözü değil yanında ya da alt üst kısımlarında farklı amaç için kullanılabilecek kısımlar da yer alıyor. Kapaklı dolaplar ya da çekmeceler bunların içerisinde mevcut. Bu sayede dilediğiniz gibi eşyalarınızı yerleştirebileceksiniz.

Mutfağın Büyüklüğüne Göre Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Seçimi
Fırın dolaplarında ya da diğer dolap modellerinde de çeşitli mutfaklara sığabilecek ölçülerde üretimler yapılıyor. Tamamen dar olarak dolapları kullanarak çok küçük mutfaklarda bile yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Ancak eğer yeterli alan mevcut ise daha geniş olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Bazı fırın dolapları orta boy olacak şekilde tercih edilebildiği gibi bazıları da tam boy olarak üretilmektedir. Sizin ihtiyacınız ve mutfağınız hangisi için uygun ise buna paralel tercihlerde bulunabilirsiniz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolaplarını Diğer Alanlarda Kullanabilirsiniz
Sadece mutfak için değil evin her türlü köşesi için uygun olabilecek çok çeşitli alternatifleri bulmanız mümkün. Giysi koymak için bir dolaba ihtiyacınız var ise ebatları daha büyük olan ve içinde hem askı hem de raf bölmeleri olan dolaplardan tercih edebilirsiniz. Bu dolaplar aynı zamanda evin girişinde büyük bir vestiyer ihtiyacı olanlar için de iyi bir tercih olabilir.

Raf bölümlerine ayakkabı ve atkı vs malzemelerinizi yerleştirebilir, ceket ve montlarınızı da askılara rahatlıkla asabilirsiniz. Bu sayede kıyafetleriniz birbirine karışmadan rahatlıkla erişilebilir olacaktır. Daha dar giysi dolaplarını ise normal dolabı yetersiz kalanlar ilave dolap olarak satın alabiliyorlar. Ebatları da ilave olması açısından gayet ideal olacaktır.

Çok Amaçlı Mutfak Dolapları: Kalite ve Görünüm
Çok amaçlı dolaplarında dış görünüm ve malzemelerde de çeşitlilikler bulunuyor. Koçtaş çok amaçlı mutfak dolabu modellerinde hem klasik modelleri rahatlıkla görebilir hem de trendlere uygun seçimler yakalayabilirsiniz. Örneğin düz beyaz renklerden oluşan çok amaçlı mutfak dolapları Koçtaş mağazalarında her daim satışta olmaktadır. Özellikle mutfak ve banyoya sağladıkları uyum açısından bu tip parlak beyaz kapaklı çok amaçlı mutfak dolapları her daim satılmaktadır.

Bunun dışında ahşap renklerin çeşitli alternatifleri de bulunuyor. Özellikle orta ahşap tonları, açık ya da koyu renklerde de farklı üretimler mevcut. Beyazın parlak değil daha eski ahşap görünümlü modelleri de mevcut. Sizin odanız ya da kullanacağınız mekan için ne tarzda bir ürün ideal olacaksa çok amaçlı mutfak dolapları arasında kendi zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri
Bahsettiğimiz modeller daha çok her zaman bulunan ve sürekli satılan modeller. Ancak siz daha modaya uygun bir dolap modeli istiyorsanız bu şekilde alternatifleri de Koçtaş mağazalarında bulabilirsiniz.

Örneğin son dönemde çok amaçlı mutfak dolabı modellerinde ahşap rengi ile beraber siyah kullanımı çok yaygın. Özellikle boy dolaplarında ya da diğer ebatlı dolaplarda ana renk ahşap iken siyah malzeme ile detaylar ve çerçeveler tercih edilebiliyor. Özellikle metal siyah malzeme çok şık bir seçim olabiliyor.

Bunun dışında beyaz renk çok amaçlı mutfak dolabı modellerinde de bu şekilde daha popüler alternatifler mevcut. Örneğin düz beyaz lake kapaklarda gümüş rengi metal detaylar şık bir bütünlük sağlamış oluyor. Trendlere göre seçimler yaparak bu modellerden de tercih edebilirsiniz. Şimdi Koçtaş çok amaçlı mutfak dolaplarına daha detaylı örnekler verelim.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Prado

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Prado

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Prado
Prado çok amaçlı dolap mutfaklarınızda hem tezgah ihtiyacına yönelik olarak hem de dolap ihtiyacına yönelik olarak tercih edebileceğiniz çok mantıklı bir dolap seçimi olabilir. Bu modelde beyaz kapaklar ve tezgah kısmında ahşap renk tercih edilmiş ve bu da çok şık bir model ortaya çıkmasını sağlamış. Üç ayrı dolap kapağı bulunan modelin bir tane de çekmecesi bulunuyor. Küçük bir dolap gibi görünmesine karşın içerisine tahmin ettiğinizden çok daha fazla malzeme alacak ve bu dolap sayesinde mutfağınızdaki yük biraz daha azalmış olacak.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Hafele Şişelik Mekanizması

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Hafele Şişelik Mekanizması

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Hafele Şişelik Mekanizması
Koçtaş mutfak dolabı seçimi için çok ideal alternatifler sunuyor. Bu görselde de doğrudan mutfak dolabının kendi içerisinde yer alan bir adet şişelik görüyorsunuz. Çekmece şeklinde açılan bu şişelik mekanizması bakliyat ya da sıvı malzemelerinizi şişeleri ile birlikte içerisine alacak olan çok kullanışlı bir mekanizmadır. Dışarıdan dar bir dolap kapağı gibi görünen bu bölüm açıldığında size elinizin altındaki malzemelere anında ulaşma imkanı verecektir. Karışmalara ya da dökülmelere karşı ideal bir tercih olabilir.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Charlotta

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Charlotta

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Charlotta
Bu görselde ise minik ama çok işlevsel bir fırın dolabı görüyoruz. Bu dolapta orta bölümde bir adet açık bölme fırın yerleştirmek için tasarlanmış. Mutfağınızda fırın için ayrıca bir yeriniz yok ise ya da mikrodalga fırın almak istiyorsanız bu dolap size yer imkanı sağlayacaktır. Ayrıca bununla sınırlı değil. Yanında olan ve alt kısmında yer alan kapaklı dolaplar sayesinde bakliyatlarınızı ya da mutfak malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz alan elde etmiş olacaksınız. Ayrıca gördüğünüz gibi el altında duran eşyalarınızı yerleştirerek tezgahınızın üzerinde yer açabilirsiniz.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Alba

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Alba

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Fly Alba
Bu model ise yine başta mutfak olmak üzere her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Küçük ebatları ile birlikte tam bir kurtarıcı olacaktır. Eğer depolama alanına ihtiyaç duyuyor ancak alanınız da kısıtlı ise değerlendirebileceğiniz bir model. Kapak rengi parlak beyaz olan alba çok amaçlı dolabın iskelet rengi ise orta ahşap rengi tonlarında tercih edilmiş. Bu sayede çok radikal bir renk olmayıp çeşitli mobilyalar ile kullanabilirsiniz.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Colin

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Colin

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Colin
Eğer mutfağınızda yeteri kadar alanınız yok ise siz de dolaplarınızı değerlendirebilirsiniz. Boş bir duvarınızın olması yeterli olacaktır. Bu modelde hem açık hem de kapalı alanlar bulunuyor. Özellikle alt kısım tam olarak bardaklık şeklinde tasarlanmış. Su bardaklarınızı ya da fincanlarınızı yerleştirebilirsiniz. Üst raflara ise baharatlık vb eşyalarınızı koyabilirsiniz. Kapaklı olan dolap kısmına ise dilediğiniz kapalı durmasını istediğiniz malzemeleri koyabilirsiniz. Bu dolap yer kaplamadan depolama alanı sağlarken aynı zamanda dekoratif bir görüntü de oluşturacaktır.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Merkür

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Merkür

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri: Dekorister Merkür
Merkür mutfak dolabı ise yine küçük bir fırın dolabı olarak tasarlanmış. Düz beyaz görüntüsü tam olarak minimal bir görüntü veriyor. Özellikle metal ayakları ile de altının temizlenmesi oldukça kolay olacaktır. Orta kısımda fırın bölümünün yer aldığı dolabın altında geniş bir yatay dolap kısmı var. Buraya da eşya koyabilirsiniz. Aynı zamanda üst bölümü de tezgah gibi kullanılabilir.

Koçtaş Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Modelleri Fiyatları ve Satın Alma Seçenekleri
Çok amaçlı mutfak dolaplarını daha detaylı incelemek ve satın alma seçeneklerini görmek için buraya tıklayınız. Bu sayfa üzerinden Koçtaş mağazalarında satılan çok amaçlı mutfak dolaplarını fiyatları ile birlikte inceleyebilir ve ürünler hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ