Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Küçük boyutlu çocuk odası dekorasyonunu nasıl en faydalı ve şık bir biçimde dizayn ederiz bu konumuz da bulabilirsiniz


Dekorasyon alanında yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi de odaların küçük bir boyuta sahip olmasıdır. Hangi oda olursa olsun bir odanın küçük boyutlara sahip olması dekorasyon bazında bazı sıkıntılar teşkil etse de bazı dekoratif işlemlerle bu sıkıntıları ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle çocuk odaları genellikle diğer odalara göre daha küçük boyutlara sahiptir. Çocuk odalarınız sizinde küçük boyutlara sahipse hiç dert etmeyin bu odaları daha geniş ve ferah tutmak mümkündür. Peki nasıl mı ? Gelin öğrenelim.

İlk olarak küçük boyutlu bir çocuk odanızda planlı bir şekilde ilerlemelisiniz. Bu odada kullanacağınız eşya gruplarını genellikle duvar yanlarında kullanasınız ki daha geniş bir görünüm sağlayasınız. Duvar kenarında kullanacağınız eşyalar ayrıca çocuğunuza daha rahat bir hareket alanı sağlayacaktır.

İkinci olarak bu dar odalarda renk seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuğunuzun cinsiyetine uygun bir şekilde açık bir renk tony tercih etmelisiniz. Mavi , sarı, beyaz ve pembe tonları çocuk odalarını geniş gösterip ferah tutan renklerdendir.

Daha sonra çocuk odalarında tercih edeceğiniz eşya gruplarının fazla büyük boyutlarda olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü eşyaların gereksiz büyüklüğü odalarda fazla yer kaplayarak dar bir alanı sizlere bırakmaktadır.

Ayrıca bu eşya modellerinde depolama veya saklama alanı bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bazalı ve depolama alanı olan bir yatak modeli tercih ederek odadaki kalabalık görüntüyü aza indirgeyebilirsiniz.

Son olarak ise duvarlarınızda ayna kullanarak odayı daha geniş gösterme yoluna izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ