Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Mutfak dekorasyonu, yerleşimi, düzeni, dizaynı nasıl olmalı? Bu makalemizde detaylı bir şekilde siz değerli Dekor Style takipçileri için ele aldık. 

Değerli okuyucularımız bugün sizlerle farklı bir konu eşliğinde buluşuyoruz. Bugün sizlere bilgilerimizi aktaracağımız konu ise mutfaklarımızı dekore ederken yararlı olacak bilgiler olacaktır. Erkekler dekorasyon konusunda fazla bilgi olmayıp evi bayanların fikir ve isteklerine göre dekore ederler. Bayanlar için evin tüm odalarının önemi ayrıdır. Özellikle de mutfak onlar için çok değerlidir. Çünkü bayanlar günlerinin ve vakitlerinin çoğunun mutfakta geçirdikleri için mutfağı kendi fikir ve isteklerine göre dekore etmek isterler. Bu istekleri oldukça haklı olup ilk olarak mutfak dekore ederken onların fikir ve isteklerine önem veriniz.


İkinci olarak ise mutfak bölümünü dekore ederken ferah ve rahat bir ortam hazırlamaya özen gösteriniz. İş oranı çok yüksek olduğundan eşyaların fonksiyonel olmasına gayret ediniz. Mutfak dolaplarının içlerini kolay ulaşabileceğiniz bir şekilde gereksinimlerinize uygun bir şekilde tasarlayarak mutfakta dilediğiniz rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Üçüncü olarak ise mutfakta bulunan eşyaları mutfağınız la uyumlu  olarak seçmelisiniz. Mutfak ile eşyaların arasındaki uyum göz karıştırmalıdır. İsterseniz mutfak ile mutfak eşyaları arasındaki uyumu sizlerin yapacağı birkaç değişiklikte sağlayabilir. Misal mutfak dolaplarınızı boyayabilir veyahutta mutfak dolaplarınıza değişik figürler uygulayarak şık ve hoş bir ortam sağlayabilirsiniz.

Dördüncü olarak ise mutfağınıza farklı bir görünüm kazandırmak ve bir depolama alanı oluşturmak istiyorsanız mutfağınızda ada ünite kurarak bunu sağlayabilirsiniz. Fonksiyonelliği ön plana çıkan bu ada üniteleri dilerseniz sizlerde deneyerek mutfağınızın şık bir görünüm kazanmasına tanıklık edeceksiniz.

Ayrıca mutfağınızda duvar kağıtlarına yer vererek otantik ve şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bir başka seçenek ise duvarlarınıza tablolar yerleştirerek hoş ve şatafatlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Diğer bir farklı yöntem ise duvar rafları oluşturarak ekstra depolama alanına sahip olduğunuz gibi mutfağınıza farklı bir görünüm kazandırırsınız.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri Galerisi;

Mutfak Dekorasyonlarını Şık Hale Getirmenin Yolları

Evlerimizde en yoğun olarak kullanılan odaların başında mutfaklarımız gelmektedir. Mutfaklarımız günün her saatini geçirebildiğimiz nadir odalardan birisidir. Bu nedenle mutfak dekorasyonları oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kadınlar için mutfakların değeri daha büyüktür. Çünkü gün içerisinde zamanlarının çoğunu mutfakta geçirmektedirler.

Mutfak dekorasyonuna başlarken ilk olarak planlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Aksi takdirde plansız bir hareket mutfaklarınız da istenmeyen görüntülere neden olabilir. Mutfaklar ayrıca bir iş alanı olmasından ötürü rahat olmamız gerekmektedir. Bu nedenle mutfaklarınızı dekore ederken rahatça hareket edebileceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Bu durum mutfak dekorasyonlarına etki eden önemli bir etkendir. Mutfaklarımızda rahat bir alan için mutfak mobilyalarınızı mutfağınızın boyutuna eşdeğer olan ideal boyutlarda seçiniz. Ayrıca mutfak eşyalarınızı rahatça hareket edebileceğiniz şekilde konumlandırırız.

Mutfak dekorasyonlarınız da bir renk bütünlüğü oluşturarak hareket etmelisiniz. Bunun için 2017 yılının trend dekorasyon renklerinden birini tercih edebilirsiniz. Mutfaklar diğer odalar gibi ferah ve geniş görünmelidir. Bu nedenle açık tonlardaki renklere yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra canlı ve pastel renklerde artık mutfakların vazgeçilmez renklerindendir. Canlı ve pastel renkler mutfaklarınızı daha eğlenceli bir hale getirecektir.

Mutfak dekorasyonlarında hoş bir ortam oluşturmak istiyorsanız aydınlatma konusunda dikkatli davranmalısınız. İyi bir aydınlatma olmadığında odanın ambiyansı olumsuz etkilenecektir. İyi bir aydınlatma sayesinde odanız daha geniş ve ferah görüneceği gibi işlerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ideal Mutfak Nasıl Olmalı?

Ideal Mutfak Nasıl Olmalı?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ