Dekor Style

Ada Tipi Modern Mutfak Modelleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Büyük bir mutfağınız var ise bu yazım daha çok sizler içindir.Günümüzde büyük ve modern mutfakların vazgeçilmezi konumunda olan Ada Mutfak Modelleri gerçekten görenleri kendine hayran bırakıyor.Büyük mutfağınız var ise ve bu mutfağın modern bir görüntüsü olmasını istiyorsanız muhakkak sizlerde şık bir ada mutfak yaptırmalısınız diye düşünüyorum.Bu tarz modern ada mutfaklar zevke göre kimi zaman yalnız tezgah veya lavabo ve ocağın bulunduğu bir bölümde olabiliyor. Fakat nasıl tercih ederseniz edin kesinlikle çok kullanışlı ve çok modern olacağına emin olabilirsiniz.

Dekorasyon stillerinin giderek yaygınlaştığı ülkemizde mutfak dekorasyonları da değerini giderek arttırmaktadır. Günümüzde birçok farklı mutfak dekorasyon stili bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda yaptığımız araştırmalarımıza göre ada tipi mutfak modelleri tüm evlerde kullanılmaya başlamış ve popülerliği giderek artmaktadır. Peki ada tipi mutfak dekorasyonu nasıl oluyor diye merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz.

Ada tipi mutfak modelleri mutfaklarınız tam orta kısmında oluşturulan ve çevresinin açık alanlara sahip olduğu bir mutfak modelleridir. Özellikle mutfak gibi hareket etme olanağının çok önemli bir olduğu odada sizi dilediğiniz rahatlığa kavuşturacaktır. Kadınların bu sebepten gönlünü çalan ada tipi mutfak modellerinin daha birçok yararlı özellikleri bulunmaktadır. Ancak sizlerde evlerinizde ada tipi mutfak modeli kullanacaksanız mutfağınızın boyutlarına göre hareket etmelisiniz. Aksi takdirde ada tipi mutfak modellerinin sağlamış olduğu yararlardan faydalanmaya bilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınızda çift bir tezgaha sahip olduğunuzdan ötürü işlerinizi daha düzenli ve kolay gerçekleştirebilirsiniz. Ekstra olarak mutfağınıza şık ve modern bir hava katmaktadır.

Sizlerde mutfaklarımızda ada tipi bir modele yer verecekseniz sizler için derlediğimiz fotoğraf galerimize göz atarak aklınızda bir fikir oluşacaktır.

Mutfak Dekorasyonu içinde harika bir görünüm veren bu tarz mutfaklar isteğe göre büyüklükte rahatlıkla yaptırabilirsiniz.Bu modelde mutfakların ayrıca bir artısı da özellikle bayanların mutfak tezgahlarını daha kullanışlı ve daha geniş olmasını sağlıyorlar.Bu tarz mutfakları yaptırmanız için  bilmenizi isterim ki çok büyük bir maliyete de gerek yoktur.Bende sizler için en çarpıcı ve en göz alıcı modellerden oluşan harika bir görsel galeri hazırladım.Sizlerde böyle bir Modern Ada Mutfak yaptırmak isterseniz muhakkak galerimdeki modelleri incelemenizi tavsiye ederim. 2017 yılına özel 10 yeni ada tipi mutfak modelleri galerimize ekledik.

Değerli kadın takipçilerimiz bildiğiniz üzere biz kadınlar evimizin büyük ve geniş boyutlara sahip olmasını isteriz. Ancak ev içinde bazı odalar vardır ki bizler için daha önemlidir. Bu odaların başında mutfaklar gelmektedir. Mutfaklar kadınların ev içinde en çok vakit geçirdiği odadır. Çünkü kahvaltı, akşam yemeği gibi işlemler biz kadınları mutfağa tıkamaktadır. Bu nedenle mutfak dekorasyonu çok önemli bir hale gelmiştir. Büyük mutfaklar  bize rahat hareket etme imkanı sunacaktır. Ayrıca tıkış tıkış olmayıp, eşya ve malzemelerimizi rahat bir şekilde kullanabileceğiz.

Büyük mutfaklarda birçok trend bulunmaktadır. Ayrıca büyük mutfaklar daha kullanışlıdır. Günümüz büyük mutfaklarını incelediğimizde ada tipi mutfak modelinin sıklıkla uygulandığını görmekteyiz. Öncelikle ada tipi mutfak modeli nedir diye soracak olursanız şöyle dile getirelim. Ada tipi mutfak modellerinde mutfağın tam orta ve merkez noktasında mutfak taşı ve altında bölmeler bulunmaktadır. Ve bu bölgenin çevresi de kullanıma açıktır. Böylece mutfağınızda bir ada varmış gibi hoş ve kullanışlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Ada tipi mutfak modellerinde genellikle yemekler bu ada bölmesinde yenilmektedir. Yani anlayacağınız aslında ada tipi mutfaklarda bir masa görevini Ada tipi bölgeler üstlenmiştir. Ada tipi mutfak modelinde dikkat etmeniz gereken unsur ise mutfak aydınlatmasıdır. Mutfak aydınlatmasını merkez bulunan ada bölmesine uygun olarak ayarlamalısınız. Aksi takdirde mutfağınızın dekorasyonu olumsuz anlamda etkilenecektir.

Ada tipi mutfaklarda birçok raf, bölme ve çekmecelerde bulunmaktadır. Depolama alanı olarak kullanacağınız bu raf, bölme ve çekmeceler işinize çok yarayacaktır. Son olarak biz kadınlar ada tipi mutfakların üzerinde de işlerini yapabilirler. Daha rahat çalışma alanı olan ada tipi mutfak modellerini sizlerde mutlaka tercih etmelisiniz. Ada tipi mutfaklarınızda bir renk kombinasyonu oluşturmalısınız. Mutfak dolaplarınız , perdeniz hepsi birbiri ile renk ve model olarak uyum içerisinde olmalıdır.  Ayrıca ada tipi mutfaklarınızın çevresinde çeşitli sandalyelerde kullanabilirsiniz. Ada tipi mutfak modellerinin fotoğraflarını inceleyerek evinizde tercih edeceğiniz ada tipi mutfak modeline daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Bu nedenle sizler için derlediğimiz galerimize tıklamanızı tavsiye ediyoruz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Levent Gursoy dedi ki:

    ada mutfak cesitleri ile ilgili sayfaniz cok guzel ve ilgi cekici. bu tarz mutfaklari Turkiye’de yapan firma varmi? varsa nerelerde, hangi sehirlerde? simdiden cok tesekkurler.

BİR YORUM YAZ