Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Küçük  salonlar için dekorasyon ipuçlarını siz değerli blog takipçilerimiz için bu konumuz da derledik. Küçük bir salona sahipseniz bu pratik önerileri bilmenizde fayda var.

Sevgili okurlarımız bugün sizlerle farklı bir konu dahilinde buluşuyoruz. Bugün sizlere bilgiler aktaracağımız konu ise küçük salonların dekorasyonları olacaktır. Salonlar günlük hayatımızda evin en çok kullanılan odaların başında gelmektedir. Günün her saati ev sahipleri ve misafirler tarafından kullanılmalarından salonların dekorasyonu oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bizlerde bu denli önem taşıyan salonlar için oluşturulan  dekorasyonları araştırdık. Geniş kapsamlı bu araştırmamız sonucu ortaya çıkan bilgileri aşağıda sizler için maddeler halinde paylaştık. Dilerseniz şimdi sizlerle beraber salon dekorasyonu hakkındaki bilgileri daha detaylı bir şekilde inceleyelim.


Değerli okurlarımız küçük salonlarımızı dekore ederken ilk olarak salonunuzun boyutu küçük olduğundan dolayı küçük çaplı eşyalar kullanarak ilk adımımızı atabiliriz. Küçük çaplı eşyalar (koltuk takımı) kullanarak salonumuzu geniş tutarak daha fonksiyonel kullanabiliriz. Ayrıca küçük çaplı eşyaların artı bir özelliği ise salonumuzu ferah bir hava katacaktır. İlk adımımızı bu şekilde atarsak salonumuzun şirin ve modern bir görünüm kazanmasını sağlayabiliriz.

Köşe Koltuk Seçmek Küçük Salonlara

Köşe Koltuk Seçmek Küçük Salonlara

Küçük Salonlar icin dogru kose takimi secimi

Küçük Salonlar icin dogru kose takimi secimi

İkinci olarak ise perde seçiminin küçük boyutlu salonlarımız için önemi çok farklıdır. İlk olarak şunu bilmenizi istiyoruz evi ve odayı şık gösteren faktör perdelerdir. Bir odada perde olmaması veya yanlış perde seçimi odayı iyi göstermemektedir. Dolayısıyla bu denli önemli olan bu faktörü bilip odanızdaki eşyalarla uyumlu ve kısa perdeler tercih etmeye özen gösteriniz.

Küçük boyutlu salonlar için bir başka önemli ipucu ise duvar kağıtları ve  üç boyutlu panelleri ile gerçekleşmektedir. Odanızın boyutu küçük olduğu için odanızı daha büyük,geniş gösterme çabasında olabilirsiniz. Bunu yapmak için yukarı dada belirttiğimiz duvar kağıtları ve üç boyutlu paneller ile gerçekleştirilmektedir.

Bir başka ipucu ise odanızın aydınlatması ile ilgilidir. Odanızın aydınlatması iyi değilse karanlık bir görünüm odanızı daha küçük boyutlu gösterecektir. Bu nedenle odanızın aydınlatmasını ne kadar iyi oranda artırırsanız o derece odanız geniş ve büyük görünecektir. Bu aydınlatmaları gömme spotlarla gerçekleştirebileceğiniz gibi odanızın şatafatlı ve şık görünmesini sağlayacaksınız.

Köşe Koltuk Seçmek Küçük Salonlara

Köşe Koltuk Seçmek Küçük Salonlara

Küçük Salonlar icin en ufak girintileri dahi kullanın

Küçük Salonlar icin en ufak girintileri dahi kullanın

Son olarak ise odanızın aydınlatması gibi odanızda kullanacağınız renklerin önemi çok büyüktür. Bu nedenle sizlerde odanızın duvarlarında ve eşyalarında açık tonlar kullanmaya özen gösteriniz.

Küçük  salonlara dekor ipuçları;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ