Dekor Style

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?(Videolu)

Talihsiz olaylar arasında olan bir sorun ise genellikle oje yaparken ojenin halının üstüne sürülmesi diyebiliriz. Bu nedenle sık sık sorulan halıdan oje lekesi nasıl çıkar, kurumuş oje lekesi halıdan nasıl çıkar, kurumuş oje halıdan çıkar mı veya kurumuş oje halıdan çıkarma yöntemleri gibi birçok soru sorulmakta. Bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. İster video olarak aşağıdaki videoyu yürüterek izleyip, hızlı uygulama yapın isterseniz de açıklamamızı okuyarak, en kısa çözümü inceleyin.

 


Kadınlar için el ve ayak tırnaklarına sürülen ojeler oldukça önemlidir. Dış görünüşün tamamlayıcı ögeleri arasında yerini almaktadır. Güzel gözüktüğü kadar sürmesi de zordur, sürme esnasında masaya, beze, tırnak dışına en kötüsü de halıya sürülen oje oldukça kötüdür.

Kurumuş oje lekesi nasıl çıkar

Kurumuş oje lekesi nasıl çıkar

Oje lekesi lekeler arasında en önemli olanlarından biridir. Bu lekeden kurtulmak için yapılması gereken bazı işlemler vardır. İlk önce oje lekesi kurumuş mu, bunu öğrenmek gerekiyor. Kurumadan önce yapılan işlemler daha etkili olmaktadır. Oje lekesi kurumadan işlem yapmak oldukça iyi verim almayı sağlayacaktır.

Kurumuş Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkarılır?

Oje halı üzerine daha yeni döküldü ise halı üzerinde ki fazlalığı hemen bir kağıt havlu yardımı ile temizleyin. Fakat yaymamaya dikkat etmelisiniz. Halı üzerinde ki fazla oje lekelerini temizleyin.

Kurumuş oje lekesi halıdan nasıl çıkar

Kurumuş oje lekesi halıdan nasıl çıkar

Eğer halıda ki oje lekesi kurumuş ise yapmanız gereken bu lekeyi yumuşatmak ve fazlalığını temizlemektir. Yapılması gereken ise sıcak su yardımı ile lekeyi nemlendirip yumuşatmanız gerekmektedir.


Oje Lekesini Sıcak Su İle Çıkartma

Eğer sıcak su var ise bir sprey yardımı ile veya bir demlik ile hafif hafif oje dökülen alana dökerek ojeyi yumuşatmaya çalışın. Oje lekesini yumuşatmanın en iyi yöntemlerinden biri ise buhar ile oje lekesi temizleme olduğunu söyleyebiliriz.

Buharla Oje Lekesi Temizleme

Buharla Oje Lekesi Temizleme

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje lekesi çıkarmak için en güzel ve kimyasal içermeyen madde “sirke” olarak belirtebiliriz. Oje lekesi üzerine yarım çay bardağı kadar sirke dökmemiz yeterli olacaktır. Bu sirkeli su döktüğümüz oje lekesine sıcak su veya ütü yardımı ile oluşan buhar lekesinin üstüne tutmalıyız.

Leke bu işlemlerden sonra yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Eğer leke tamamen çıkmaz ise bu işlemi tekra tekrar yapmanız lekeden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ