Resimlerle mutfak aydınlatma önerileri bu yazımızda evlerini yeni dekore eden veya mutfak aydınlatmasını değiştirmek veya canlandırmak isteyenlere göre.


Sevgili okurlarımız dekorasyon alanında bilgi merkezi haline gelen sitemize tekrar hoş geldiniz. Bugün sizlerle beraber ev dekorasyonumuz için önemli bir yeri bulunan mutfaklarımız hakkında bilgileneceğiz. Evlerimizi dekore ederken odaların aydınlatmaları çok önemli bir yer tutmaktadır. Nitekim mutfaklarımızda evlerimizin en hareketli ve en kalabalık odalarından birisi olması dolayısıyla mutfak aydınlatması giderek önem kazanmaktadır. Ayrıca mutfaklarda birbirinden farklı işlemler yaptığımızdan dolayı aydınlatma konusuna çok önem vermelisiniz. Eğer sizlerde yeni bir eve taşındıysanız veyahutta mutfak dekorasyonunuzu değiştirme kararı aldıysanız mutfak aydınlatmanıza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü aydınlatmanın iyi olduğu ev dekorasyonları daha şık ve ferah bir havaya sahip olmaktadır. Peki mutfaklarımızı nasıl aydınlatabiliriz diye merak ediyorsanız cevabı makalemizin devamında bulunmaktadır.

Mutfak aydınlatma 2016

Mutfak aydınlatma 2016

İlk olarak yukarıdaki gibi mutfaklarınızda led lambalara yer verebilirsiniz. Birçok farklı türde renk ve modellere sahip olan led lambaları mutfak dolaplarınızın altına monte ederek tezgah üzerinde yapacağınız işlemleri daha rahat gerçekleştirebilirsiniz.

En guzel aydınlatma fikirleri

En guzel aydınlatma fikirleri

İkinci olarak ise yukarıdaki fotoğrafta da bulunduğu üzere yemek masasının üzerine tavana monte edilmiş uzun iplere sahip ışıklandırmalara yer verebilirsiniz. Bu tür aydınlatma araçlarının kurulumunun oldukça basit olmasından dolayı sizlerde evlerinizde kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Mutfak aydınlatma tavsiyeleri

Mutfak aydınlatma tavsiyeleri

Üçüncü olarak ise mutfak aydınlatması konusunda spot lambalara yer verebilirsiniz. Spot lambalara genellikle tavanlarda yer verilse bazı durumlarda dolap altlarında da kullanabilirsiniz. Özellikle mutfağınızda yeterince aydınlanmayan köşelerinizde spot lambalar kullansanız sizler için daha iyi olur. Spot lambalar bütçenize de iyi gelmesi nedeniyle sıkça tercih edilen aydınlatma seçeneklerindendir.

Mutfaklar nasil aydınlatılır

Mutfaklar nasil aydınlatılır

Mutfak aydınlatmasında kullanılan bir başka seçenek ise avizelerdir. Avizeler bayanlar tarafından en çok beğenilen ve kullanılan aydınlatma araçlarındandır. Özellikle farklı model yelpazesi ile karşımıza çıkan avize modelleri mutfağınızı daha şık ve şatafatlı gösterecektir.

Mutfak iç mekan aydınlatması

Mutfak iç mekan aydınlatması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ