Dekor Style

Pudra Pembesi İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Ev dekorasyonun da pudra pembe ile uyumlu renkler hangileridir veya pudra pembe kombin önerileri hakkında bugün sizlere araştırmamızın cevabını verelim. Toz pembe yani diğer adı pudra rengi ev dekorasyonunda önemli yeri olan renkler arasında bulunmaktadır. Kullanıldığı alanlarda ferahlık, zarafet ve farklılık yaratan pudra rengi özellikle country tarzı sevenlerin benimsedikleri bir renk olarak göze çarpmaktadır.

Pudra Renk Nasıl Elde Edilir?

Kırmızı ve beyazın karışımı sonucunda ortaya çıkan pembe rengi ile ten rengi arasında bulunan yumuşak bir renk olarak göze çarpmaktadır. Pudra renginin pembe, somon ve hatta şeftali rengine yakın çok farklı tonları da bulunmaktadır. Pudra pembesi ile uyumlu renkler yer alan bu yazımızda pudra rengi birçok dekorasyon önerisi bulunmakta. Bu önerilerden fikir edinebilirsiniz.

Pudra renginin kullanıldığı alanlar genellikle; kadın kıyafetleri, mutfak eşyaları ve ev dekorasyonudur. Yoğunluklu olarak feminen tarzın ağırlıklı olarak baskın olduğu ortamlarda kullanılması dikkat çekicidir. Eğer dekoratif salon dekorasyonu için tasarımlar ararsanız aşağıda ki yazımızı okumanızı öneririm.

OKU Dekoratif Salon Aksesuarı Modelleri

Aynı zamanda pudra renginin yarattığı romantik hava nedeniyle ev dekorasyonunda göz ardı edilmeyecek oranda kullanımı söz konusudur. Özellikle country ev dekorasyon tarzının vazgeçilmez renklerindendir.

pudra pembesi ile turkuaz oturma grubu kombin

Pudra Rengin Yarattığı Rahatlık ve Huzur Etkisi

Oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan rengin yarattığı etki huzur ve sakinliktir. Bu nedenle insanlar ev dekorasyonunda pudra renginin verdiği huzur ve sakinlik etkisinden faydalanmak istemektedirler.

Ev ortamında sağladığı rahatlık efekti sonucunda aksesuarlarda, mobilyalarda, duvarlarda ve hatta zeminde kullanım alanı olduğuna sıklıkla rastlanılmaktadır.

pudra pembesi kız çocuğu odası

Pudra Rengin Uyumlu Olduğu Renkler

Evlerin dekorasyonunda pudra rengi yoğunluklu kullanıldığı takdirde bu rengin uyumlu olduğu diğer renkler ile doğru kombinasyonun sağlanması gerekmektedir.

Pudra pembesi ile uyumlu renkler incelendiğinde en uygun rengin gri olarak öne çıktığı görülmektedir. Pudra renginin mobilyalarda ağırlıklı olarak kullanılması durumunda gri rengin aksesuarlarda kullanılması ortamda gayet hoş bir hareket sağlamaktadır.

Örneğin; koltuklarda pudra pembe tonları kullanılması durumunda kırlentlerde, duvar süslemelerinde, sehpa aksesuarlarında ya da fotoğraf çerçevelerinde grinin kullanımı ortama hoş bir hareketlilik sağlayacaktır.

pudra pembesi yatak odası ve duvar rengi

Pudra Rengi İle Kombin Yapıldığında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Genel olarak incelendiğinde pudra tonları birçok renk tonu ile kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Önemli olan bu noktada renk tonlarının doğru seçilmesidir. Dekorasyonda pudra rengini kullanmak isteyip ancak kombinasyonda risk almak istemeyenler için en ideal tercih daima gri renk olarak tercih edilmelidir.

Beraberinde yine herhangi bir uyumsuzluk yaratmayacak renkler incelendiğinde fildişi, altın, gümüş tonları, krem, açık bej rengi en uyumlu etki yaratanlar arasında yer almaktadır.

Pudra rengi ile birlikte çarpıcı bir etki elde etmek isteyenler için ise mor, yeşil, hardal, mavi ya da lacivert tonları da tavsiye edilmektedir. Fakat sütlü kahverengi pek tavsiye edilmez.

OKU Sütlü Kahve Koltuk Takımı Perde Modelleri

Tüm bu önerilen renkler doğru tonlar ile birleştirildiğinde yaratılmak istenen etkiyi kolaylıkla sağlayabilmektedir. Pudra rengin dokusunda bulunan sakinlik, huzur ve zarafet etkisi sayesinde genel olarak diğer renkler ile kullanımında istenilen etkinin kolaylıkla sağlanması kaçınılmaz olmaktadır.

Pudra rengi ile genel olarak zahmetsiz bir şıklık yaratmak genel olarak son derece kolaydır.

pudra pembesi koltuk takımı kombin

Pudra Rengi İle Birlikte Kullanılacak Alternatif Renklerin İncelemesi

Genel olarak pudra rengin her renk tonu ile uyumlu olabileceğini ve yaratılmak istenilen soft havayı sağlayabileceği bilinmektedir. Ancak bazı renk tonları da bulunmaktadır ki bu renkler üzerinde düşünülmesi gereken riskli renkler sınıfına girmektedir. Gri ve pudra pembesi uyumlu birçok modeli inceleyebilirsiniz.

Pudra Kombinasyonunda Koyu Renklerin Riskleri

Bu renkler siyah, koyu lacivert ve koyu yeşil tonlarıdır. Bir parça risk alarak ve üzerinde düşünülerek hareket edilmesi gereken kompozisyonlar olduğu bilinmektedir. Söz konusu renkler başlı başına baskın ve kullanıldığı mekanı ele geçiren tonlar olduğundan dolayı pudra tonları ile bir araya getirilmeden önce üzerinde iyice düşünülmesi gerekmektedir.

Elbette doğru bir renk dağılımı oluşturulduğu takdirde bir araya geldiklerinde çarpıcı bir etki yaratmaları sağlanabilmektedir. Ancak bu noktada bilinmesi gereken pudra rengi ile siyah, koyu lacivert ve koyu yeşil kullanılması durumunda mekanlar da romantik ve masalsı etki yaratılması olanaksız daha vurucu ve maskülen mekanlar ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Pudra rengi başta da belirtildiği gibi sükunet, rahatlık, huzur ve sakinliğin tonları olarak dikkat çekmekte ve tercih edilmektedir.

Pudra pembesi, pastel tonlardan biridir ve genellikle nötr veya soft renklerle iyi bir uyum sağlar. İşte pudra pembesi ile uyumlu renklerden bazıları:

  1. Beyaz: Pudra pembesi, beyazla birlikte kullanıldığında zarif ve sofistike bir görünüm oluşturur.
  2. Gri: Pudra pembesi ile gri, sakin ve modern bir stil yaratabilirsiniz.
  3. Bej: Pudra pembesi ile bej, doğal ve sıcak bir kombinasyon sağlar.
  4. Denim mavisi: Pudra pembesi ile denim mavisi, genç ve canlı bir görünüm yaratır.
  5. Altın sarısı: Pudra pembesi ile altın sarısı, zarif bir kombinasyon sağlar ve lüks bir his yaratır.
  6. Yeşil: Pudra pembesi ile yeşil, doğal ve huzurlu bir kombinasyon oluşturur.
  7. Kahverengi: Pudra pembesi ile kahverengi, sıcak ve rahat bir stil sağlar.

Özetlemek gerekirse, pudra pembesi ile uyumlu renkler nötr veya pastel tonlardır. Bu renklerle pudra pembesi kombinasyonu sakin, zarif ve sofistike bir stil oluşturur.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ