Dekor Style

Yumuşak Yatak Mı Yoksa Sert Yatak Mı Seçmeliyim?

Yeni bir yatak alırken, kullanıcıların en çok sorduğu soru, yumuşak yatak mı yoksa sert yatak mı seçmeliyim sorusu olmaktadır. Trend Mobilya’dan da kaynak alarak bu sorunun cevabını tüm açıklığıyla yanıtlamaya çalıştık. Öncelikle yaşam alanlarınıza yeni bir yatak dahil ederken, yatak seçiminin zor bir süreç olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında, üç çeşit yatak türü vardır. Bu yataklar, sert, orta sert ve yumuşak yataklardır. Genellikle yatak üreticileri farklı bir çok model yatak üretmektedir. Bu modellerin arasındaki en temel fark, yay sistemleri, sünger yapıları ve kumaşlarının özellikleridir. Yatak seçiminizde yay sistemine ve süngerin özelliğine karar verdikten sonra, geriye sert mi yoksa yumuşak mı seçmeniz gerektiği sorusu gelecektir. İşte burada önemli husus sizin ve eşinizin vücud tipi ve yataktan beklentiniz olacaktır.

Yumuşak Yatak Seçmek İsteyen Kişiler

Yumuşak yatak seçmek istiyorsanız, öncelikle yumuşak yatakta yatmaya alışık olmanız size avantaj sağlayacaktır. Daha öncesinde sert bir yatakta yattıysanız, direkt yumuşak yatağa geçmek sizi alışkanlıklarınızın dışına çıkartacağı için, yadırgama duygunuzu tetikleyecektir. Ancak zaman içerisinde yumuşak yatağa da alışacak hatta daha konforlu hissedebileceksiniz.

Yumuşak bir yatak seçmek isteyen kişilerin öncelikle kilo problemi olmaması gerekmektedir. Aşırı kilolu kullanıcıların yumuşak yatakta, beklediği desteği alamamasından dolayı, aşırı şekilde yatağa gömülme hissi yaşayacaktır. Bununla birlikte yataktan beklenen omurga desteği de alınamayacağı için, zaman içerisinde bel ve sırt ağrıları oluşmaya başlayacaktır. Bununla birlikte doğal olarak yumuşak yatak seçmek için, eşinizin de kilo problemi olmaması önemli olacaktır. Eşlerden birisinde kilo problemi varsa, genellikle o çifte, orta sert yatak önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Arnica Elektrik Süpürgeleri ile Kusursuz Temizlik

Yumuşak yatak seçmek isteyen kişiler gerçekten yumuşak yatakta yatmayı arzulayan ve isteyen kişiler olmalıdır. Çünkü algılar ve istekler, kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösteren bir durumdur.

Sert Yatak Seçmek İsteyen Kişiler

Sert yatak seçmek isteyen kişilerin başında kilolu kullanıcılar gelmelidir. Özellikle kilo problemi bulunan kullanıcılara, yatak üreticileri ve satıcıları, sert yatak modellerini önermektedir. Bunun sebebi, aşırı kilonun yatağa yaptığı basıncı, sert yatağın karşılayıp, aynı desteği omurga ve bele sağlaması olacaktır. Burada eşlerden birisinin zayıf olması durumu ile karşı karşıya kalındığında, zayıf olan eş sert yatakta rahatsızlık duyabilir. Bu sebeple seçimi yumuşatmak adına orta sert bir yatak tercih edilebilir.

Sert yatak seçmek isteyen ve kilo problemi olmayan kullanıcılar da bulunmaktadır. Özellikle bel ve omurga sağlık sorunu olan kullanıcılara, doktorlar tarafından da sert yatak önerisinde bulunulmaktadır. Bu sebeple sert yatak konforsuz yatak algısı düzeltilmesi gereklidir.


Yumuşak yatak mı yoksa sert yatak mı seçmeliyim sorusuna cevap, aslında, sizin fiziki özellikleriniz ve konfor algınız yanıt verecektir. Bu makalemizde sizlere sert ve yumuşak yatakları kimlerin seçmesi gerektiğini ve kullanıcıların hangi seçimleri yaparak kendilerini daha rahat hissettiklerinden bahsettik. En konforlu ve sizin için rahat olan yatağı seçmeniz temmenimiz ile, yatak kategorimizi ziyaret ederek, size uygun yumuşaklık ve sertlikteki yatak modellerimizi keşfedebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ