Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bebekler hayatımıza giren en güzel hediyelerden bir tanesidir. Özellikle anne ve babalar için bebek haberi alındıktan sonra bir telaş yaşanmaya başlanır. Hem bebeğin sağlığı açısından ya da bebeğin odası ve ihtiyaçları bakımından bir alışveriş merasimi başlayacaktır. Özellikle anne kendisini ve bebeğini korumak içgüdüsü ile yoğun bir bakım süreci yaşamaya başlarken, baba bir taraftan oda tasarımı ile ilgilenecek hem de alışverişlerde anneye yardımcı olacaktır.


Anneler bebekleri için hem kıyafet alma konusunda hem temel ihtiyaçlarında hem de odasını düzenlerken sürekli olarak araştırmalar yapacaktır. Elbette bunun için mobilya satışı yapan online mağazalardan ya da yapı marketlerden yapılan alışverişler sayesinde oda da güzel bir şekilde dekore edilecektir. Tekzen mağazalarında bebeklere özel ürünleri bulmak için oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bir mağazadır. Tekzen hem bebek odalarını dekore ederken kullanacağımız temel maddeleri hem de mobilyaları kolaylıkla bulabileceğiniz bir yerdir. Bugün tekzen mağazalarından bebeğinizin odasını düzenlemek için boyalar bulabilirsiniz. Bu odalarda pembe, mavi, sarı, beyaz, kırmızı, gri ya da yeşil renkler kullanılabilir. Bebek odalarında genellikle anne ve babalar canlı renkler tercih edecektir. İkinci bir konu ise elbette bebeklerin odalarına malzeme almaya sıra gelecektir. İlk olarak bebeklerin yatacağı alanlar üzerinde durulur. Bebekler küçük ve nazik bedenlere sahip oldukları için yumuşak ve konforlu alanlar oluşturulmalı ve yataklarında bu unsurlar dikkat edilmelidir. Daha yaşına varmayan bebekler için çoğunlukla beşikler tercih edilmektedir. Bu elbette ki ailelilerin isteklerine göre değişecektir.

Beşik alarak yaşı dolana kadar bu ürünler kullanılabilir. Daha sonra ise karyola alınması mümkündür. Ancak direk karyola almak da bir seçenektir ve iki kez masraf yapmanın önüne geçilebilir. Karyolalarda da bebeklerin zarar görmemesi için çeşitli ürünler kullanılarak onlara korunaklı alanlar yaratılabilmektedir.

Bebek odalarını dekore ederken kullanılacak aksesuarlarda önemlidir. Öncelikli olarak buhar makinesi bebek odalarında son zamanlarda en tercih edilen üründür. Onları hasta etmemek için bu ürünleri kullanabilir ve ortamda kuru havayı engelleyebilirsiniz. Bu ürünlere yine Tekzen mağazalarından ulaşabilirsiniz. Yine aksesuarlar için bebeklerinizin beşik ya da karyola üstlerinde monte edilen ve müzik çalan ürünler de oldukça çok tercih edilen ve kullanışlı bir üründür. Tekzen mağazalarında bulabileceğiniz diğer bir ürün ise bebeklerin sesini duymanız için kullanılan telsizlerdir. Birçok alt ve üst modeli olan bu ürünlerin çeşitlerini bu mağazalarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Yine Tekzen mağazalarında çocuğunuzun odasını şekillendirmek için duvar süsleri, lambalar ya da gardıroplar bulmak da mümkündür. Bu yazıda daha çok beşik modellerini ele almaya çalıştım. Hem kullanışlı olması hem de çok yer kaplamadığı için ilk dönemlerde yatak odanıza almak isterseniz ya da odasında yatırmak isterseniz kolay taşınması için uygun bir ürün olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ