Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Dekorasyonda Renklerin Anlamı, Renkler, Renklerin Uyumu Ve İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Dekorasyonda renklerin etkisi ve yeşil rengin ev dekorasyonun da kullanımı ile yeşil rengin uyumu hakkında ipuçları ve hangi odalara yeşil renk kullanabiliriz hepsi makalemizde!

Dekorstyle da yine bir dekorasyon, yapı ve mobilya kategoriler-isinde farklı bir konu ile sizleri karşılıyoruz. Bugün sizlerle ev dekorasyonunda yeşil rengin önemini ve kullanım alanlarını öğreneceğiz.  Hemen hemen herkesin evlerinde kendilerine ait bir dekorasyon tarzı bulunmakta ve mutlu, mesut bir şekilde hayatlarını devam ettirmektedirler.. Evlerinin dekorasyonundan sıkılan ve değişiklik yapmak isteyenler ise ev dekorasyonlarında yeşil renge yer vererek evlerindeki o rutin havayı kırarak farklı bir havaya büründürebilir. Peki bu nasıl olacak diye soruyorsanız aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz maddelerden bir kısmın evlerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Haydi başlayalım öyleyse.


Yeşil Renk ve Dekorasyonda Kullanımı Hakkında Fikirler;

1- İlk olarak evlerimizdeki her odanın kendine ait bir dekorasyon stili bulunmaktadır. Nitekim yeşil renkte her odanın dekorasyonuna uyum sağlayabilmektedir. Evinizin dilediğiniz odasına yeşil rengi kullanabilirsiniz. Yeşil pastel ve canlı bir renk olmasından dolayı bulunduğu odaya sıcak bir hava katmaktadır.

Yeşil Rengin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

Yeşil Rengin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

2- Mesela mutfaklarımızda yeşil renge sıklıkla yer verebilirsiniz. Çünkü mutfakta bulunan eşyalar genelde soluk renklere sahip olmasında ötürü yeşil mutfağınıza farklı bir hava katabilir. Misal yukarıdaki fotoğrafta da olduğu üzere mutfak fayanslarınızı yeşil renkte seçebililirsiniz. Ayrıca koyu yeşil bir tahtayı mutfakta aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Tahtanın üzerine notlar ve hatırlatmalar yazarak tahtayı işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Yeşil Rengin Yatak Odası Dekorasyonunda Kullanımı

Yeşil Rengin Yatak Odası Dekorasyonunda Kullanımı

3- Yatak odalarınızda da yeşil rengi dilediğinizce tercih edebilirsiniz. Yatak odasında birçok alanda kullanabileceğiniz yeşil rengini yukarıdaki örnekteki gibi yatak başlığınızda veyahutta nevresimlerin izde kullanabilirsiniz. Eğer yatak odanızda veya çocuk odalarınızda bir çalışma masası bulunuyorsa yeşil bir koltuk oda dekorasyonunuzu daha şık bir hale getirecektir.

4- Nitekim salonlarınızda yeşil renkte birçok eşya kullanabilirsiniz. Genellikle tüm renklerle uyum yakalayan yeşil rengi misalen bir halı modelinde tercih edebilirsiniz. Böylece sevdiklerinizle gerçekleştireceğiniz sohbetle daha sıcak bir ortamda gerçekleşmiş olacaktır. Tabi bunun yanında eğer doğal bir ortam yaratmak istiyorsanız çeşitli türde olan çiçeklere odalarınızda yer verebilirsiniz.

Son olarak kahverengi ile arasında özel bir bağ olan yeşil rengi kahverengi tonlarıyla kullanmanız oda dekorasyonlarınız için avantajlı bir hal şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Dekorasyonda Yeşil ve Mavi Renklerin Muhteşem Uyumu ile Yeşil Duvar Rengi Tasarımları;

Yeşil Dekorasyon Örnekleri;
Yeşil Aksesuarlar ve Yeşilin Farklı Renklerle Uyumu;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ