Zamanında küçük olan evlatlarımız şimdi birer genç birey haline geldiler. Ve haliyle ev içinde kendilerine ait bir genç odası olma gayesi içindedirler. Genç odaları genellikle genç evlatlarımızın gün içindeki vakitlerinin çoğunu geçirdiği ve kendilerini ait hissettikleri odadır. Bu nedenle genç odası dizayn ederken birer ebeveyn olarak sadece tavsiyeler vermeliyiz. Ve genç odası dekorasyonunu genç evladınızın istek ve arzularına göre dekore etmelisiniz.


Genç odası dekorasyonlarında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise genç bireyin cinsiyetidir. Genç bireyin cinsiyetine göre dekorasyonu çok kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Oda rengi dekorasyon oldukça fazla etkilemektedir. Odanın rengini genç bireyin cinsiyetini göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz. Genç kız odası için sarı, açık pembe ve açık mor renklerini tercih ediniz. Genç erkeklerin odasında ise mavi, beyaz, kırmızı ve gri gibi renkleri kullanabilirsiniz. Genç bireylerin hayattaki sorunlara karşı oldukça dayanıksız ve hemen morallerini bozabildikleri için açık renk ve huzur veren renkler tercih edilmektedir.  Renkler insan psikolojisinde oldukça etkilidir.

Oda dekorasyonunda önemli bir unsurda aydınlatmadır. Gençler oda içinde derslerine çalıştıkları için aydınlatma ürünleri doğru bir şekilde konumlandırılmalıdır. Bunun gibi oda içinde her yerinde yeterli seviyede aydınlanması gerekmektedir.  Çalışma masası da olabildiğince yataktan uzak bir şekilde konumlanmalıdır. Çünkü yatak genç bireyin konsantrasyonunu bozabilmektedir. Bunun için çalışma masalarını yataktan en uzak ve en aydınlık bir yere konumlandırınız.

Bunun yanı sıra genç odası dekorasyonunda genç bireyin ilgi alanını göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Spor veya müzikle ilgilenen bir genç birey ise bu alanlara dahil figür ve desenlere sahip ürünler tercih edilmelidir.

2018-genc-odalari

2018-genc-odasi

genc-odalari

genc-odasi

genc-odasi-dekorasyonlari

genc-odasi-dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ