Dekor Style

Dekoratif Mutfak Rafı Modelleri

 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Mutfak dekorasyonuna nostalji katacak harika bir tasarım olan Dekoratif Mutfak Rafları ,geçmişi anımsatan hoş bir dekor olarak kullanabileceğiniz oldukça sevimli bir aksesuar veya dar ve küçük mutfaklar için oldukça şık bir tasarım olarak tercih edilebilir. Eski evlerin mutfaklarında yıllarca kullanılmış olan bu harika raflar ,günümüzde şık ve konforlu mutfak dolaplarının yerini almasıyla unutulmaya yüz tutmuş oldukça etkileyici ürünlerdir. Modern mutfaklarda bile sadece dekor amaçlı kullanılan bu güzel tasarımlar,küçük ve dar mutfaklara fazla gelen dolapların yerine alternatif olarak kullanılabilir. Country tarzını anımsatan bu şık raflar rengarenk ve zarif tasarımları ile mutfaklarınıza sıcacık ve hoş bir dekor oluşturacaktır.

Mutfağınızdaki boş kalan yerleri doğal mutfak rafları ile değerlendirebilirsiniz. Bir marangoza uğrayarak kalan parçalardan veya marangoza kestireceğimiz iki veya üç doğal ahşap dan son derece şık ve kullanışlı dekoratif işe yarar bir şeyler çıkartabiliriz. galeride bu tip çalışmaları da ekledim. incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Zarif porselen fincanların süslediği rafları duvar dekoru olarak kullanabileceğiniz gibi ,çok daha büyük olanları ihtiyaçlarınız doğrultusunda mutfak dolabı yerine de kullanabilirsiniz. Dekorasyonda farklı ve dikkat çeken tasarımları kullanmayı sevenlerin çok beğeneceğine emin olduğumuz en güzel Mutfak Rafı Modelleri ni galerimizde incelemenizi tavsiye ederiz.

Dekoratif Mutfak Rafı Modelleri 2023
Mutfak dekorasyonları gün geçtikçe daha çok önemli hale geliyor. Ev hanımları vakitlerinin çoğunu mutfakta geçirdikleri için her oda gibi mutfaklarında hoş ve modern bir dekorasyona sahip olmasını yeğlemektedir. Bu nedenle mutfaklara sıkı bir dekoratif işlemler gerçekleşmektedir. Ve mutfak dekorasyonunda birçok husus önemli rol oynamaktadır. Bu hususlardan birisi de mutfak dolaplarının rafları veya mutfak raflarıdır.

Mutfak dekorasyonunu modern ve ferah bir ortam olması için çabalıyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta ortalıkta gereksiz eşya bulundurmamalısınız. Çünkü eşya kalabalıklığı ve kargaşalığı dekorasyonu olumsuz etkilemektedir. Eşyaların ortada olmasını engelleyen tek husus ise mutfak raflarıdır. Mutfak raflarının geniş olması size inanılmaz bir avantaj sağlayacaktır. Tabi ayrıca eşyaları raflara yerleştirme metodunuz da daha ferah bir ortam sağlamanızı etkileyecektir. Son zamanlarda mutfak raflarında artık dekoratif işlemler uygulanmaktadır. Böylece mutfak ve raflar daha modern ve şık bir görünüme kavuşmaktadır. Mutfak raflarınızda dekoratif işlemler yaparak değişiklik ve farkındalık yaratmak istiyorsanız raflarda çeşitli figür,desen,renk veya aksesuarlar kullanabilirsiniz. Son günlerde ahşap mutfak rafları oldukça moda ve trenddir. Ahşap mutfak rafları daha nostaljik ve dekoratif işlemlere daha uygun bir yapıdadır.

Mutfaklarda önemli diğer bir unsur ve husus ise aydınlatmalardır. Aydınlatmalar dekorasyonu oldukça fazla bir şekilde etkilemektedir. Ortamın daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşması için mutlaka fazla ve doğru bir şekilde aydınlatma kullanmalısınız. Özellikle aydınlatmalar mutfak içerisinde yemek masası ve mutfak işlemlerinin geçtiği raf ve mutfak taşı çevresinde bulunmalıdır. Böylece mutfağınız hem daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşmakla kalmayıp, şık mutfak rafı dekorasyonunuzda daha dikkat çekecek bir hal alacaktır. Mutfak rafı üzerinde yapacağınız dekoratif işlemlerde mutfak dekorasyonunuzda kullandığınız renk,tema ve desen modellerine uygun olmasına özen gösteriniz.

Günümzde birçok mutfak dekorasyonunda farklı raf modelleri bulunmaktadır. İnsanlar hayal gücü ile farklı mutfak rafı tasarımlarına imza atmaktadır. Sizlerde hayal gücünüz ile farklı,modern bir mutfak rafı dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Şimdi birbirinden şık ve ilham alacağınız mutfak rafı modelleri için fotoğraf galerimize girerek araştırma yapabilirsiniz.

ahşap mutfak rafı

beyaz mutfak rafı 2015

koçtaş dekoratif raf

 

Eğlenceli-ve-Rengarenk-Mutfak-Rafları

modern mutfak rafı

mutfak rafı modelleri

Mutfakta-Ahsap-Raf-Fikirleri

Mutfak-Raf-Tasarımları

Mutfak Rafları

mutfak rafları 2015

 

Şık-Mutfak-Rafı-Fikirleri


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ