Dekor Style

L Koltuk Modelleri Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

L koltuk modelleri, hem şık hem de kullanışlı formu ile küçük salonlarda kurtarıcınız olmaya aday. Tek bir parçadan oluşması köşe koltuk takımlarına oturma grubu işlevi kazandırıyor. Siz de küçük ebatlardaki salon dekorasyonlarında L koltuk modellerinden yararlanabilirsiniz. Mekanı verimli kullanmanıza yardımcı olsalar bile köşe takımını seçerken bazı noktalara hassasiyet göstermenizde yarar var.

İç Dekorasyonu Tamamlayan L Koltuk Modelleri

Modern ve spor bir salona sahipseniz çok yastıklı modeller yerine kanepe biçiminde tasarlanan L koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle son yıllarda mekanizma desteği ile yatak olarak da kullanılabilen tasarımlar modern görünümlü salonlarda sıklıkla görebilirsiniz. Fakat klasik detayların öne çıktığı bir salon için çizgili döşemeye sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Klasik modellerde depolama opsiyonu da bulunuyor. Yastık ve minderlerle süslenen klasik L koltuk modellerinde kullanılan kumaşlar ise kir tutmuyor.

L Koltuk Modellerinde Renk Seçimine Dikkat

L salon koltuğu yapısı itibari ile diğer modellere nazaran daha çok toz toplayabiliyor. Elbette ki bu durumun seçtiğiniz ürünün kumaşından modeline kadar farklı kriterlere bağlı olarak da değiştiğini görebilirsiniz. Topladığı tozu belli etmemesi açısından açık renkli L koltuk modellerine öncelik verebilirsiniz. Ayrıca açık tonları tercih etmeniz küçük salonun daha ferah bir hava yakalamasına da yardımcı olur. Fakat açık tonlarda bir duvar boyası tercih ettiyseniz ve boyayı değiştirme imkanınız yoksa koyu renklerle hareket kazandırılan modellere de bir şans verebilirsiniz. Özellikle bej tonlara sahip bir salonu turuncu ve kırmızı ve lacivertle harmanlanan bir koltuk takımı ile bütünleştirerek ortamda samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renk seçiminde aksesuar ve duvarlarla uyumu yakaladıktan sonra gerisi sizin zevkinize kalıyor.

Köşe Koltuk

Konforlu Kullanım, Rahat Temizleme İmkanı

L koltuk modellerinde konfora da şıklık kadar önem vermeniz gerekir. Salonu sürekli kullanmıyor olsanız dahi mutlaka misafirlerinizi rahat ettirmek istersiniz. Kaliteli sünger ve kumaş kullanımı koltuğun rahatlığını öncelikli olarak etkileyen kriterler arasında yer alır. Çabuk deforme olmayan sünger ve oturduğunuzda kaydırmayan hatta terletmeyen kumaşlar sizi doğru ürüne götürür. Salonunuzu sürekli kullanıyorsanız temizlik bakımından rahatlık sağlayan L koltuk modellerine yönelmenizde yarar var. Özellikle fermuarlı minderleri olan ürünlerin kılıflarını belli aralıklar ile temizleme şansına sahipsiniz. Eğer mutfak köşe koltuğu satın almak istiyorsanız daha minimal ve bakımı kolay modellere yönelebilirsiniz. Tasarım ve dekorasyon açısından değerlendirerek alacağınız bir L koltuk modelinin işlevsel olarak da sizi tatmin etmesine özen gösterebilirsiniz.

Köşe Koltuk

L Köşe Koltuk Fiyatları

Tasarımlarından kumaş seçeneklerine kadar oldukça farklı özelliklere sahip pek çok L koltuk modeli ile karşılaşabilirsiniz. L koltuk fiyatları da bu çeşitlilik doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Yastıklarda ya da minderlerde kullanılan dolgu malzemesi hem koltuk takımlarının dayanıklılığını artırır hem de fiyatlarını etkiler. L koltuk fiyatları, ürünün sadıklı, çekmeceli ya da bazalı olmasından da etkilenebiliyor. Modellerin bir kısmı tek bir parçadan oluşsa da puf ya da berjer gibi parçası olan tasarımları görebilirsiniz. Ürüne dahil olan her bir ek parça takımın fiyatlarını da etkiliyor. Fakat köşe koltuk takımları zengin bir ürün skalasına sahip. Böylece bütçenizi zorlamadan ihtiyacınızı karşılayacak ve evinize sıcacık bir atmosfer kazandıracak modeli satın alabilirsiniz. Koçtaş kalitesi ve güvencesi ile satın alabileceğiniz L koltuk modelleri dayanıklılıklarının yanı sıra tasarımları ile de dikkat çekiyor. Siz de kaliteden ödün vermeyen köşe koltuk takımı ile salon dekorasyonunu güçlendirmek istiyorsanız Koçtaş’ın size sunduğu alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Hem bütçenize hem de zevkinize hitap eden seçenekleri değerlendirerek güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ