Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Halı satın alırken dikkatli olunması gereken konuları bu makalemiz de siz değerli DekorStyle takipçilerimiz için yazdık. Halı satın almadan önce mutlaka okumalısınız.


Kendi keyfimize ve dekor zevkimize göre tercih edeceğimiz halıları alırken değişik tarzda modellerden beğenebiliriz. Klasik, Modern halı seçenekleri ile odalarımızda muhteşem bir görünüm elde edebilir. Evimizin dekorunda kullandığımız renkler ile bir uyum yakalayabiliriz. Modern bir evde dekor tarzı olarak geometrik şekillerin çokça kullanıldığı renk ve desen dokuları çok kullanılıyor. Canlı renklerin kullanılımıyla geometrik şekillerin kombinleri modern dizaynlı evimiz için dekorumuzu süsleyen bir öge olabilir.

Doğal ekolojik (yün gibi doğal malzemelerden üretilmiş halılar dır) halılar ise değişik pastoral motiflerin kullanımı oldukça fazladır. Klasik bir oda dekore ediyorsak çiçekli motifler ve şal desenler olan klasik halı (yün ve ipekten)  türlerinden klasik halılar üretilmektedir. Değişik kültürlerde motifler ve Oryantal motiflerin hakim olduğu halılar ise etnik halı olarak adlandırılır. Hangi tür halı alırsak alalım evimizin hali hazırda bulunan renklerine uyumlu halı modelleri tercih etmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ