Dekor Style

Modern Mobilya Tercihleri

Her evin en önemli ihtiyaçlarından olan TV ünitesi ve mutfak dolabı, çok amaçlı kullanımın yanı sıra bulunduğu ortama sağladıkları dekoratif görüntüyle özellikle internet üzerinden en fazla sipariş edilen mobilyalar arasında yer alıyor.

TV üniteleri televizyonların uygun ve estetik bir şekilde konumlanmasına yardımcı olurken, bir yandan da ünitenin özelliğine göre çok amaçlı kullanım imkânı sunmasıyla tercih edilmektedir. Yine mutfak dolapları, mutfak eşyalarının düzenli kalmasında evdeki en önemli mobilya konumunda olup, mutlak dekorasyonunun da önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

TV Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir televizyon ünitesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlara maddeler halinde yer verecek olursak, şunlardan bahsedebiliriz.

 • Televizyon modelinizle uyumlu bir modeli tercih etmeniz, daha estetik bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.
 • Kullanılacağı yerin dekorasyonu ile uyumlu bir ünite seçilmesi de, yine bulunduğu alanın estetik görüntüsüne katkı sağlayacaktır.
 • Renkli ünitelerden yana tercihinizi kullanabileceğiniz gibi, en azından ünitenin varsa aksesuar kısımlarının da renkli olmasını tercih edebilirsiniz.
 • Farklı tasarıma sahip modeller, ünitenin kullanılacağı yerin havasını değiştirmekte oldukça faydalı olacaktır.
 • Televizyonunuz küçük olsa da, TV boyutunu da dikkate alarak odanın boyutuna uygun bir seçim yapmanızı öneririz. Zira ileri de televizyonunuzu değiştirerek büyük bir TV aldığınızda da, ürünü yine şık bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Her zaman teknolojiyi düşünerek ürün tercihinde bulunmanız, ileri de keşke demenizi önleyecektir. Örneğin TV ile birlikte ileride kullanabileceğiniz ürünler için de farklı alanların olması, tercih sebebi olmalıdır.
 • Biblolar veya farklı aksesuarları, ünite üzerinde rahat kullanabilmek önemlidir. Daha dekoratif bir görüntü için, bu öneriyi dikkate almanızı tavsiye ederiz.
 • Son olarak, kolay temizlenebilir bir yüzeye sahip olması ve yüzey kalitesinin suya dayanıklı olması da dikkat edilmesi gerekenlerden biridir.
İlginizi Çekebilir  İkea Sehpa Modelleri

Mutfak Dolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak dolabı mutfaklarımızın en işe yarar ve mobilyasıdır. Aynı zamanda mutfak dekorasyonu için en önemli parça olan mutfak dolabını seçerken, şu kriterleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

 • Hiç şüphesiz ki mutfak dolabı alırken ya da yaptırırken en önemli husus, dolabın malzeme ve aksesuar kalitesidir. Aynı zamanda suya ve neme dayanıklı bir yüzeye sahip olması, aranması gereken en önemli kriterdir.
 • Dolabın bölmelerinin, büyük mutfak araç ve gereçlerini koymak için de uygun büyüklükte olmasına özen gösterin.
 • Su ve elektrik için dolabın uygun yerlerinin profesyonel olarak kesilmiş olması, sonradan uğraşmamak ve amatör şekilde kesilmemek için önemlidir.
 • Aksesuar ve ekleme yerlerinin kalitesi de, yine dikkat edebileceğiniz şeylerden biridir.
 • Mutfak dolabı renginin ve genel tasarımının, dekorasyonunuzla uyumlu olmasına özen gösterin.
 • Dolap ölçüleri, montaj edileceği alana tam olarak uygun olmalıdır. Böylelikle fazladan bir boşluk görünmesine ya da mevcut yerinden taşarak çirkin bir görüntü ortaya çıkmasına, engel olabilirsiniz.

Mutfak dolabı ve TV ünitesi tercihlerinizi, bu önerileri dikkate alarak yapmanız ihtiyaçlarınıza uygun kaliteli bir ürün almanız adına önemlidir. Bu ürünler son zamanlarda her evin trendi haline gelmiş olup, fiziki mağazaların yanı sıra internet mağazaları üzerinde de en fazla satılan mobilyalar listesine girmiştir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ