Dekor Style

Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar? 5 Kolay Yöntem Video

Çift taraflı bant duvardan nasıl çıkar bir türlü bulamadıysanız size 5 farklı duvardan çift taraflı bant çıkarma yöntemlerinden bahsedeceğiz. DEKOR STYLE farkı ile kısa sürede kurtulacaksınız 🙂

Çift taraflı bantlar aslında hayatımızı kolaylaştıran bir üründür. Ağır olmayan malzemeleri duvara, rafa veya gerekli olan yerlere tutturmamıza yarar. Kurallarına uyarak yapılan yapıştırma kolay kolay çıkmaz. İşte tam da burada sıkıntı başlıyor. Aslında çıkmaması güzel bir ayrıntı iken onu oradan sökmemiz gerektiğinde sorun başlıyor. Kiracı isek veya evine temiz bakan bir kişiyse çift taraflı bantı duvara ve boyasına zarar vermeden çıkartmak isteyeceksiniz.

Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Sökülür?

duvardaki çift taraflı bant nasıl sökülür

duvardaki çift taraflı bant nasıl sökülür

Çift taraflı bandı duvara zarar vermeden sökmek için size 5 farklı yöntem önereceğiz

1. Sentetik Tiner

Sentetik tiner ile çift taraflı bant temizleme işlemi için biraz sentetik tiner ve temiz bir sünger ve temiz bir spatula ya ihtiyacımız olacak. Sentetik tineri bir sünger yardımı ile sünger az bir şey dökerek duvardaki çift taraflı bandın olduğu yere güzelce  sürerek o alana yediriyoruz. Sonrasında spatula ile yavaş ve fazla bastırmadan kazıyoruz. Bu işlemi acele etmeden ve kuvvet uygulamadan yapmanızı öneririz. Sonrasında tekrar süngere biraz tiner döküp bandın olduğu yere sürüyoruz ve yine spatula ile kazıyoruz. Bu işlemi çift taraflı banttan kurtulana kadar tekrar ediyoruz. Buradan en önemli nokta spatulayı fazla bastırmamak ve tineri az kullanmak.

Hepsiburada sentetik tiner fiyatları için tıklayınız

2. Aseton

Hemen hemen her evde bulunan aseton yardımı ile duvardaki yapışkan bant nasıl çıkar anlatalım. Burada aseton ve temiz bir pamuğa ihtiyacımız var. Pamuğa biraz aseton döküp bandı kenarından pamuğu sürterek çıkarmaya başlıyoruz. En etkili ve kolay yöntem olan asetonla çift taraflı bant sökme işlemini duvardaki banttan kurtulana kadar devam ettirin. Videomuzu da inceleyebilirsiniz. DEKOR STYLE ♥ farklı ile 🙂

 

3. Saç Kurutma Makinası

Çift taraflı bant izi nasıl çıkarılır sorusuna bir cevap da saç kurutma makinasıdır. Saç kurutma makinanızı sıcak konuma getirip duvardaki bant üzerine uygulayınız. İyice ısındıktan sonra temiz bir bez yardımı ile bandı temizlemeye başlayabilirsiniz. Önce kabasını temizlemenizi sonra kalan ufak parçaları temizlemenizi öneririz. Videomuzu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

4. Sıcak Su

Duvardaki yapışkan bant nasıl çıkar sorusuna bir farklı cevapta sıcak/ılık su yöntemidir. Sıcak suyu bir kaba dökünüz ve birde temiz bez alınır. Temiz bezi sıcak suyla ıslatıp duvardaki bantlı alana yavaş yavaş uygulayınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çok sulu şekilde yapmamak. Sıcak suyu uyguladıkça bant gevşeyecektir ve sökülmesi kolaylaşacaktır.

5. WD 40

Her derdin devası wd 40 burada da işimize yaramaktadır 🙂 Wd 40 ınız varsa diğer yöntemlerle çok uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Bantlı bölgeye hafifçe sıkın ve biraz bekledikten sonra silmeye başlayabilirsiniz. Yüzey duvar değilse istediğiniz kadar sıkıp kolayca temizleyebilirsiniz. Duvar ise dikkatli olunuz boyaya zarar verebilir.

Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar problemine 5 farklı yöntem ile çözüm üretmeye çalıştık. Bu yöntemlerden herhangi birini deneyip güzel sonuçlar alırsanız lütfen yorum alanına yazarak diğer kullanıcılarımızıda cesaretlendiriniz 🙂

DEKOR STYLE ♥ bizleri unutmayınız..

En Trend Duvar Boyası Renkleri, Duvar Boyası Seçiminin Sırrı


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ