Dekor Style

En Doğru Lavabo Seçimi Nasıl Yapılır?

Banyo tasarımının başrolleri arasında lavabolar yer alır. Lavabo seçimini yapacağınız zaman dikkate almanız gereken farklı kriterler bulunur. Lavabolar genel olarak stillerine göre birbirinden ayrılırlar. Mekanlarınız için en doğru lavabo seçimini yapabilmek için ilk olarak ihtiyaçlarınızı ve banyonuzun dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle yüzlerce farklı model arasından sizin için en doğru olanı tercih edebilirsiniz.

 

Duvara Monte Lavabolar

Duvara monte edilebilen lavabolar ekstra bir ekipmana ihtiyaç duymazlar. Özellikle dar ve küçük banyolar söz konusu olduğu zaman duvara monte edilen lavabolar öne çıkar. İş yerlerinde ve kamusal alanların tuvaletlerinde de sık sık duvara monte lavabo tercih edilir. Duvara monte edildiklerinden dolayı ek bir depolama alanı sunmayan standart lavabolar, dar alanlarda ekstra depolama alanı elde etmenizi destekler.

Ayaklı Lavabolar

Ayaklı lavabolarda lavabo kısımları duvara monte edilir. Bu tür lavabo modellerinde tesisat sistemlerini saklayan ayaklar olduğu için banyolara daha şık ve estetik bir görünüm kazandırılır. Banyo mobilyaları ile birlikte kullanılamayan banyo lavabolarını tercih etmiyorsanız ayaklı lavabolar sizin için ideal bir seçenek olabilir.

Tezgah Altı Lavabolar

Evler, ofisler, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda görebileceğiniz tezgah altı lavabolar oldukça popüler bir dekorasyon ürünleridir. Banyo mobilyaları ile beraber kullanılan tezgah altı banyo lavaboları teknik ekipman görüntüsünü ortadan kaldırır. Banyolarda sade bir görünüm elde etmek için sizler de tezgah altı lavaboları deneyebilirsiniz. Özgür bir kullanım imkanı sunabilen tezgah altı lavabolar aynı zamanda güvenilir ürünlerdir.

Tezgah Üstü Lavabolar

Tasarım trendleri daima değişen tezgah üstü lavabolar minimal bir hava elde edebilmenizi sağlar. Lavabonun kenar çizgileri ve kütlesi yüzeyde olduğundan dolayı banyolara modern ve şık bir görünüm kazandırır. Tezgah üstü lavabolar modüllere kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Birleştirme işlemleri tezgah altı lavabolara göre daha farklıdır.

Bu tür lavabo modellerinde kullanılabilecek yüzey malzeme seçenekleri son derece geniştir. Bütüncül bir duruş elde etmek için tezgah üstü lavabolar ideal olabilir. Lavabo fiyatları seçeceğiniz ürünlerin teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar ile ürünün kalitesi ve özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Ama en önemlisi de bu modellerden birini seçtikten sonra kesinlikle tezgah arası fayans seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü uyumlu olması şık ve güzel gözükmesini sağlayacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ