Dekor Style

En Güzel Tekzen Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıtları, bulunduğunuz ortamın havasını değiştirecek, alana yenilik katacak materyallerdir. Duvar kağıdı modelleri klasik, vintage ve modern görünüme sahip olabilir. Kendi zevkinize en uygun duvar kağıdı alternatiflerini belirleyerek alanı baştan yaratabilirsiniz. Kendinize ve alana en uygun duvar kağıdını satın almadan önce duvarın tamamını mı yoksa belirli bir kısmını mı kağıtla kaplayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Duvar rengiyle uyumlu bir duvar kağıdı deseni seçtiğiniz zaman yalnızca bir duvarı ya da duvarın belirli bir kısmını kaplayarak da farklı bir görünüm elde edeceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Alanınıza en uygun duvar kağıdını satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de duvar kağıdının kolay sökülebilir olup olmamasıdır. Hangi durumun sizin için daha iyi olduğuna karar vermelisiniz. Silinebilir duvar kağıtları sizin için daha önemliyse tercihinizi bu yönde kullanmalısınız.

Kullanacağınız Alana Uygun Duvar Kağıdı Tercihi

Satın almak istediğiniz duvar kağıdının kullanmayı arzu ettiğiniz alana uygun olması gereklidir. Mutfak ve banyo gibi alanlarda tercih edeceğiniz duvar kağıdı çeşitleri suya, ısıya ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Düzenli aralıklarla sileceğiniz duvar kağıtları eşliğinde alana yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kendi zevkinize en uygun duvar kağıdı seçimi yapabilmek için mobilyalarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Tercih edeceğiniz duvar kağıtları, desenli modellerden meydana geliyorsa, mobilyanız ile olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Modern ve spor detaylar eşliğinde tasarlanan açık renk duvarlardan meydana gelen bir oturma odasına sahipseniz, alanda bulunan kitaplık ya da TV ünitesinin arka kısmına desenli duvar kağıdı tercih ederek odayı hareketlendirebilirsiniz. Desenlerden meydana gelen duvar kağıdı satın alarak odanızı daha canlı ve sıcak hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Evde Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır

Duvar Kağıdını Uygulayacağınız Alanı Belirleyin

Duvar kağıdını uygulamak istediğiniz duvarlar odanın hangi bölümündeyse Tekzen duvar kağıdı seçeneklerini belirlenen bölgeye uygulamalısınız. Seçtiğiniz duvar kağıdının gözü yormamasını arzu ediyorsanız, tek bir duvara uygulamakla sınırlı kalmalısınız. Bu sayede, göz yormadan ortamın havası olumlu anlamda değişkenlik gösterecektir. Aydınlık oturma odalarında tercih edebileceğiniz geometrik şekilli duvar kağıtları da yalnızca bir duvara uygulanmalıdır. Seçtiğiniz duvar kağıdını vitrin, TV ünitesi ve kitaplık gibi mobilyaların arkasına uygulayarak evinizin daha canlı hale gelmesi mümkün olacaktır. Siz de evinizde bulunan mobilyaların arka kısmına uygulamak için canlı renk ve desenlerden meydana gelen duvar kağıdı alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Mobilya ve Duvar Kağıdınızı Uyumlu Hale Getirerek Ortamda Bütünlük Sağlayın

Alanda bütünlük elde etmek amacıyla, çizgili duvar kağıdı alternatiflerini tercih ederek çizgili mobilya, halı ya da perdeler ile uyumlu hale getirin. Alanda oluşturduğunuz kombinasyon ve temayı sürdürebilmek için tercihinizi en iyi duvar kağıdı alternatifleri arasından, odanızda bütünlük sağlayacak modellerden yana kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz temanın enerjisini devam ettirecek olan duvar kağıdı, oda içinde yer alan renk ve desenlerle uyumlu olmalıdır. Çiçek desenli halı ve yatak örtüsüne ek olarak çiçek desenli duvar kağıdı tercih ederek arzu ettiğiniz bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Gezegen temalı bir duvar kağıdı seçtiyseniz, gezegen aksesuarları ile odanızda elde ettiğiniz temayı koruyabilirsiniz.

Banyonuzda Tercih Edebileceğiniz Dayanıklı Duvar Kağıdı Seçenekleri

Duvar kağıdı tercihlerinizi, yalnızca oturma ve yatak odası gibi alanlarla sınırlı bırakmayıp banyonuz için de düşünmelisiniz. Zevkinize uygun bir tema oluşturarak, banyoda tercih edeceğiniz en güzel duvar kağıdı alternatiflerine göz atabilirsiniz. 3 boyutlu duvar kağıdı modellerinin en çok tercih edildiği alanlardan biri olan banyolar, bu sayede genişlik kazanabilir. Neme, ısıya ve suya karşı dayanıklı olan duvar kağıtlarını banyonuzda tercih etmelisiniz. Siz de Tekzen eşliğinde eğlenceli, şık ya da klasik bir tarz yaratarak banyonuzun görünümü değiştirebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ