Dekor Style

Cappucino (Kapuçino) Rengi Dekorasyon Önerileri

Cappucino (Kapuçino) rengi dekorasyon son yılların trend uygulamaları arasında ilk sıralara yükselmiş bulunmaktadır. Kapuçino rengi, ağırlıklı olarak mutfak dekorasyonlarında kullanılmakla birlikte, genel dekorasyon yönelik olarak da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Mutfak tasarımlarında yarattığı dinlendirici görünüm ve sakinlik hissi sebebiyle tercih edilen, cappucino, özellikle açık renk tasarımları beğenen kullanıcılar için özel alanların yaratılmasına olanak sağlamaktadır. Mutfak dekorasyonunda farklılık yaratmak isteyen birçok kişi tarafından farklı kombinasyonlarla kullanılan kapuçino, zemin, duvar veya mutfak dolaplarına uygulanabilmektedir.

Modern olduğu kadar şık ve zarif bir görünüme sahip bulunan cappucino rengi, kullanıldığı mekânlara verdiği ferahlıkla öne çıkan bir tondur. Sütlü kahve, kahverengi, bej ve beyaz kullanıldığında mükemmel bir uyum göstererek modası uzun yıllar boyu sürecek tasarımlar elde edilebilmektedir. Peki, yaşam alanlarını zarif görünümüyle modern ve konforlu alanlara dönüştüren kapuçino rengi mutfakta nasıl kullanılmalıdır? Bununla ilgili tüm ayrıntılar ve öneriler yazımızın devamında yer alıyor.

 

Mutfakta Cappucino Renk Nerelerde Kullanılır?

Cappucino (Kapuçino) rengi dekorasyon önerilerinde mutfak tasarımları ilk planda yer alır. Ev içinde ayrı bir önem sahip bulunan mutfaklar evin genel dekorasyonu açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kapuçino rengi mutfak mobilyaları veya duvar boyalarında farklı tonlarla kullanılmaya uygun bir renktir. Kullanımına yönelik birçok sebep sayılabilmekle birlikte en önemli nedeni, kullanıldığı alanlarda ortaya çıkan modern görünüm ve zarafettir. Ev dekorasyonunda farklı kombinasyonlara olanak sağlayan ve hemen tüm yaşam alanlarında mükemmel görünümler oluşturan cappucino rengi, mutfak dekorasyonunun yanı sıra salon ve yatak odalarında da oldukça kullanışlı bir renktir.

Gerek duvar boyası, gerekse ev veya işyeri mobilyalarında yakın tonlarla kombine edilebilen kapuçino rengi, sağladığı huzur ve dinginlik veren görünümüyle muhteşem tasarımlar elde etmenize olanak sağlar. Ara renklerle uyum içerisinde kullanılabildiği gibi ana renklerle de muazzam bir uyum gösteren kapuçino renk, kendisine yakışan renklerle kullanıldığında yepyeni dünyalar yaratır. Ev veya mutfak dekorasyonu için cappucino rengi tercih edenlerin en temel düşüncesi, şık ve modern bir görünümün yanı sıra temizliği de gösterebiliyor oluşudur.

Canlı Renklerle Kombine Ederek Mutfağa Hareket ve Enerji Katın

Cappucino (Kapuçino) rengi dekorasyon çoğunlukla sakin ve zarif bir mutfak atmosferi oluşturmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ancak mutfağında bir enerji yaratmak ve ortamı hareketli kılmak için farklı renklerle kombine ederek de kullanmak mümkündür. Sakin ve duru bir mutfak görünümü tercih ediyorsanız kapuçino rengi ile birlikte krem, vizon, gri ve kahverenginin farklı versiyonlarını, daha canlı ve çarpıcı bir görünüm elde etmek istiyorsanız Mavi, Lila ve Siyahı kullanarak mutfak dekorasyonlarınızla fark yaratabilirsiniz.

Kapuçino Renk Kullanarak Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Kapuçino renk kartelasında kendine ait bir isimle anılmamakla birlikte, adını köpüklü kahve üzerindeki kalın katmandan almıştır. Sütlü kahve veya krem olarak bilinen cappucino rengi,

  • Duvar boyası
  • Zemin döşemesi
  • Mutfak dolapları
  • Mutfak tezgâhı
  • Salon, kapuçino rengi oturma odası ve yatak odası mobilyalarında kullanılabilmektedir.

Rengin kullanımı hemen her alanda mümkün olmakla birlikte, uyum içerisinde bir bütünlük oluşturacağı renklerin seçimi de oldukça önemlidir. Mutfak dolaplarında kullanıldığında duvar rengi için önerilen renkler gri ve bej olurken, yeşil ve turuncu renklerin oluşturacağı iç dekorasyon tasarımlarından doğan armoni de muhteşem görünümler elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Gerek mutfak, gerekse evinizin farklı köşelerinde kapuçino rengi kullanmaya karar verdiyseniz, kombine edeceğiniz diğer dekorasyon ürünlerinin tonlamalarına da özen göstermelisiniz. Örneğin mutfak dolaplarınızı açık tonda kapiçno rengi ile tasarlamışsanız, daha koyu renklerle kombine etmelisiniz. Koyu renk veya kahverengiye yakın tonlarının kullanılması halinde ise, krem, açık gri ve bej renkleri tercih ederek bir bütünlük oluşmasını sağlamalısınız.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ