Bir ebeveyn olarak hayattaki en değerli varlıklarımız bebeklerimizdir. Bebekler ilk doğduklarından itibaren sürekli göz önünde bulundururuz. Özellikle ilk aylarda bebekler yatak odalarında beşik sayesinde bizle birlikte kalırlar. Ancak daha sonraki süreçlerde bebekler gelişimini tamamlayıp kendilerine ait bir odaya sahip olurlar. Bu bebek odalarında her şey oldukça önemlidir. Özellikle renkler bebek odalarında önemli bir yere sahiptir.


Sevgili okurlarımız bildiğiniz üzere renklerin insan psikolojisinde etkili bir rol oynamaktadır.  Özellikle bebeklerin üzerinde daha çok etkili olmaktadır. Bu nedenle her oda için renk tercihi yaparken dikkatli olurken, bebek odalarında  daha özenli hareket etmeliyiz.

Bebek odalarının dekorasyonunu düzenlerken oda rengi için bulunan seçeneklerden birisi de açık mor rengidir. Açık mor rengi hem erkek hem de kız çocukların odalarında gönül rahatlığı ile birlikte kullanabilirsiniz. Ancak genellikle daha çok kız çocukların odalarında kullanıldığını görmekteyiz. Ayrıca açık mor renginin diğer renklerle de uyumlu olduğunu görmekteyiz. Yani bebek odalarında kullanacağınız nevresim takımları gibi ürünlerle uyumlu olacak olan bu renk dolap ve baza renkleri ile de uyum sağlamaktadır.

Ayrıca  bilirsiniz ki bazı renkler insanları rahatlatıp, pozitif enerji vermektedir. Nitekim bu renklerden birisi de açık mordur. Açık mor özellikle bebeklerinize huzur verecek ve ayrıca bebeklerinizin gözünü almayıp aksine gözünü dinlendirecek bir etkiye sahiptir. Sizlerde eğer bebeğinizin odasını dekora ediyorsanız mutlaka ve mutlaka tercih edebileceğiniz renkler arasında açık mor olduğunu unutmayınız.

Lila Bebek Odası Dizaynı

Lila Bebek Odası Dizaynı

Lila Bebek Odası

Lila Bebek Odası

Lila Bebek Odası Dekorasyonu

Lila Bebek Odası Dekorasyonu

Lila Bebek Odası Dekorasyonları

Lila Bebek Odası Dekorasyonları

Lila Bebek Odaları

Lila Bebek Odaları

Bebek Odalarında Lila Rengi

Bebek Odalarında Lila Rengi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ