Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2017 Yılının Yatak Odası Dekorasyon Fikirlerini ve Tavsiye Örnek Tasarımlarını Yatay Odası Dizaynı Yapacak Olan Dekor Severler için Bu Konumuzda Paylaştık.


Değerli takipçilerimiz evlerimizde en çok kullanılan odaların birisi de yatak odalarıdır. Yatak odaları bildiğiniz üzere gerek fiziksel gerekse Mental açıdan dinlendiğimiz odaların başında gelmektedir. Dolayısıyla günün yorgunluğu attığımız yatak odalarımızın dekorasyonu oldukça önemlidir. Yatak odalarını dekore ederken temel dinlenme odamız olduğunu göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. Yatak odası dekorasyonlarında ilk olarak dinlenmeyi ve sağlığımızı düşünmeliyiz. Daha sonra görsellik gelmelidir.

Yatak odalarınızı dizayn ederken ilk olarak oda renginden başlamalısınız. Çünkü oda rengine göre mobilya grubunun rengini ve modeli belirlemelisiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yatak odalarımızda bizi sakinleştirecek , dinlendirecek ve huzur verecek bir renk kullanmalısınız. Aslında bu rengi resmen tarif ettik. Sizi sakinleştirecek , dinlendirecek ve huzur verecek renklerin başında mavi tonları gelmektedir. Daha sonraki seçenekler arasında yeşil ve bej renkleri gelmektedir.

Yatak odalarınızı dizayn ederken mobilya grubunuzun rengi ve modeli oda renk ve teması ile uyum olmalıdır. Bu hususa dikkat ederken yatak odanızı dekorasyonuna devam ediniz. Yatak odanız için mobilya grubu tercih ederken yatakların rahat ve konforlu olmasına , dolapların yeterli kapasitede ve şıklık düzeyinde olmasına özen gösteriniz.

Son olarak ise her odada olduğu gibi yatak odanızda da birden fazla aydınlatma ürünü kullanmalısınız. Aydınlatmalar odanın geniş ve ferah görünmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Yatak odasında da ferahlık önemli bir husus olmasından ötürü birden fazla aydınlatma ürünü sizi rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırırsınız.

Yatak odalarınız küçük boyutlara sahipse yatak odası duvarlarında aynalara yer verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ