Shibori Tekniği İle Ev Dekorasyonu Nasıl Dekorasyonda Kullanırız ve Etkinliği Konusunu bu Yazımızda siz takipçilerimize sunuyoruz.


Ev dekorasyonunuz da farklılık yaratıp odalarınızı daha şık hale getirmek istiyorsanız Shibori tekniğini kullanabilirsiniz. Shibori tekniği eski zamanlarda Japonya’da ortaya çıkan bir süsleme sanatıdır. Günümüzde giderek popüler hale gelen Shibori tekniği insanlar tarafından hobi olmuş ve ev dekorasyonunda kendi el emekleri ile yaptıkları malzemeleri kullanmaktadırlar. Shibori tekniği birtakım bez ve ahşap,tahta gibi malzemeler üzere boya işleme sanatıdır. Sizlerde evlerinizde Shibori tekniği ile nasıl farklı ve şık bir hava yaratılır merak ediyorsanız fotoğraf örneklerimize göz atabilirsiniz.

Shibori Masa Örtüsü

Shibori Masa Örtüsü

İlk olarak Shibori tekniğini mutfak dekorasyonuna uygun yapısıyla ele alabiliriz. Mutfaklarda bez türü malzemelerin daha yoğun bir şekilde kullanılmasından ötürü bu teknik kendisine mutfaklarda daha çok yer bulmuştur. Örneğin yukarıdaki gibi mutfak masası üzerine Shibori tekniği uygulanmış bir masa örtüsü tasarlayabilirsiniz. Beyaz , mavi gibi renklerdeki mutfak dekorasyonunda yukarıdaki gibi bir masa örtüsü tercih edebilirsiniz.

Shibori Tekniği Yastık Kılıfı

Shibori Tekniği Yastık Kılıfı

Shibori tekniği bezler üzerinde daha çok kullanılmaktadır. Shibori tekniği ile yapılmış koltuk takımı yastıkları oldukça şık bir görünüme sahiptir. Beyaz koltuk takımı ile arasında mükemmel bir uyum yakalayan bu tekniği sizlerde ülkemize getirenler arasında olmalısınız.

Shibori Tekniği Tablo

Shibori Tekniği Tablo

Bezler üzerinde olduğu kadar ahşap malzeme üzerine bezlerle Shibori tekniği uygulanarak çeşitli aksesuarlar oluşturabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda bu teknikle yapılmış tablolara yer verebilirsiniz.

Shibori Tekniği Perde Modeli

Shibori Tekniği Perde Modeli

Son olarak salon,mutfak veya diğer odalarınızda kullanacağınız perdelerinize de Shibori tekniğini uygulayabilirsiniz. Oldukça şık duran Shibori tekniği evlerinizde fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Shibori tekniğini öğrenmek için birtakım eğitimler almanız gerekecektir. El sanatlarına ilgi duyuyorsanız bu sanat sizler için harika bir hobi olacaktır. Yaptığınız eserleri ev dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Shibori Tekniği Ev Dekorasyonu

Shibori Tekniği Ev Dekorasyonu

Shibori Tekniği Giyim

Shibori Tekniği Giyim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ