Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Modern Salon Dekorasyon Nedir? Hangi Renkler Nerelerde Kullanılmalı? Mor, Turuncu ve 2016 Modern Salon Renk Model Örnekleri bu Konumuz da!


Dekorasyon konusundan bazı hususların önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu hususlardan birisi sizlerinde tahmin edebileceğiniz üzere renk seçimidir. Hemen hemen her oda dekorasyonunda renk seçimi doğru yapılmaz tasarım bazında odanız olumsuz etkilenecektir. Bu nedenle odalar için renk seçimi konusuna gereken özeni göstererek hareket etmeliyiz.

Salonlar bildiğiniz üzere hem ailecek hemde misafirlerimizle beraber kullandığımız bir oda olduğundan dolayı renklerinde insan psikolojisi üzerinde etkili olduğunu düşünerek sizi ferahlatacak renkler seçmelisiniz. Salon dekorasyonunuzu düzenlerken ilk işiniz renk seçimi olsun. Daha sonra odanızın rengine uyumlu olarak  eşya grubu ve aksesuar seçimi yaparak daha şık ve modern bir odaya dizaynına sahip olabilirsiniz.

Sitemiz çalışanları tarafından yürütülen çalışma sonrası 2016 yılının salon dekorasyonun trend renkleri daha çok koyu tonlardır. Kırmızı , mor veya gri gibi renklerin koyu tonları bu yıl içerisinde popülerliğini arttırarak ülkemizdeki salonlarda kendisine yer bulmuştur. Bu renkler canlı , lüks ve dikkat çekici bir yapıya sahip olmasıyla tüketicilerin en çok tercih ettikleri renkler arasında yer almaktadır.

Bildiğiniz duvar renklerini tercih ederken odamızın güneş alıp almadığı çok önemli bir yere sahiptir. Ülkemizdeki bazı evler güneş alırken bazı evler hiç almamaktadır. İşte evleriniz veya salonlarınız güneş alıyorsa hemen hemen tüm renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak evleriniz yeterli düzeyde güneş almıyorsa sıcak renk tonlarından tercih edebilirsiniz. Bu renkler ne olabilirsiniz diyorsanız turuncu veya sarı gibi renkler sizler için ideal seçenekler arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ