Dekor Style

Hasır Sepetli Çekmeceli Sepetli Dolap

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Bu makalemizde hasır sepetli çekmeceli dolap modellerini inceledik. Eğer evinizde hem kullanışlı hem de dekoratif bir dolap istiyorsanız sizlere önerimiz hasır sepetli dolapları denemeniz. Alt kısımdaki resme tıklayarak galeri de bu dolap modellerini inceleyebilirsiniz.

Alt kısımda yer alan galeriye tıklayarak tüm modelleri ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz. Sizler için seçmiş olduğumuz en güzel hasır sepetli ve çekmeceli dolap modelleri. Birbirinden farklı hasır çekmeceli dolap bulunmaktadır. Sizler için araştırmış olduğumuz bu dolapları tek tek inceleyebilirsiniz.

Hasır sepetli dolap özellikle mutfaklarda kullanılan dekoratif ve şık dolaplar arasında yerini almaktadır. Bu nedenle dekorasyon ile ilgileniyorsanız hasır mutfak dolabı mutfaklar için oldukça kullanışlı ürünlerden biridir. Bir çok firma satışını yaptığı için bir çok yer de bulabilirsiniz.

5'li Hasır Çekmeceli Dolap

5’li Hasır Çekmeceli Dolap 2.930 TL (09.09.2023) – Fiyat Güncellendi

 

4 Çekmeceli Hasır Görünümlü Sebzelik Beyaz

4 Çekmeceli Hasır Görünümlü Sebzelik Beyaz 2.299 TL (09.09.2023) Fiyat Güncellendi

Hasır Sepetli Çekmeceli Dolaplar : Mutfak ve Banyolarda

Evinizin her bölümünde oldukça kullanışlı olan ve çok amaçlı dolaplara alternatif diyebileceğimiz ahşap gövdeli hasır sepetleri olan bu küçük ve şık dolaplar , en çok mutfaklarda tercih ediliyor olsa da , aynı rahatlığı hem banyolarda hem çocuk odalarında da sağlayacaktır . Mutfaklarda sebzeler , kuru gıdalar , mutfak gereçleri ve dekoratif olarak ta tercih edilen estetik dolaplar , hasır ve ahşabın dayanıklı dokusu ile özellikle sebzeleriniz için oldukça yerinde bir tasarım olarak ilgi görüyor . 2023 Hasır Sepetli Dolap Modelleri çocuklarınızın odalarında onların dağınığını toplamak için veya oyuncak dolabı olarak ta kullanılabilir . Banyolarda rahat ve kullanışlı bir Dekorasyon yaratmak isteyenlerin bu ve buna benzer dolaplara ihtiyaçları mutlaka olacaktır , banyo malzemeleri veya havlular için kullanabileceğiniz gibi kirli çamaşırlarınız için de kullanabilirsiniz .Birbirinden Güzel Dekoratif Dolaplar arsından seçtiğimiz en şık modelleri galerimizde inceleyebilirsiniz.

Hasır Çekmeceli Dolap

Dekorasyonda daha çok doğal görüntülerden hoşlananlar için farklı dekorasyon alternatifleri arasında hasır parçalar da yer alıyor. Hasır görüntüsü itibari ile gayet doğal bir malzeme türü. Dekorasyon söz konusu olduğunda ise evin birçok bölümünde değerlendirilebilecek olan bir alternatif. Hasır sepetler, hasır kutular tek başlarına evin birçok yerinde kullanılabiliyorlar. Ancak bu şekilde daha dağınık ve küçük parçalı görüntüler yerine daha büyük depolama alanları da tercih edilebilir. Hasır sepetlerin içerisine yerleştirildiği dolaplar ise bu açıdan çok şık bir alternatif olabilir. Hem hasırın oluşturduğu sıcak ve otantik hava oluşur hem de diğer taraftan bu görüntü daha derli toplu bir formda kullanılır.

Son Yılların Popüler Eşyaları : Hasır Sepetler

Hasır sepetlerin kullanıldığı dolap modelleri son yıllarda çok popüler bir hal aldı. Özellikle bazı dekorasyon anlayışları ve tarzları için bu dolaplar biçilmiş kaftan oluyor. Mutfağınızda yer sıkıntısı çekiyorsanız ve malzemelerinizi koyacağınız dolabın aynı zamanda şık da görünmesini istiyorsanız bu hasır sepetli dolap modellerini kullanabilirsiniz. Hasır sepetli dolaplar en sık olarak mutfaklarda tercih ediliyorlar. Farklı form ve büyüklüklerde, mutfaklarda kullanılmak için özel olarak üretilen hasır sepetli dolapları bulmak mümkün. Yerinizin müsaitlik durumuna göre ya da mutfağınızın konseptine göre değişik dolap alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Mutfaklarda Klasik Hasır Sepetler

Mutfaklar için kullanılan hasır sepetli dolap modellerinde klasik modeller her zaman için kullanılmaya devam ediyor. Bu modeller genelde dört ya da beş adet sabit büyüklükteki sepetin üst üste dizilmesinden ortaya çıkıyor. Mutfak konsept ve renklerinize göre koyu renkli ya da açık renkli alternatifleri tercih edebilirsiniz. Genelde bu tip dolaplarda hasır renginde birkaç çeşit alternatif bulunuyor. Hasır rengine göre iç astarında ise bir kumaş kaplaması tercih ediliyor. Farklı malzemeleri rahatlıkla bu dolaplara yerleştirebilmeniz için dolabın içinde bir astar yer alması gerekir. Astarlarda genel olarak sade isteyenler için düz renkli alternatifler olduğu gibi daha sevimli bir model arayışı içerisinde olanlar için ise çiçekli ya da farklı desenleri ile kumaş alternatifleri bulunmaktadır.

Klasik hasır sepetli dolapların yanında çok daha farklı ve modern tasarımları olan hasır sepetli dolap modelleri mevcut. Değişen dekorasyon anlayışı ile birlikte daha farklı modeller ve tasarımlar tercih ediliyor. Bu tasarımlar içerisinde örneğin banyo için özel olarak düşünülmüş alternatifler bulmak mümkün. Banyo tasarımlarında hasır sepetlerde genelde çamaşır sepeti ihtiyacını da ortadan kaldırmaya yönelik olan alternatifler tercih ediliyor. Büyüklükleri ise değişken olabiliyor. Sizin banyonuz hangisi ve ne kadar büyüklük için müsait ise buna yönelik alternatiflerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Banyonun yanında evin daha farklı alanlarında da kullanabilirsiniz. Örneğin bir hobi işi ile uğraşıyorsanız hasır sepetli olan dolaplar sizin malzemelerinizi yerleştirmek için çok şık bir alternatif olabilir.

Hasır Sebzelik Modelleri ve Fiyatları

Hasır sepetli dolap modellerinde asimetrik şekilde sepetlerin yerleştirilmiş olduğu modeller de son yıllarda modern tasarımları ile ilgi çekici oluyorlar. Bu alternatiflerde asimetrik olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan kısımlar ise raf olarak değerlendiriliyor. Siz de bu sepetli dolap modelleri arasından dilediğiniz modelleri dilediğiniz odanızda değerlendirebilirsiniz. Yıllar boyunca eskimeyecek, klasik dolap anlayışından çok uzak ve çok şık bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Ahşap Hasır Çekmeceli Dekoratif Mutfak Dolapları

Ahşap Hasır Çekmeceli Dekoratif Mutfak Dolapları

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Ahşap Hasır Çekmeceli Dekoratif Mutfak Dolapları

Hasır sepetli dolaplara verilebilecek hem çok şık hem de modern bir dolap alternatifi görüyoruz. Sepetler çiftli sıra şeklinde yerleştirilmiş. Bu dolap modelinde gerek dolabın ahşap iskeleti gerek renkleri itibari ile çok doğal tonlar tercih edilmiş. Doğal renklerin olması ise birçok farklı renge ve ortama uyum sağlayabilir olması için çok avantajlı. Sepetlerin rengi gibi iç astarlarının rengi de çok doğal tonlarda tercih edilmiş. Böyle bir dolabı evin çok farklı yerlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Beş Bölmeli Hasır Çekmeceli Dolap

Beş Bölmeli Hasır Çekmeceli Dolap

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Beş Bölmeli Hasır Çekmeceli Dolap

Bu dolap modelinde ise daha farklı ve daha büyük formdaki sepetler bir arada kullanılmış. Sepetlerin formları bir kısmı yatay bir kısmı ise dikey şekilde tercih edilmiş. Eğer daha büyük ebatlı malzemelerinizi saklamak için bir dolap arıyorsanız ya da içini rahatlıkla organize etmek istiyorsanız bu sepetli dolap size hitap edecektir. Dolabın mobilya olan iskelet kısmında koyu ahşap rengi tercih edilmiş. Sepet rengi olarak ise daha açık bir ton kullanılmış ve sepetlerin iç astarları için renkli çiçekleri olan bir kumaş tercih edilmiş.

Beyaz Hasır Çekmeceli Dolaplar

Beyaz Hasır Çekmeceli Dolaplar

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Beyaz Hasır Çekmeceli Dolaplar

Hasır sepetli dolap modellerinde bu görselde olduğu gibi çok daha farklı ve modern tarzda alternatifler de mevcut. Bu dolap modelinde modern dekorasyonda olduğu gibi beyaz format tercih edilmiş. Beyaz ahşap malzemeden elde edilen dolabın üst kısmında küçük iki adet çekmece yerleştirilmiş. Alt kısımlarda ise çiftli sıra şeklinde hasır sepetler kullanılmış. Dolabın ana renginde olduğu gibi hasır sepetlerin renginde de beyaz tercih edilmiş. Beyaz sepetler ile uyumlu olacak şekilde kumaş rengi de beyaz zemin üzerine gri renkli çiçekler ile sağlanmış.

Dekoratif Hasır Mutfak Dolapları

Dekoratif Hasır Mutfak Dolapları

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Dekoratif Hasır Mutfak Dolapları

Bu hasır sepetli dolap modeli ise hobi odaları ya da daha çok mutfaklar için ideal bir tasarım olacaktır. Sepet kısmı sadece üst raflarda tercih edilmiş. Açık renkli ahşaptan elde edilen dolabın sepetleri koyu renkli ve kumaş rengi beyaz olacak şekilde kullanılmış. Bu dolapta renkli ve sevimli hava ise alttaki çekmeceler ile sağlanmış. Bu küçük çekmecelerin üst kaplamalarında farklı ve renkli desenler tercih edilmiş ve bu sayede girdiği ortama renk katacak bir dolap ortaya çıkmış.

Dekoratif Hasır Sebze Dolapları

Dekoratif Hasır Sebze Dolapları

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Dekoratif Hasır Sebze Dolapları

Bu dolap modeli ise daha çok mutfak dolabı olarak tercih edilebilir. Mutfak haricinde bir de balkonlarınızda bu şekilde bir dolabı tercih edebilirsiniz. Geniş ve yatay olan sepet ebatları ile içerisine birçok malzemeyi rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde dolaplar genelde balkon ve mutfaklarda ekmeklik ya da soğan patates gibi sebzeleri koymak için tercih edilmektedir. Kullanış açısından hava alan bir yapısı olması sayesinde de çok kullanışlı bir alternatif olmaktadır. Beyaz mobilya dolap içerisine orta tonlardaki sepetlere çiçekli astar kullanılarak bu şekilde ideal bir mutfak dolabı elde edilmiş.

Hasır Ahşap Sebze Dolapları

Hasır Ahşap Sebze Dolapları

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Ahşap Sebze Dolapları

Çok daha farklı tasarımlar olduğu gibi bu şekilde düz kumaşların ve renklerin yer aldığı modeller de mevcut. Bu dolap tasarımı da daha çok sadelikten hoşlananlar için iyi bir dolap alternatifi olacaktır. Koyu renk malzemeden üretilen dolabın içerisinde yer alan sepet rengi de dolap rengi ile aynı olacak şekilde tercih edilmiş. Sepetin iç astar kumaşı ise bej kullanılmış ve dolap rengi ile oluşturduğu kontrast bu sayede çok şık bir görüntü oluşturmuş. Bej ya da kahverengi dolaplarınız var ise size hitap edecektir.

Hasır Çekmeceli Ahşap Dolaplar

Hasır Çekmeceli Ahşap Dolaplar

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Çekmeceli Ahşap Dolaplar

Mutfak dolaplarında bu modeller genel olarak yata çekmeceli olarak tercih ediliyor. Ancak örneğin hobi malzemelerinizi yerleştirmek için bir dolap arayışı içerisinde iseniz bu şekilde kare sepetleri olan dolaplar sizin için daha kullanışlı olacaktır. Bu dolapta kare sepetler ikili sıra şeklinde yerleştirilmiş. Bu modelin özelliği sepetlerinin formunun yanı sıra sahip olduğu çok doğal rengi. Doğal ve minimalist bir mekan elde etmek isterseniz bu şekilde renklere sahip bir sepetli dolabı tercih edebilirsiniz.

Hasır Çekmeceli Dekoratif Dolap

Hasır Çekmeceli Dekoratif Dolap

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Çekmeceli Dekoratif Dolap

Buraya kadar vermiş olduğumuz örnekler daha çok klasik formdaki dolaplara örnek teşkil ediyor idi. Bu görseldeki hasırlı dolap modeli ise asimetrik yapıya sahip bir dolap modeli. Dolap içerisine yerleştirilmiş olan sepetler çapraz şekilde yerleştirilmiş. Bu sayede arda kalan kısımları ise birer küçük raf formu kazanmış. Renk tonları olarak ise orta tonlar tercih edilmiş. Çiçekli astar kumaşının yanı sıra bir de bu görselde çiçekler yerleştirilmiş ve bu sayede çok uyumlu bir konsept elde edilmiş.

Hasır Çekmeceli Mutfak Dolabı

Hasır Çekmeceli Mutfak Dolabı

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Çekmeceli Mutfak Dolabı

Koyu renkli bir alternatif daha çıkıyor şimdi karşımıza. Bu model de koyu ahşap tonlarında bir malzemeden tercih edilmiş. Mobilya renginde olduğu gibi sepet renginde de paralel bir ton tercih edilmiş. Sade ve koyu renkli tasarımı kıra şey ise sepetlerin içerisine yerleştirilmiş olan astar kumaşı. Krem rengi ve kendinden desenli olan kumaş ile kahverengi uyumu hem çok şık hem de sade olmuş. Ebatları itibari ile de birçok ortamda rahatlıkla kullanılabilecek sade ve şık bir dolap modeli.

Hasır Çekmeceli Sebzelik Modelleri

Hasır Çekmeceli Sebzelik Modelleri

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Çekmeceli Sebzelik Modelleri ve Fiyatları

Bu hasır sepetli dolap modeli ise çok farklı forma sahip bir tasarım. Bu modeli banyolarınızda ya da mutfaklarınızda tercih edebilirsiniz. Özellikle banyolar için bu çekmeceli ve büyük bölmeye sahip olan model çok kullanışlı olabilir. Çekmecelere çeşitli malzemeleri yerleştirebilirken diğer taraftan büyük bölmesine ise çamaşırları yerleştirebilirsiniz. Bu sayede tüm malzemeleri tek bir dolap içerisinde değerlendirebilirsiniz.

Hasır Sebzelik

Hasır Sebzelik

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Sebzelik Modelleri

Bu hasır sepetli dolap modeli ise sebzelik olarak değerlendirilebilir. Daha önce görsellerini görmüş olduğumuz dolap modelleri daha çok astarlı ve astarları dışarıdan görülecek şekilde olan modeller idi. Ancak bu modelde daha farklı bir tasarım mevcut. Astarı olsa da bu astarı dışarıdan görünmüyor. Bu sayede hasır sepetler tek başına bir renge sahip. Karmaşık ve renkli bir görüntü yerine daha sade bir tasarım ortaya çıkarılmış. Sade bir model arayışında olanlar için bu model ideal olacaktır.

Hasır Sepetli Dolap Modeli

Hasır Sepetli Dolap Modeli

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Hasır Sepetli Dolap Modeli

Bu görseldeki modelde ise çok daha sevimli ve şık bir tarz ortaya çıkmış. Modelin mobilya kısmı krem rengi olarak tercih edilmiş. Sepetlerinde ise farklı renkler kullanılmış. Açık bir renk üzerine daha koyu olan farklı tonlarda sepetler yerleştirilmiş ve bu hali ile diğer modellerden çok daha farklı bir tasarım ortaya çıkmış. İçerisinde yer alan astar kumaşları ise benekli ve ilgili sepete uyum sağlayacak renklerde tercih edilmiş. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya şık bir hasırlı sepet modeli çıkmış.

Sepetli Ahşap Dolap

Sepetli Ahşap Dolap

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Ahşap Dolap

Sepetli dolap modellerinden bir diğeri çıkıyor karşımıza. Sade görüntüsünün yanı sıra çok da şık bir tasarım. Beyaz  mobilya malzemeden üretilen dolabın farklı formlarda gözleri ve bu gözlere yerleştirilen farklı formlardaki sepetleri ile sade ve kullanışlı bir dolap elde edilmiş. Dolap modelinin alt kısmında ise bir adet normal dolap kapağı var. Bu dolap kapağında ise yine formata uygun olarak kare desenli bir kapak tercih edilmiş. Sepetlerde yer alan fiyonklar ile de bu görüntü daha da pekiştirilmiş.

Sepetli Beyaz Dolap Modeli

Sepetli Beyaz Dolap Modeli

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Beyaz Dolap Modeli

Bu dolap modeli ise iki uzak rengin bir arada kullanılması ile ortaya çıkarılmış. Beyaz rengi ile elde edilen dolabın sepet bölümlerinde ise koyu ahşap renk tercih edilmiş. Bu sayede beyaz ve ahşap  renk kontrast oluşturarak zıtlıktan güzel bir sonuç elde edilmesini sağlamış. Dolabın üst kısmında ise iki adet normal çekmeceye yer verilmiş. Bu çekmeceler de dolaba eklenince ortaya ev koridorları ve girişleri için de uygun olabilecek şık ve kullanışlı bir model ortaya çıkmasını sağlıyor.

Sepetli Dekoratif Dolaplar

Sepetli Dekoratif Dolaplar

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Dekoratif Dolaplar

Buraya kadar gördüğümüz örnekler daha çok mutfaklar, banyolar ya da balkonlar için ideal olabilecek sepetli dolap örnekleri idi. Ancak bu görseldeki örnek daha farklı bir formata sahip. Ebatları daha kısa ve geniş olacak şekilde tasarlanan bu dolabın bir sırasında karesel formda üç adet sepet yer alıyor. Tekerlekli olarak tasarlanan bu dolap modeli özellikle oturma alanlarında da tercih edilebilir. Elinizin altında bulunmasını istediğiniz malzemeleri bu dolaba yerleştirerek hem kullanışlı hem de görsel olarak şık bir dolap tercihinde bulunabilirsiniz.

Sepetli Dolap Modelleri

Sepetli Dolap Modelleri

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Dolap Modelleri

Daha küçük bir model görüyoruz şimdi de. Ancak formatı ise bir o kadar farklı. Bir kısmında üç adet küçük sepetin yer aldığı bu dolap modelinde bir kısım ise normal dolap gibi tasarlanmış. Çekmece ve dolap kapağının bulunduğu bu kısım ise daha farklı malzemeleri koymak için kullanılabilir. Beyaz ve grili tonları ile çok şık ve eskitme bir görünüme sahip.

Sepetli Kullanışlı Dolaplar

Sepetli Kullanışlı Dolaplar

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Kullanışlı Dolaplar

Yine küçük ebatlı bir dolap modeli çıkıyor karşımıza. Bu modelin rengi de açık tonlarda tercih edilmiş. Sepet rengi olarak da yine benzer şekilde açık tonlar kullanılmış. Sepetlerin içerisinde yer alan kumaş rengi olarak ise kahverengi kullanılmış ve bu sayede tekdüze açık bir dolap olmaktan uzaklaşmış. Modelin ebatları sayesinde çok farklı yerlerde kullanma şansı mevcut.

Sepetli Sebzelik Dolap

Sepetli Sebzelik Dolap

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Sepetli Sebzelik Dolap

Her ne kadar formu itibari ile sıradan olsa da görüntüsü itibari ile çok daha farklı bir model çıkıyor karşımıza. Orta tonlardaki sepetleri ve yeşile dönük ahşap rengindeki mobilya malzemesinin yanı sıra bir de astar rengi olarak koyu yeşil tonlarında bir kumaş tercih edilmiş. Bu seçimleri ile birlikte bu model çok farklı ve şık bir konsepte sahip.

Üç Katlı Sepetli Dolap

Üç Katlı Sepetli Dolap

Hasır Çekmeceli Sepetli Dolap: Üç Katlı Sepetli Dolap

Son olarak karşımıza gelen dolap modeli ise yine çok minimal bir model. Üç adet sepetin yer aldığı dikey dolabın içerisinde mavi tonlarda bir kumaş tercih edilmiş. Desenli olmaması ve sepetlerin de orta renkli olması sayesinde soft bir görüntü elde edilmiş. Eğer birçok ortama uyum sağlayabilecek kullanışlı bir model arayışında iseniz siz de bu şekilde bir model tercihi yapabilirsiniz. Sizler için düzenlediğimiz ve incelediğimiz hasır çekmeceli dolaplar yukarı da ki gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Modellerimiz ve Fiyatlarımız Güncellenmiştir : 09.09.2023

Doğalgaz Borularını Gizleme ve Süsleme Fikirleri (Fotoğraf + Video)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ