Bu makalemizde Tekzen Ofis Mobilyaları içerisinde yer alan Tekzen Ofis Takımlarını inceledik. Ofisleriniz için birbirinden güzel ve kaliteli ofis mobilyası modellerini inceleyebilir, fiyatlarına göz atabilir ve bu ürünleri online satın alabilirsiniz.


Çalışma ortamında daha yüksek bir verim için ideal koşulların olması son derece önemlidir. Bu çalışma koşulları bazı genel geçer kurallara göre olsa da herkesin çalışma koşulları farklı olduğu için değişkenlikler de gösterebilmektedir. Durum böyle olunca farklı tarzda çalışma odası mobilyalarına ihtiyaç olmaktadır. Çalışma odası takımlarında çok farklı alternatifleri piyasada bulmanız mümkün. Ancak her tarzı ve opsiyonu tek bir yerde bulabilmeniz her zaman için mümkün olan bir durum değil. Tekzen ise bu imkanı sizlere tanıyor. Tekzen çalışma odası takımları arasında her tarza ve her koşula göre olacak alternatifler söz konusu. Çalışma odası takımlarını ayrıca Tekzen sayesinde piyasadan daha uygun fiyata da satın alabilirsiniz. Bu da büyük bir avantaj olmaktadır.

Farklı Parçaları Birleştirerek Bir Bütün Oluşturun
Tekzen ofis mobilyası modellerinde özellikle takım olarak satın alabileceğiniz alternatifler var. Bu alternatiflerden zevkinize hitap edecek olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Takım olarak satın almanız bazı avantajlar sağlamış olacaktır. Özellikle ofis içerisinde bir bütünlük elde etmek adına takım almak daha iyi olabilir. Ayrıca farklı parçaları bir araya getirerek bir bütünlük oluşturmak kolay olmayacaktır. Renk ya da tarzın tutmaması söz konusu olacağından takım seçimi yapmak daha kolay bir çözüm olabilir. Peki takımların içerisinde neler var? Aslında birden fazla kombinasyon olduğunu söyleyebiliriz. Az parçalı olan takımlar çalışma masası ve aynı zamanda da bir kitaplıktan oluşabiliyorken çok parçalı olan takımların üzerinde daha farklı malzemeleri de koymak için farklı modüller de bulunabiliyor. Özellikle orta sehpa ya da oturma alanı gibi parçaların da içerisine dahil olduğu farklı ofis takımı alternatifleri bulmak mümkün. Ne çapta bir takım alacağınız tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir.

Ofis Takımlarında Hangi Parçalar Yer Almalı?
Ofis takımlarında genel olarak bulunacak parçalara değinelim. Elbette ki en büyük ve en önemli parçalardan bir tanesi ofis masası olmaktadır. Ofis masaları genel olarak büyük ebatlara sahiptir. Ancak daha küçük bir ofise sahip iseniz sizin için uygun olan alternatifler de Tekzen’de bulunacaktır. Ofis masasından sonra önemli olan diğer bir parça ise koltuk. Ofis çalışanları için koltuk oldukça önemli bir parçadır. Tüm gün üzerinde oturduğunuz için hem çok ergonomik ve kullanışlı hem de aynı zamanda çok konforlu olması gerekmektedir. Bu noktaları değerlendirerek sizin için ideal olan koltuk modelini seçmelisiniz.

Raf Sistemleri: Ofis takımlarında önemli parçalardan bir diğeri ise dosyaların ve evrakların üzerinde olacağı kitaplıklar ya da raf sistemleridir. Bazı ofislerde bu hiç gerekli olmazken bazılarında ise çok büyük bir alan ayrılması gerekmektedir. Bu da kişisel tercihe bağlıdır. Tekzen ofis takımları içerisinde çok farklı alternatifleri bulmak mümkün olacaktır. Diğer bir parça ise kesonlar. Ofis mobilyalarında olmazsa olmazlardan bir tanesi de kesondur. Buraya kadar saymış olduğumuz parçalar daha çok ofis çalışanı için temel ihtiyaçlar. Ancak ziyaretçi alan bir ofis ise misafir için olması gerekenler de söz konusu. Sehpa ve misafirler için gerekli olan koltuklar da bu açıdan önemli olmaktadır.

Dekoratif ve Şık Görünüm
Kullanım elbette ki ofis mobilyaları söz konusu olduğu zaman en önemli nokta olmaktadır. Ancak sadece kullanım değil aynı zamanda önemli olan bir de dekoratif ve şık bir görüntüye sahip olmasıdır. Bu hem ofisin gene tavrına etkileyecek hem de içerisinde çalışanları motive edecektir. Kötü döşenmiş bir ofis içerisinde çalışma verimi de düşebilir. Bu yüzden ofis dekorasyonunda aydınlık olmasına, ışık durumuna ve döşeme şekline de çok fazla dikkat etmek gerekiyor. Ofis dekorasyonunda renkleri de bu bağlamda ele almak çok daha doğru olacaktır.

Ofis Dekorasyonunda Seçilecek Mobilyaların Renkleri
Ofis mobilyası tercihi yaparken seçeceğiniz mobilyaların renklerine çok dikkat etmelisiniz. Özellikle aydınlık bir görüntü elde etmek son derece önemli olmaktadır. Bunun için ilk yol elbette ki beyaz mobilyalar seçmek olacaktır. Beyaz mobilya rengi şimdi hem ev hem de ofis dekorasyonunda en fazla tercih edilen renk olmaktadır. Beyazın enerjisi hem ofis içerisinde çalışan kişiyi rahatlatacak hem de aynı zamanda ofise gelen ziyaretçilerin de olumlu bir enerji yüklenmesine sebep olacaktır. Bu yüzden renk seçiminde bu rengi ilk plana almak önemlidir.

Ahşap Renkler: Beyazın dışında ilk tercihlerden biri de yine doğal tonlar yani ahşap rengi olmaktadır. Ahşap renk de ofislerde çok fazla tercih ediliyor. Özellikle çalışma alanı daha ciddi olan ofisler için bu şekilde seçimler daha fazla yapılabiliyor. Ancak bu ikisinin dışında çok fazla bir renk uygulamasına gidilmiyor. Yani ofisler için genel olarak renkler bu ikisi çevresinde seçiliyor. Bir diğer renk alternatifi çok fazla söz konusu değil. Ama beyaz ve ahşabın kombini de çok sık tercihler arasına girenlerden. Özellikle ikisinin bir arada kullanıldığı mobilyalarda hem aydınlık elde etmeyi sağlıyor hem de diğer taraftan ahşabın enerjisini yansıtıyor.

Tekzen Ofis Mobilyası : Dessenti Eva Ofis Masa Takımı

Tekzen Ofis Mobilyası : Dessenti Eva Ofis Masa Takımı

Tekzen Ofis Takımları : Dessenti Eva Ofis Masa Takımı
İlk olarak karşımıza gelen ofis takımı beyaz mobilyalardan oluşuyor. Bu mobilyaların bulunduğu odanın ne kadar ferah bir görüntüye sahip olacağını bu görselden çok daha iyi şekilde anlayabiliyoruz. Özellikle L şeklinde bir masa ve masanın üzerinde çok fazla aksesuara yer verilmemiş olması da toplu bir hava elde edilmesini sağlamış. Bunun dışında bir adet de konsol tercih edilmiş. Masa altında ise gizli şekilde bulunan bir keson görüyoruz. Bu keson tekerlekli olduğu için daha farklı şekillerde ve yerlerde de kullanılabilir. Opsiyonellik sunması yönü ile gayet ideal. Kesondan başka bir de ayak raflı şekilde kullanılmış ve bu raflı bölümde renkli aksesuarlar tercih edilmiş. Görüntü olarak bu ayak modeli ofis takımına farklı bir hava katıyor. Ziyaretçiler için ise tek bir koltuk ve küçük bir sehpa minimal olarak gayet yeterli görünüyor.

Tekzen Ofis Mobilyası : Adore Newyork Ofis Takımı

Tekzen Ofis Mobilyası : Adore Newyork Ofis Takımı

Tekzen Ofis Takımları : Adore Newyork Ofis Takımı
Ofis mobilyalarının ve takımlarının renginde çok fazla canlı ve fosforlu renklerin kullanılmadığından bahsetmiştik. İş yeri olması hasebi ile ciddiyet ön planda olacağından renkli olan takımlar çoğu ofis için hoş bir seçim olmayabilir. Ancak buradaki modelde renkli olan duvarlar ile enerjik bir hava yakalanmış. Görseldeki ofis takımı beyaz ağırlıklı olmakla birlikte orta tonlarda bir ahşap rengini de içerisinde barındırıyor. Ofis masası tamamen beyaz renkte tercih edilmiş. Bu çalışma alanı açısından iyi bir seçim olmuş. Ancak kitaplık bölümünde daha farklı bir hareket katılarak alt kısımdaki kapalı bölümlerin kapakları ahşap renkli olarak üretilmiş. Tekzen ofis takımları arasında çok tercih edilen modellerden biri olan bu ofis takımı hem kullanım açısından hem de dekoratif açıdan oldukça şık bir görünüme sahip. Özellikle dosyalık kısmının sahip olduğu kademeli görüntü de farklı bir hava elde etmek için ideal olmuş.

Tekzen Ofis Mobilyası : Boo Alaska Ofis Takımı

Tekzen Ofis Mobilyası : Boo Alaska Ofis Takımı

Tekzen Ofis Takımları : Boo Alaska Ofis Takımı
Ofis mobilyalarında kişisel tercihlerin önde olduğundan bahsetmiştik. Bu örnekte de özellikle daha fazla depolama alanı ihtiyacına sahip kişilerin tercihi olacak bir model çıkıyor karşımıza. Bu modelde çok sayıda raflı dolap olması birçok eşyayı ve dosyayı koyabilmek için ideal bir seçim olacaktır. Dolaplara bakacak olursak gerek yüksekliklerinin farklılığı gerekse içerisinde kapalı ve açık alanlarının bulunması sebebi ile oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece dolaplar değil masa da oldukça kullanışlı. Özellikle L şeklinde olması ve alt bölümünde yine raflarının ve dolap kısımlarının bulunması bu açıdan oldukça avantajlı. El altında bulunması gereken eşyaları buraya koyarak çok daha rahat şekilde çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Renkleri ise oldukça dinlendirici tonlarda tercih edilmiş. Beyaz aydınlık bir hava katarken ahşap rengi de daha şık görüntü elde edilmesini sağlamış.

Tekzen Ofis Mobilyası : Dessenti Argento Ofis Masa Takımı

Tekzen Ofis Mobilyası : Dessenti Argento Ofis Masa Takımı

Tekzen Ofis Takımları : Dessenti Argento Ofis Masa Takımı
Tekzen ofis takımı modellerinde herkese hitap edecek nitelikte mobilyalar bulmak mümkün. Bu mobilya takımında da daha farklı bir zevk ve kullanıma hitap eden bir tarz söz konusu. Özellikle L şeklinde ve oldukça geniş bir masa kullanılmış. Kullanım açısından bu tip masalar hem bilgisayar hem de normal masa olarak çok daha ideal bir seçim olmaktadır. Diğer tarafta ise iki adet farklı boyutlarda dolap mevcut. Bu dolapların da alt kısımları kapalı ve üst kısımları açık bırakılmış. Dolap ve çekmece kapaklarında kilitlerin bulunması ortak kullanımda olan ofisler için ideal olmaktadır. Gelen misafirler için ise gayet şık ve konforlu iki koltuk mevcut. Bu takımın rengi daha spesifik bir tonda tercih edilmiş. Kızıl kahve tonlarında bu renk özellikle mavi duvar rengi ile iddialı bir görüntüye kavuşmuş.

Tekzen Ofis Mobilyası : Adore Çalışma Odası ve Ofis Takımı

Tekzen Ofis Mobilyası : Adore Çalışma Odası ve Ofis Takımı

Tekzen Ofis Takımları : Adore Çalışma Odası ve Ofis Takımı
Daha doğal ve sade bir model arayışı içerisinde olanlar için ise bu takım ideal olacaktır. Özellikle daha genç çalışanların tercihleri bu tarz modellerden yana oluyor. Renginin beyaz olması oldukça ideal bir seçim olmuş. Canlı renkli duvar boyalarının üzerinde bu şekilde beyaz dolaplar rahatlıkla kullanılabilir. Bu modelin masası ise diğer ofis masalarına göre biraz daha küçük şekilde kullanılmış. Ancak ideal bir çalışma için yeterli olacaktır. Masa ayaklarındaki metal görüntü de dinamik bir hava katıyor.

Tekzen Ofis Takımlarının Fiyatları: Tekzen Ofis Mobilyası ve Takımlarını satın almak, güncel fiyatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ