Kış aylarında ev taşımak için altın tavsiyelerini bu makalemizde bulabilirsiniz. Evden eve taşıma yaparken bu altın tavsiyeleri mutlaka uygulamanızı tavsiye ederiz.

Değerli DekorStyle takipçileri bugün sizlere farklı bir konu paylaşmak istiyorum. Hep dekordan, dekorun püf noktalarından, yeni modellerden bahsederiz şimdi de çoğumuzun özellikle memur kesiminin başında dert olan herkesin başına en az 1 defa gelmiş olan ev taşımadan bahsedeceğiz. Size ev taşıma hakkında altın değerinde püf noktaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.


Herkes az aylarında taşınmayı tercih eder fakat kış ayında taşınmanın yaz aylarına göre pek çok avantajı mevcuttur. Peki nedir bu altın avantajlar?

  • Kışın taşınma her şeyden önce yaz aylarına göre çok daha ucuzdur ve taşınma günü seçenekleriniz daha fazladır yani istediğiniz gibi esnek olabilirsiniz. Çünkü kışın evden eve nakliyat işi yapan şirketlerin bir çoğu boş olacaktır.
  • Kışın önemsemeniz gereken en önemli durum ise hava koşullarıdır. Evinizi taşıyacağınız günü belirlerken mutlaka hava durumunu kontrol edip yağış olmadığı belirli bir gün tercih ederek taşınma işleminizi kolaylaştırabilirsiniz.
  • Yeni taşınacağınız evinizin ısınma durumunu önceden halledin. Öncelikle küçük bebeği olan ailelerin bunu halletmesi gerekiyor. Nasıl mı? Doğal gaz var ise evinizi taşımadan önce doğal gaza müracaat edip abonelik işlemlerini yaptırın. Soba kullanıyorsanız önce kurulum işlemini halledin. Isınma problemi hemen çözülebilecek gibi değilse elektrikli ısıtıcılar sizin için altın bir çözüm olacaktır.
  • Nakliyat şirketinin evinizi taşıyacağı aracı görme şansınız var ise önceden bir görüp kontrolünü yapın eskimi yoksa yeni bir araç mı, kışın taşınacağınız için kar lastikleri olup olmadığını kontrol ediniz. Kontrol sebebimiz evinizi taşıyan araç polis kontrolüne takılırsa eşyalarınızı başka bir araca nakletme, eşyalarınızın umduğunuzdan da geç gelmesi gibi hoş olmayan durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Kar lastiklerini kontrol etmek ok basittir. Lastiklerin Üzerlerini kontrol edin kar tanesi kabartma şeklinde olur ve M-S işaretini görebilirsiniz.
  • Evinizi taşıyan nakliyat firmasına ait aracın yolda gelirken karşılaşacağı olumsuzluklara hazır bulunun. Eşyalarınız size söz verilen teslimat tarihinden daha da geç gelebilir. Bu nedenle önceden kendinize ne olur ne olmaz bir yatacak başka bir yer hazır bulundurun. Mesela önceden bir otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz veya bir akrabanıza, arkadaşınıza durumdan bahsedin.
  • Yeni taşınacağınız evin girişlerini temiz tutun. Eşyalarını getiren aracın park yerini ayarlayın ve bina girişlerinde kar buz var ise temizleyin. Gerekirse taşıma yapacak elemanların kullanacağı yola tuz dökebilirsiniz. Bina giriş kısımlarındaki mermer yapılar kar, buz, su olduğu zaman çok kaygan bir zemin olur bunları önceden temizleyerek olası kazaların önüne geçmiş olursunuz.
  • Nakliyatçı ve taşıma elemanlarına sıcak kahve veya çay ikram edin. Bunu yapmanız emin olun onların performansını %50 arttıracaktır ve memnun olacaklardır.

 

Kış Aylarında Ev Taşımak için Neler Yapmalı?

Kış Aylarında Ev Taşımak için Neler Yapmalı?

Kış Aylarında Ev Taşımak için Vinç Kullanımı

Kış Aylarında Ev Taşımak için Vinç Kullanımı

Kış Aylarında Ev Taşımak için Yol Durumu

Kış Aylarında Ev Taşımak için Yol Durumu

Kış Aylarında Ev Taşımak Nakliye Aracı yüklenmesi Nasıl Olmalı?

Kış Aylarında Ev Taşımak Nakliye Aracı yüklenmesi Nasıl Olmalı?

Kış Aylarında Ev Taşımak için Altın Tavsiyeler 2016

Kış Aylarında Ev Taşımak için Altın Tavsiyeler 2016

Kış Aylarında Ev Taşımak için Asansör Sistemi Kullanımı

Kış Aylarında Ev Taşımak için Asansör Sistemi Kullanımı

Kış Aylarında Ev Taşımak için Hava Durumu Kontrolü

Kış Aylarında Ev Taşımak için Hava Durumu Kontrolü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ